Події та факти

11.07.2024

Федерація профспілок працівників малого та середнього підприємництва України розпочала реалізацію ініціативи «Повоєнне відновлення ринку праці в України: тенденції та загрози», підтриману проєктом «Підтримка діяльності Української національної платформи ФГС СхП в 2024 році», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Мета ініціативи: проаналізувати сучасний стан та розробити рекомендації повоєнного відновлення ринку праці в Україні.
Тривалість: липень-жовтень 2024р.
Війна внесла значні зміни у функціонування українського ринку праці. Змінилися поведінкові практики роботодавців і шукачів роботи, переформатувалися потреби ринку. Масова внутрішня та зовнішня міграція населення працездатного віку, зниження економічної активності підприємств, скорочення зайнятості на підприємствах, збільшення кількості людей з інвалідністю, суттєве зростання кількості внутрішньо переміщених осіб, які потребують працевлаштування, зумовлюють загострення ситуації на ринку праці.
Через складну ситуацію, що склалась у сфері зайнятості України, та значний відплив працездатного населення з ринку праці, зокрема до лав Збройних сил України, волонтерських організацій, зростає потреба в максимально раціональному використанні робочої сили та забезпеченні сприятливого рівня адаптивності працездатного населення до змін на ринку праці, а це потребує виважених державних рішень.
Для збереження ринку праці  у воєнний час і підвищення рівня зайнятості в період економічного відновлення країни важливим є забезпечення мобільності робочої сили. Це сприятиме зміцненню її адаптивності, підвищенню конкурентоспроможності, а також ефективності використання. У повоєнний період мобільність робочої сили зумовлюватиметься перспективою структурної трансформації вітчизняної економіки, змінами регіональної спеціалізації у процесі повоєнної відбудови економіки. Завдання влади вже сьогодні думати про майбутнє і розробляти механізми та інструменти повоєнного відновлення ринку праці в Україні.
В рамках реалізації ініціативи планується підготовка аналітичної доповіді «Повоєнне відновлення ринку праці в України: тенденції та загрози», зокрема збір, аналіз даних та проведення консультацій зі стейкхолдерами; підготовка публікації; інформування про результати дослідження стейкхолдерів та широкої аудиторії.

Ініціатива реалізується спільно з Харківською обласною організацією професійної спілки підприємців.
 

 >>

08.04.2024

Профспілки з кількох європейських країн зібралися у Кишиневі у рамках конференції «Виклики, що постали перед профспілковими організаціями України, Молдови та Грузії у контексті інтеграції до Європейського Союзу».

 >>

16.01.2024

Міністерство економіки підготувало проєкт нового Кодексу законів про працю. Про це повідомила Перший віцепрем'єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко.

Згідно з пояснювальною запискою, порівняно із діючим законодавством про працю до проекту акта додатково включено регулювання питань щодо:

    порядку укладення обов'язкового письмового трудового договору та різних видів строкових трудових договорів;

    визначення ознак трудових відносин. Зокрема, договірні відносини незалежно від їх назви та виду визнаються трудовими за наявності трьох і більше зазначених ознак:

1) особисте виконання особою роботи за конкретною професією, спеціальністю, кваліфікацією, посадою;

2) виконання особою роботи в інтересах, за дорученням та під контролем іншої сторони, на користь якої виконуються роботи;

3) здійснення регулювання процесу праці, що носить постійний характер та, як правило, не передбачає встановлення особі конкретно визначеного результату (обсягу) робіт за певний період часу;

4) виконання роботи на визначеному або погодженому з особою, в інтересах якої виконується робота, робочому місці з дотриманням установлених нею правил внутрішнього трудового розпорядку;

 >>

14.01.2024

Щорічний Всесвітній економічний форум (ВЕФ) у Давосі, який офіційно відкриває свою роботу в понеділок, 15 січня, на неділю анонсував четверту зустріч радників з національної безпеки і зовнішньої політики для обговорення української Формули миру.

Згідно з офіційною програмою форуму, вдень відбудеться пресконференція про роль Швейцарії як співорганізатора цієї зустрічі та її постійну підтримку справедливого і міцного миру в Україні, а ввечері ключові члени української делегації поділяться результатами обговорення.

