Цікаво почитати
В уряді розраховують на достатній економічний ефект від введення електронної реєстрації підприємств.
>>Сьогодні вже можна констатувати, що Податковий кодекс привів до збільшення безробіття та трудової міграції серед українців, а також до зниження прибутковості багатьох підприємств.
>>Проект Житлового кодексу передбачає створення в Україні Житлово-комунальної інспекції, співробітники якої отримають право безперешкодного доступу до квартир і будинків жителів.
>>Дві третини українців (66,8%) вказали на погіршення їх матеріального становища за останні 12 місяців, свідчать результати опитування Українське демократичне коло на замовлення Інституту політики.
>>Відповідно до статті 24 Закону України "Про оплату праці" заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені в колективному договорі, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів
>>Звільнивши інвалідів і пенсіонерів від сплати єдиного соціального внеску, уряд може зупинитися на цьому, сказавши, що він і так пішов на поступки. А що робити іншим 70% підприємців? Вони вважатимуть себе обдуреними.
>>Ще одна норма, яка ризикує "випасти" з тексту - норма про повернення спрощенцям права реєструватися платниками ПДВ і повернення права для юридичних осіб відносити на валові витрати операції зі спрощенцями. Практичні ж наслідки дії цього законопроекту не відомі й самому Мінфіну, через що в міністерстві і досі не впевнені в доцільності прийняття законопроекту
>>Експерти не бачать зростання економіки України Українська економіка зараз знаходиться в стадії стагнації - вона не росте і нетрансформується структурно, а перебуває в пасивному стані.
>>Згідно з результатами онлайн-голосування на проекті "ЛІГА.Рейтінгі", його учасники не повірили керівнику Державної податкової служби України Віталію Захарченко, що стверджує, що в України більше немає перешкод для ведення бізнесу.
>>Чого прагне влада? Виглядати як європейська держава чи справді просуватися до цивілізованих норм? Якщо перше, то все робиться правильно: уряд ініціював закон, який не містить жодного корисного поштовху для розвитку підприємництва.
>>11 квітня набув чинності наказ Державної податкової адміністрації України N114 «Про затвердження форми податкової декларації з податку на прибуток підприємства» від 28.02.2011
>>До кінця року кількість безробітних в Україні може сягнути мільйона осіб. Тож тільки на виплату допомоги зі скарбниці доведеться витратити 800 мільйонів гривень.
>>"Допоки ми чекатимемо від законодавства, що воно вилікує бідність та ліквідує привілеї, нам судитиметься й надалі спостерігати, як зростає бідність та примножуються привілеї.
>>У Верховній Раді зареєстровано законопроект за номером 7562, дію якого, у разі ухвалення, на собі відчують чи не всі, кому держава надала пільги та соціальні гарантії. Особливо відчутно постраждають ті, кого називають соціально вразливими категоріями населення – бюджетники, ветерани, інваліди, чорнобильці, старі.
>>Національна комісія регулювання електроенергетики 17 березня розгляне питання приведення тарифів на електроенергію для всіх категорій споживачів до економічно обґрунтованого рівня.
>>Голова Верховної Ради України Володимир ЛИТВИН зазначає, що поки що в порядку денному парламенту на поточний тиждень немає законопроекту щодо проведення пенсійної реформи.
>>Про це він сказав, виступаючи на міжнародному саміті "Лідери змін", що проходить у Стамбулі.
>>
У МВС заявляють, що в січні-лютому 2011 року загальна сума отриманих чиновниками хабарів склала більше 12,62 млн. грн.
Прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги в Україні є неминучим кроком для того, щоб не збільшувати боргові зобов'язання країни.
>>Проект закону щодо пенсійної реформи може бути розглянутий у першому читанні вже наступного пленарного тижня.
>>В Україні різко зменшилася кількість охочих розпочати власний бізнес, а багато вже зареєстрованих підприємців призупиняють діяльність.
>>Фізособам-підприємцям, що платять єдиний податок і виконують функції штатних працівників, пора готуватися до змін. З 1-го квітня 2011 року набуває чинності третій розділ нового Податкового кодексу, а з ним втратить сенс поширена оптимізаційна схема з використанням суб’єктів підприємницької діяльності «єдиноподатників».
>>Міністерство соціальної політики припускає збільшення пенсійного віку для чоловіків, які перебувають на державній службі до 62 років на 6 місяців щороку протягом 4 років замість 2 років як це пропонувалося раніше.
