15 січня 2020 року відбулося засідання Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Під час засідання відбувся попередній розгляд законопроектів:
Щодо доцільності включення до порядку денного сесії проекту Трудового кодексу України (р. № 2410, н.д. Королевська Н. та інші)
Щодо доцільності включення до порядку денного сесії проекту Кодексу України про працю (р. № 2410-1 доопрац., н.д. Тимошенко Ю. та інші)
Щодо доцільності включення до порядку денного сесії проекту Закону про працю (р. № 2708, Кабінет Міністрів України)
Щодо доцільності включення до порядку денного сесії проекту Закону про працю (р. № 2708-1, н.д. Королевська Н.Ю. та інші)

Законопроекти №2410, №2410-1, як і проект №1658 та проект №0955, на відміну від задекларованої мети, звужує наявний обсяг прав та гарантій найманих працівників та профспілок, а також не відповідає ряду взятих на себе Україною міжнародних зобов’язань. Нагадуємо, що незалежні профспілки України виступали проти прийняття проекту Трудового кодексу (реєстр. № 1658).
Незважаючи на неодноразові зауваження, викладені у висновку Головного науково-експертного управління від 12.06.2015, зауваження Головного юридичного управління від 20.07.2017р. до проекту №1658, значну частину пунктів проекту Трудового кодексу (реєстр. № 1658) перенесена до проекту 2410, 2410-1.
Законопроект № 2410-1 відрізняється від законопроекту №2410 в частині щодо проведення страйків, що може трактуватися як позитив.
Законопроект 2708, поданий Кабінетом Міністрів України, викликав в суспільстві неабияку дискусію. Незалежні профспілки України вітають ініціативу започаткування дискусій та діалогу уряду з усім профспілковим середовищем, а не лише з вузьким колом традиційно «обраних» учасників соціального діалогу. У той же час маємо зазначити, що драфт законопроекту «Про працю» надає нам, незалежним профспілкам України, підстави для занепокоєння.
Зокрема йдеться про необмежений характер для встановлення строкових договорів, бажання Уряду одномоментно скасувати усі нормативні акти радянської доби з регулювання трудових відносин.
Незалежні профспілки України неодноразово наголошували на можливості прийняття Закону «Про працю» лише в єдиному пакеті з іншими законопроектами, що за обсягом свого правового регулювання охоплюють сучасний «Кодекс законів про працю України» та після обговорення в рамках соціального діалогу.
Більш широко позиція незалежних профспілок викладена в заяві СПО об’єднань незалежних профспілок від 27 грудня 2019 року.
Законопроект 2708-1, є повністю тотожним законопроекту 2410, а законопроект 2708-2 – законопроекту  2410-1.

За результатами засідання Коміткту, вирішено створити робочу групу для подальшого обговорення законопроектів.

Графік засідань робочої групи розміщений за посиланням: komspip.rada.gov.ua/fsview/74451.html