Напередодні міністр юстиції Денис Малюська у Facebook повідомив, що робота делегації в Давосі, де зібралися представники понад 80 країн, триватиме приблизно півтори доби.

Згідно з офіційною програмою президент України Володимир Зеленський виступить на ВЕФ зі спеціальним зверненням у вівторок, 16 січня.

Того ж дня пізніше відбудеться сесія "Горизонти України" про те, як Україна може активізувати свої зусилля з відновлення, щоб підтримати економічні та політичні амбіції вступу до ЄС і НАТО після майже двох років руйнівної війни. У ній візьмуть участь, зокрема, президент Литви Гітанас Науседа, спеціальний представник США з питань економічного відновлення України Пенні Прітцкер, керівник Офісу президента (ОП) України Андрій Єрмак, міністри закордонних справ Іспанії і Нідерландів Хосе Мануель Альбарес Буено та Ханке Брюінз Слот, а також професор історії Єльського університету Тімоті Снайдер.

Наступного дня, у середу, 17 січня, на сесії "Україна у війні: рік третій", міністри закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон та України Дмитро Кулеба обговорять зміцнення міжнародної єдності в підтримці оборони й економіки країни, що й надалі зазнаватиме тиску, і які підходи й цілі мають узгодити Україна та її міжнародні партнери на майбутній рік.

Крім того, 15 січня в Давосі розпочне роботу Український дім, співорганізаторами якого виступають Фонд Віктора Пінчука, Horizon Capital і Western NIS Enterprise Fund, а наступного дня - виставкова зона і дискусійний майданчик Deciding Your Tomorrow / "691 день, що вирішує твоє майбутнє", організований Фондом Віктора Пінчука, PinchukArtCentre у співпраці з Офісом президента.

 >>

09.01.2024

Європейський соціально-економічний комітет (EESC – European Economy and Social Committee) є дуже особливою структурою серед інших Євроінституцій. При тому, що його статус та повноваження прописані в Угодах ЄС, він має лише дорадчий голос під час прийняття найважливіших політичних рішень Європейського Союзу. Але це також означає, що жодне рішення, хоч якої сфери європейської політики чи життя воно б стосувалося, не може прийматися без того, щоб експертна думка EESC була почута. Це, в свою чергу, є найважливішим елементом усього демократичного устрою Європейського Союзу, оскільки саме Європейський соціально-економічний комітет є структурою, яка системно об’єднує думку широкого громадянського суспільства та соціальних партнерів – професійних спілок і федерацій роботодавців, громадських організацій та спільнот – у всіх без винятку країнах ЄС.

Європейський економічний і соціальний комітет оголошує конкурс на вираження зацікавленості, запрошуючи представників асоціацій роботодавців, профспілок та організацій громадянського суспільства з країн-кандидатів на вступ до ЄС взяти участь у пілотному проєкті та стати «членами від країн-кандидатів на розширення» (ECMs — “enlargement candidate members”) при Комітеті.

Ця ініціатива робить ЄЕСК першою інституцією ЄС, яка пропонує країнам-кандидатам конкретну можливість залучення та участі. Ініціатива розроблена як однорічний пілотний проєкт на 2024 рік і буде оцінена в грудні 2024 року.

Якщо ваша організація зацікавлена стати частиною ініціативи Європейського економічного і соціального комітету, подайте заявку, надавши всі необхідні дані, не пізніше 25 січня 2024 р. Секретаріат ЄЕСК зв’яжеться з пулом потенційних «членів від країн-кандидатів на розширення» для подальших кроків у процесі.

Очікується, що буде відібрано групу з максимум 21 члена для України та Туреччини та до 15 членів для інших країн-кандидатів.

Встигніть заповнити анкету до 25 січня 2024 року.

Посилання на анкету ec.europa.eu/eusurvey/runner/Call_for_expressions_of_interest_EESC_ECMs_2023

 >>

18.12.2023

Відбулася презентація результатів пілотного дослідження Київського інституту гендерних досліджень "Ті, хто залишились: соціальні та економічні права жінок Київського та Чернігівського регіону під час окупації".

Проект реалізовано за участі Всеукраїнської професійної спілки працівників туристичної галузі, санаторно-курортної сфери та готельного господарства -  членської організації Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України.

