Засідання Комітету Громадської Ради при Міністерстві соціальної політики

Комітет з питань формування основних напрямків державної політики та здійснення відповідно до закону державного нагляду у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування, проведення соціального діалогу з питань формування та реалізації державної соціальної політики, регулювання соціально-трудових відносин
Громадської Ради при Міністерстві соціальної політики

       29 березня 2013 року під головуванням Голови Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України, заступника Голови Громадської Ради, Голови комітету Рой В.Є. відбулося засіданні Комітету з питань формування основних напрямків державної політики та здійснення відповідно до закону державного нагляду у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування, проведення соціального діалогу з питань формування та реалізації державної соціальної політики, регулювання соціально-трудових відносин Громадської Ради при Міністерстві соціальної політики.
     У засіданні брали участь члени Комітету: Третьякова Г.М., Дзундза Р.М., Єременко Ю.М., Галаніна Д.М., Внучко С.М. та запрошені: Тимошенко Т.О. – Всеукраїнська федерація роботодавців у сфері туризму України; Кабанченко Г.В. – Національний форум профспілок України; Грінченко Р.М. – Всеукраїнська профспілки «Столиця-Регіони» та через скайп-конференцію Репін В.Н. – Голова профспілки підприємців.
     На засіданні розглядались питання стану соціального діалогу в Україні, недоліки Закону «Про соціальний діалог в Україні», питання необхідності більш детального вивчення соціального діалогу на прикладі країн ЄС. Обговорювалися проблеми практичного здійснення соціального діалогу в Україні як на національному, так і на галузевому, територіальному та локальному (підприємство, установа, організація) рівнях на тристоронній або двосторонній основі.
     За результатами обговорення зроблено висновки про звужене застосування на практиці понять «профспілкова сторона» та «сторона роботодавців» як сторін соціального діалогу на національному рівні, у порівнянні з визначенням ст. 4 ч.2 Закону України «Про соціальний діалог в Україні» від 23.12.2010 року, що позбавляє більшість учасників профспілкової сторони (11 об’єднань професійних спілок, які мають статус всеукраїнських) та сторони роботодавців права брати участь у здійсненні соціального діалогу у формах: обміну інформацією, консультацій, узгоджувальних процедур (ст. 8 Закону «Про соціальний діалог в Україні»).

 

 

Прес-центр