>>Згідно з новим законом, працедавець оплачує працівникові перші п'ять днів періоду тимчасової втрати працездатності.
>>Як ми вже раніше інформували, що в січні при Верховній Раді України за ініціативою глави Комітету з питань промислової і регуляторної політики Наталії Королевської була створена Рада підприємців. До нього увійшли представники громадських організацій малого та середнього бізнесу, профспілки, які найактивніше виступали проти репресивного Податкового кодексу на Майдані в кінці 2010 року.
>>Пенсійний вік підвищать вже у березні
Олександр Єфремов допускає, що у березні Рада почне розглядати пенсійну реформу
Голова фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександр Єфремов допускає, що парламент почне розгляд законопроекту про пенсійну реформу в березні.
Для збільшення бюджетних надходжень у місцеві бюджети податківці в першу чергу посилять роботу з підприємцями, які виплачують зарплату "в конвертах» у розмірах, менших передбаченого законом мінімуму.
>>Починаючи з січня контролюючі органи в Одеському порту ведуть посилений огляд приходять в Україну контейнерів. У результаті швидкість оформлення імпорту скоротилася в рази.
>>Всеукраїнська професійна спілка працівників малого та середнього бізнесу «Єднання» є розробником ряду пропозицій щодо соціального захисту найманих працівників, а також вдосконалення ведення малого та середнього бізнесу задля економічного розвитку країни.
>>У складі Міністерства економічного розвитку та торгівлі буде створений департамент, який перебере на себе функції Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва.
>>"Податкова прогнозує, що цього року працюватиме 1 мільйонів платників єдиного податку, що на 800 тисяч менше, ніж 3 роки тому. Отже, малий бізнес почне згортати свою діяльність, оскільки їхні витрати на соціальні внески зростуть на 300 гривень."
>>Загальна сума імпорту овочів та фруктів в Україну в 2010 році порівняно з 2005 роком зросла в 4,2 рази, перевищивши 860 млн. доларів.
>>За сумнівні заслуги і невеликий стаж держслужбовці та народні депутати отримують високі до непристойності пенсії.
>>Хоча новий Податковий кодекс прийняли "майже" з усіма побажаннями підприємців, є підстави вважати, що влада готує реванш.
>>Згідно з Податковим кодексом України (який набрав чинність 1 січня 2011 року) не переносяться строки сплати податків, які припадають на вихідний (святковий) день.
Платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації.
Якщо базовий звітний (податковий) період дорівнює:
>>Після Нового року велика кількість підприємців здали своє реєстраційне свідоцтво, у зв'язку з набранням чинності Податкового кодексу (ПК). Про заявив в.о. президента "Союзу підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України В'ячеслав Биковець.
>>Судя по всему, Василию Харе недолго осталось занимать хлебное место главы Федерации профсоюзов Украины. С начала осени количество исков по «признанию недействительным решения Совета ФПУ о назначении руководителя профессионального союза» достигло восьми, по большинству из них были приняты положительные решения. Де-юре для господина Хары это означает «невозможность исполнять должностные полномочия, в том числе и подписывать договоры от имени Федерации». Де-факто, пока юротдел ФПУ лихорадочно строчит апелляции, Василий Георгиевич умудрился «подмахнуть» ряд откровенно двурушнических документов. Один из них – Генеральное соглашение с правительством и работодателями, которое, по мнению экспертов, нивелирует позицию рабочего класса в трехстороннем социальном диалоге.
>>Впервые в России юристы сделали попытку сравнить новейший Трудовой кодекс РФ с аналогичным кодексом одной из стран-участниц ЕЭС - Чешской Республики. Уникальное исследование провели адвокаты межтерриториальной коллегии "Клишин и Партнеры г. Москва" - профессор Андрей Шугаев и заместитель председателя президиума коллегии Дмитрий Кистерев. Они перевели кодекс Чехии на русский язык, затем досконально изучили, как используются те или иные его статьи в судебной и досудебной практике республики, и уже после этого сравнили их с российским.
>>Первомай начался в 1886 году с демонстраций американских и канадских рабочих, которые добивались нормальных условий труда. В современной Украине права трудящихся закреплены законодательно - в Кодексе законов о труде. Однако ни сами работники, ни работодатели об этих правах или не знают, или не стремятся их реализовывать. Какие же статьи КЗоТа в Украине игнорируются чаще всего?
>>