Дослідження мало на меті виконати аналіз та запропонувати рекомендації щодо
повноцінного забезпечення соціальних та економічних прав жінок в умовах воюючої
України, на прикладі жінок з громад Київської та Чернігівської областей. Жінок було
обрано за цільову групу цього дослідження з міркувань їх переважної відповідальності
за безпеку та добробут їх родин.

Дослідження, виконане методом глибинних інтервю, відповідало на такі питання:
•    чому жінки залишались? причини та мотивація?
•    як реалізовували свої основні людські права під час загрози окупації\окупації\бойових дій\загрози бойових дій?
•    які основні виклики стояли перед ними у реалізації їх прав у той період, та у нинішній час, після деокупації;
•    як оцінюють чинну державну політику щодо дотримання їх людських, соціальних та трудових прав у постокупаційний час.


Ініціаторки дослідження виходили з того, що російське вторгення в лютому 2022
призвело до масових переміщень значної кількості людей. За визначенням ООН, ВПО,
внутрішньо переміщені особи чи групи осіб, яких змусили чи вони були вимушені
покинути власні домівки чи місця звичного проживання, в першу чергу - через потребу
уникнути наслідків військового конфлікту, проявів насильства, порушення прав людини.
Серед них значна кількість жінок та дітей.
Утім значна кількість людей все ж таки залишалась вдома. За їх постійним місцем
проживання. З них багато – жінки, зокрема з членами сім'ї чи утриманцями, яких важко
транспортувати. Основна задача жінок, які опинилися в умовах окупації села чи міста –
зберегти життя та здоров'я своє та родини.
Жінці в умовах війни складніше, тому що більш ймовірно стати об'єктом насильства, які
можуть захотіти або заволодіти майном, позбавити їжі або питної води її саму чи членів
родини за яких вона відповідальна, зґвалтувати.
Переживши та витримавши складний психологічний, економічний, а іноді і фізичний
тиск та окупацію, подекуди кількамісячну, жінки повертаються до життя в умовах
України, що залишається воюючою країною. І часто - продовжують стояти все перед
тим же вибором, виїхати чи залишатись надалі.
Важливо також, що в умовах триваючих та тривалих військових дій, котрі призводять до
глибоких втрат чоловічого населення, жінки, що залишаються, стають важливою силою
у відновленні життя їхніх громад, зокрема й найбільш постраждалих від бойових дій
районів Київщини та Чернігівщини.
Забезпечення соціальних та економічних прав та можливостей жінок регіонів,
постраждалих від бойових дій – це те, що виступає однією з першочергових та
необхідних умов для життя та відновлення. Тому аналіз соціальних та економічних
прав жінок та їх належного забезпечення в умовах тривалих та триваючих в країні
3 військових дій є актуальним питанням та потребує дослідження. Потреби цих жінок та
забезпеченість їх соціальних та економічних прав відтак стали фокусом даного
дослідження та лягли в основу запропонованих нами рекомендацій до органів влади,
місцевого самоврядування та організацій громадянського суспільства областей.

 >>

20.11.2023

Голова Всеукраїнської професійної спілки працівників туристичної галузі, санаторно-курортної сфери та готельного господарства Світлана Внучко -  членська організація Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України - взяла участь в Асамблеї Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, 14-16.11.2023, Брюссель.

Унікальна за розміром і аудиторією 15-та щорічна асамблея ФГС Східного партнерства зібрала понад 250 представників організацій громадянського суспільства з країн Східного партнерства та ЄС, а також осіб, які приймають рішення у Східному партнерстві та ЄС, щоб обговорити майбутні форми багатосторонньої співпраці Східного партнерства, роль громадянського суспільства та те, як забезпечити його стійкість у майбутньому.

Під час заходу учасники оцінили зміни, які відбулися в політиці Східного партнерства та регіоні після загарбницької війни Росії проти України. Зокрема, вони зосередилися на вивченні синергії між політикою Східного партнерства та програмою розширення, а також на посиленні співпраці із Західними Балканами та Центральною Азією.

Учасники Асамблеї обговорила співпрацю між ЄС, державами-членами ЄС, урядами Східного партнерства та суспільствами, з особливим наголосом на життєво важливу сферу належного врядування та верховенства права. Крім того, дискусії були зосереджені навколо створення сприятливого середовища для громадянського суспільства. Кібератаки та гібридні загрози також були ключовими темами, присвяченими тому, як ЄС і країни Східного партнерства можуть зміцнити одна одну шляхом тіснішої співпраці.

Робота асамблеї почалася з засідань Робочих груп Форуму, щоб обговорити основні сильні сторони та виклики громадянського суспільства в регіоні. Делегати разом обговорили, як можна поглибити регіональну співпрацю між своїми країнами, як просувати Верховенство права та відстювати спільні європейські цінності.

Ці дебати розпочали три дні Щорічної Асамблеї, і стали основною частиною резолюції, яку Форум прийняв наприкінці її.

Відбулися паралельні сесії країни. У них представники громадянського суспільства обговорили виклики та можливості, які стоять перед громадянським суспільством у кожній з країн Схп.

 

 >>

15.11.2023

Європейська рада в четвер, 14 грудня, ухвалила рішення про початок переговорів щодо вступу до ЄС з Україною та Молдовою, а також надала статус кандидата Грузії. Офіційні перемовини Євросоюз готовий розпочати вже 18 грудня.

Європейська Рада вирішила розпочати переговори про вступ до ЄС з Україною та Молдовою, а Грузії надала статус кандидата.

З Боснією і Герцеговиною ЄС відкриє переговори, як тільки буде досягнутий необхідний рівень відповідності критеріям членства, і запросив Комісію надати звіт до березня з метою прийняття такого рішення.

Про рішення Євроради повідомив її президент Шарль Мішель.

"Чіткий сигнал надії для жителів цих країн і для нашого континенту", - зазначив очільник Євроради.

 >>

24.06.2023

Конференція з питань відновлення України, яку Велика Британія та Україна спільно провели у Лондоні в червні 2023 року, стала продовженням циклу щорічних заходів, останній з яких було проведено Швейцарією спільно з Україною в Лугано.

Попередня конференція, яка пройшла вперше під час російської агресії проти України, започаткувала принципи Лугано, що заклали основу для відбудови України та об’єднали зусилля всього світу.
URC 2023 була зосереджена на мобілізації міжнародної підтримки для економічної та соціальної стабілізації України та подальшого процесу відновлення від наслідків війни, у тому числі шляхом екстреної допомоги для негайних потреб та фінансування участі приватного сектору в процесі відновлення.
Конференція об’єднала лідерів, міністрів і представників 59-ти держав, 32 міжнародних організацій та Міжнародних фінансових організацій, більше 500 компаній та 130 організацій громадянського суспільства.

Обговорення фокусувалися на тому, як приватний сектор може відіграти провідну роль, застосовуючи свій досвід і підтримуючи відновлення України. Для цього Україна продовжує впроваджувати амбітну програму реформ і шукати шляхи підтримки інвестицій та зменшення ризиків.

 >>

23.06.2023

22 червня 2023 року при Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбулися публічні консультації щодо окремих аспектів здійснення соціального діалогу в Україні.

Під час заходу було обговорено, зокрема, проблемні питання розвитку соціального діалогу в Україні, перспективи перезавантаження чинної моделі соціального діалогу в Україні (у тому числі шляхом залучення представників громадянського суспільства) та зміну підходів до визначення критеріїв репрезентативності його сторін.

У заході взяли участь народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, Національної служби посередництва і примирення, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, об’єднань профспілок та організацій роботодавців, наукових установ, громадських організацій, а також Міжнародної організації праці.

Голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України Вячеслав Рой зауважив, що, незважаючи на те, що законодавство про соціальний діалог сформовано, а сам соціальний діалог функціонує, його дієвість залишається під питанням. Першочергова проблема - довіра соціальних партнерів одне до одного та всередині кожної зі сторін. На сьогодні рівень довіри до профспілок у суспільстві є низьким, при цьому великі організації домінують, а представники малого та середнього бізнесу не можуть долучитися на належному рівні. Вячеслав Рой проти об’єднання соціального діалогу з громадським, оскільки це значно розширить спектр питань, які покладені на соціальних партнерів, і пропонує розробляти ці питання окремо.

 >>

13.06.2023

Сьогодні Всеукраїнська профспілка працівників туристичної галузі, санаторно-курортної сфери та готельного господарства долучилася до участі в Україно-швейцарській акції “Солідарність з Україною-Ні війні російської агресіі».
Жовто-блакитні стяги майоріли біля палацу Націй ООН у Женеві, де проходить 111 сесія Міжнародної конференції праці та присутні делегати від працівників, роботодавців та урядів із 187 країн-членів МОП. 

 >>

11.06.2023

 Два дні плідної роботи під час жіночої конференції IUF: The food, farm, hotels and more global union.

 Жінки з усіх континентів ділилися власним досвідом і досягненнями у відстоюванні прав жінок у світі праці.
177 учасниць Всесвітньої жіночої конференції IUF підтвердили свої зобов’язання збільшити участь жінок у профспілкових органах, які приймають рішення, боротися за працевлаштування жінок, зробити жінок помітними в галузі охорони праці, усунути гендерне насильство та домагання, поставити справедливу оплату праці в центр колективних переговорів, створити дружнє робоче середовище для жінок.

 >>

12.04.2023

23.02.2023 р. Верховна Рада України прийняла за основу проєкт Закону України «Про колективні угоди та договори» (реєстр. № 7628), над розробкою якого тривалий час працювали сторони соціального діалогу.

11 квітня  Закон України «Про колективні угоди та договори» від 23.02.2023 р. № 2937-ІХ підписано Президентом України.

Закон запроваджує правове регулювання низки питань,  зокрема:
    обмеження сфери дії положень колективних договорів — на всіх працівників поширюються лише положення з питань, що відповідно до законодавства регулюються колективними договорами;
    дія інших положень колективного договору визначається самим колективним договором (тобто вони можуть застосовуватися виключно до членів профспілок, якщо це визначено у колективному договорі);
    законодавче врегулювання укладення територіальної угоди в окремій галузі;
    запровадження нового виду колективної угоди — галузевої угоди обмеженої дії, яка укладається в галузях, де відсутні репрезентативні суб’єкти сторін (сторони) галузевого рівня; залучення до колективних переговорів державних колегіальних органів у разі, коли умови праці в галузі регулюються їхніми рішеннями;
    порядок формування спільного представницького органу сторін профспілок та роботодавців тощо.

Закон України «Про колективні угоди та договори» від 23.02.2023 р. № 2937-ІХ набирає чинності через шість місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану, крім пункту 5 Прикінцевих та перехідних положень, який набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування Закону.

 >>

17.01.2023

Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства – це мережа з понад 140 громадських організацій України, що відстоює інтереси України в рамках Східного партнерства. Її учасники поділяють європейські цінності і саме за них ми боремося – за свободу, за права нашого народу, докладаючи для цього неймовірних зусиль ціною людських життів, колосальних втрат у всіх сферах життя: психічному, матеріальному, технічному, інституційні тощо. УНП – це не лише організації – це набагато більша спільнота українців: співробітників та членів їхніх родин. Крім того, в платформі є організації як з невеликою кількістю співробітників і представництвом в одному з регіонів, так і організації з представництвами в багатьох регіонах України та тисячами членів – наприклад, профспілки та організації роботодавців. Тому, коли ми говоримо про УНП, ми говоримо про тисячі громадян України, які опинилися в складних умовах внаслідок військової агресії Росії.
Війна створила нову реальність, в якій сьогодні живе Україна. Забезпечення стабільності, безпеки та добробуту українських організацій, їхніх сімей та працівників є важливим елементом функціонування громадянського суспільства в Україні. На порядку денному платформи – допомога в адаптації до нових реалій, психологічна підтримка та задоволення першочергових потреб учасників УНП.
В рамках проекту «Разом до перемоги»: підтримка сталості, безпеки та добробуту членів УНП ФГС СхП, що реалізується в рамках регрантингу Форуму громадянського суспільства Східного партнерства за фінансової підтримки Європейського Союзу, проведено опитування організацій-членів УНП щодо умов їх діяльності та головних потреб, які постали перед організаціями з початком повномасштабного вторгнення. Пропонуємо Вам ознайомитись з його результатами.

 >>

12.01.2023

11 січня відбувся вебінар «Грантовий менеджмент для підтримки спроможності організацій громадянського суспільства».
До участі у вебінарі долучилося понад 100 учасників. Значна кількість учасників також дивились трансляцію онлайн.
Вебінар в черговий раз підтвердив, що в Україні сформоване сильне громадянське суспільство, яке, незважаючи на складні умови, зберігаючи свою сталість, стійкість та силу, готове реагувати на нові виклики,  працювати на перемогу України в цій війні та відстояти своє право бути демократичною, європейською успішною державою.

 >>

28.12.2022

26 грудня 2022  відбулася публічна дискусія «Хроніка війни Росії проти України: що відбувається на ринку праці в секторі МСБ».
Війна перевернула з ніг на голову життя українців та українського бізнесу. І люди, і бізнес спочатку були шоковані цими жахливими подіями, але згодом почали оговтуватися та пристосовуватися до нових умов. Попит на роботу — величезний. Середня кількість відгуків на вакансію зросла у декілька разів. Серед проблем, з якими зіткнулися при пошуку роботи українські спеціалісти, найчастіше зазначаються зменшення кількості вакансій у потрібній професії, а також неможливість знайти роботу з гідним розміром оплати через те, що зарплати у професії та загалом на ринку праці відчутно знизилися. Крім того, роботодавці стали більш вимогливими до кандидатів. Ринок праці перетворився на «ринок роботодавця».
Стабілізація ринку праці у післявоєнний період є вкрай важливим завданням. Незважаючи на те, що показники ринку праці змінюються шаленими темпами як в регіональному так і в галузевому аспекті, вже сьогодні потрібно працювати над цим питання та на державному рівні розробляти програми, які будуть направлені на стабілізацію ситуації в післявоєнний період.

 >>

24.12.2022

Українська платформа Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства (УНП ФГС СхП) – це мережа з понад 140 громадських організацій України, що відстоює українські інтереси в рамках Східного партнерства.
До складу Платформи входять організації громадянського суспільства, географія діяльності яких поширюється на всю територію України та значною мірою сприяють досягнення головної мети Платформи: активне інформування громадян України, представників громадянського суспільства, політиків, державних службовців та підприємців про програму Східного партнерства ЄС, а також про моніторинг і експертизу ключових політик у розрізі модернізаційного потенціалу реформ, пов’язаних із процесами європейської інтеграції.
Війна змінила нас, змусила багатьох залишити домівки. Але громадський сектор ні на мить не припиняв свою діяльність і докладає максимум зусиль для перемоги.
Сьогодні УНП ФГС СхП — це значно більше, ніж просто топові громадські організації, які беруть участь в робочих групах парламенту чи розробляють аналітичні документи. Це по суті тисячі ініціатив, які займаються важливими для збереження суверенітету й територіальної цілісності питаннями. І незважаючи на те, чи знаходимось ми в Україні чи за кордоном, ми продовжуємо свою роботу.
Презентація підготовлена  в рамках проєкту «Разом до перемоги»: підтримка сталості, безпеки та добробуту членів УНП ФГС СхП, що реалізується в рамках регрантингу Форуму громадянського суспільства Східного партнерства ( Eastern Partnership Civil Society Forum) за фінансової підтримки Європейського Союзу.

 >>

22.12.2022

Повномасштабна російська військова агресія проти України стала величезним стресом для економіки країни, що напряму відобразилось на функціонуванні ринку праці. Оцінити точні масштаби втрат у сфері зайнятості в секторі малого та середнього бізнесу (МСБ) наразі ще дуже складно через обмеженість даних та вкрай невизначені, мінливі обставини, що впливають на ситуацію в Україні.
Стабілізація ринку праці у післявоєнний період є вкрай важливим завданням, зважаючи на появу різних груп населення, які постраждали від збройного конфлікту, у т.ч. внутрішніх та зовнішніх мігрантів, серед яких більшість жінки та люди з обмеженими можливостями. Специфічні потреби цих груп мають бути враховані при плануванні та впровадженні стійких процесів реінтеграції, включаючи працевлаштування. Важливою має стати розробка ефективної системи управління ринком праці (механізмів та інструментів її реалізації), з урахуванням питань освіти, розвитку спеціальних навичок, а також підвищення рівня соціального захисту та безпеки.
В аналітичному документі представлені результати аналізу ринку праці в секторі МСБ в умовах військової агресії проведених групою акторів в рамках виконання ініціативи «Хроніка війни Росії проти України: що відбувається на ринку праці в секторі МСБ».
Документ підготовлено в рамках проєкту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП в 2021-2023 роках», що фінансується Європейським Союзом та виконується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій.

 >>

21.09.2022

21 ВЕРЕСНЯ ВІДБУЛАСЯ ОНЛАЙН ЗУСТРІЧ-ДИСКУСІЯ «ХРОНІКА ВІЙНИ РОСІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ: ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ НА РИНКУ ПРАЦІ В СЕКТОРІ МСБ»

 

Нинішня криза на ринку праці найпотужніша за останні 10 років. За оцінками фахівців, найбільше ринок праці сектору МСБ. Опитування серед найманих працівників та самозайнятих свідчать, що війна вже знищила приблизно половину ринку праці в Україні. Абсолютна більшість даного показника припадає саме на сектор МСБ. Перспективи перекваліфікації наразі непевні, а збільшення робочих місць очікується лише в кількох галузях. Спроможність МСБ – це запорука забезпечення робочими місцями значної кількості працівників та зменшення рівня безробіття. Аналіз впливу війни на ринок праці в секторі МСБ дозволить об’єктивно оцінити ситуацію та потенціал мікро, малого та середнього бізнесу в Україні та розробити рекомендації щодо алгоритму дій для їхньої стабілізації та збереження робочих місць.

 >>

14.07.2022

Ініціатива «Хроніка війни Росії проти України: що відбувається на українському ринку праці в секторі МСБ»
 

Федерація профспілок працівників малого та середнього підприємництва України розпочала реалізацію ініціативи «Хроніка війни Росії проти України: що відбувається на українському ринку праці в секторі МСБ», яка підтримана проєктом «Підтримка діяльності Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства  у 2021-2023 рр.», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Мета ініціативи: проаналізувати вплив війни в Україні на ринок праці в секторі МСБ та розробити рекомендації щодо його стабілізації та подолання негативних наслідків.
Тривалість: липень-листопад 2022р.
Україна вже більше ста днів перебуває у стані війни з РФ. Втрати України від російської агресії з урахуванням як вже завданих інфраструктурі та економіці руйнувань, так і майбутніх збитків у наступні роки, прогнозуються від 0,5 до 1 трлн доларів. Війна послужила причиною появи нових тенденцій на ринку праці і змін у поведінці як роботодавців, так і працівників. Бізнес змушений скорочувати і оптимізувати свою діяльність, частина компаній припинила існування. На зараз є дані, що близько 5 млн людей втратили роботу через війну. Українські фахівці, які втратили роботу через переїзд в інші міста або через скорочення чи звільнення, активно шукають роботу, проте попит тут значно перевищує пропозицію. Негативні наслідки кризи на ринку праці більше відчувають працівники, ніж роботодавці. Компанії оптимізують витрати, скорочують заробітні плати і бонуси або взагалі звільняють співробітників. Отже, конкуренція серед по шукачів зростає. У роботодавців, у свою чергу, з'являється більший вибір фахівців на свої вакансії, ринок праці перетворюється "в ринок роботодавця".
Нинішня криза на ринку праці найпотужніша за останні 10 років. За оцінками фахівців, найбільше ринок праці сектору МСБ. Опитування серед найманих працівників та самозайнятих свідчать, що війна вже знищила приблизно половину ринку праці в Україні. Абсолютна більшість даного показника припадає саме на сектор МСБ. Перспективи перекваліфікації наразі непевні, а збільшення робочих місць очікується лише в кількох галузях. Спроможність МСБ – це запорука забезпечення робочими місцями значної кількості працівників та зменшення рівня безробіття. Аналіз впливу війни на ринок праці в секторі МСБ дозволить об’єктивно оцінити ситуацію та потенціал мікро, малого та середнього бізнесу в Україні та розробити рекомендації щодо алгоритму дій для їхньої стабілізації та збереження робочих місць.
В рамках реалізації ініціативи планується підготовка аналітичної доповіді «Хроніка війни Росії проти України: що відбувається на українському ринку праці в секторі МСБ», зокрема збір, аналіз даних та проведення консультацій зі стейкхолдерами; підготовка публікації; інформування про результати дослідження стейкхолдерів та широкої аудиторії.

Ініціатива реалізується спільно з Харківською обласною організацією професійної спілки підприємців, об’єднанням профспілок «Всеукраїнський Альянс Профспілок», ГО «Центр соціальної безпеки та регіональних ініціатив», Профспілковою організацією працівників малого, середнього бізнесу та плавскладу “Єднання” Дніпропетровської області.

 >>

14.07.2022

Міжнародна організація праці з 2020 року реалізує в Україні проект «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні». Цей Проєкт спрямований на сприяння безпечній, здоровій та задекларованій праці в Україні. Його очікуваним результатом у близькій перспективі є покращення дотримання Україною основних міжнародних і європейських норм із безпеки і здоров’я на роботі (БЗР) та трудових відносин.
Нещодавно команда проекту  підготувала Інформаційний бюлетень № 5 за період січень – червень 2022.
В документі розкриваються питання щодо змін в таких сферах:
    БЗР
    Трудові відносини
    Інспекція праці
    Незадекларована праця
Також, у відповідь на наслідки військової агресії Російської Федерації проти України 24 лютого 2022 року, Проєкт розпочав додаткові напрями:
    Просування програм психосоціальної підтримки на
    робочих місцях
    Підтримка в запобіганні примусовій праці та торгівлі
    людьми
    Підготовка Настанов із БЗР у воєнний і повоєнний часи. 

 >>

11.07.2022

ЗАКОНОПРОЄКТ № 5371 ЗНЯТИЙ З РОЗГЛЯДУ.


 У  Верховній Раді України 9 липня ц.р. мав розглядатися у цілому проект Закону щодо спрощення регулювання трудових відносин № 5371.

Що передбачає законопроєкт
Законопроєктом №5371 фактично скасовується обов'язковість норм трудового права для всіх, хто працює на приватних підприємствах менше ніж з 250 співробітниками, тобто законопроєкт фактично позбавляє трудових прав більше ніж 70% працівників.
Автори законопроекту запевняють, що хочуть прибрати зайву бюрократію принаймі та організації роботи співробітників на підприємствах малого та середнього бізнесу. Причому не лише на час війни.

 >>

24.06.2022

Україна отримала статус кандидата на членство в ЄС

 23 червня, лідери 27 країн-членів ЄС ухвалили рішення про надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС.

«Ми вітаємо це історичне рішення Євросоюзу, яке фактично означає, що велика родина країн Європейського Союзу бачать Україну членом ЄС. В ці важкі часи ЄС почув народ України та чітко заявив, що наша держава належить до Європи, ми маємо спільне потужне майбутнє, – прокоментувала рішення Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина. – Статус кандидата офіційно запускає процес набуття Україною членства в ЄС. Ми вже активно працюємо над подальшими кроками та реформуванням країни попри війну, аби не втрачати темпи нашої інтеграції».

 >>

14.05.2022

З початку російської агресії в Україні було втрачено майже 5 мільйонів робочих місць, стверджує МОП

Фадель Сенна / AFPGENEVA (Новини МОП) - За оцінками, з початку російської агресії в Україні було втрачено 4,8 мільйона робочих місць, йдеться у новому дослідженні Міжнародної організації праці (МОП).

За оцінками авторів дослідження, у разі ескалації бойових дій втрати робочих місць зростуть до семи мільйонів. Однак у разі негайного припинення бойових дій можливе швидке відновлення економіки із поверненням 3,4 мільйона робочих місць. Це скоротить втрати зайнятості до 8,9 відсотка, йдеться у довідці «Вплив кризи в Україні на світ праці: Початкові оцінки».

Українська економіка серйозно постраждала від російської агресії. З моменту її початку, 24 лютого, понад 5,23 мільйона біженців бігли до сусідніх країн. Серед біженців переважно жінки, діти та особи старше 60 років. Із загальної кількості біженців приблизно 2,75 мільйона людей перебувають у працездатному віці. З них 43,5 відсотка, або 1,2 мільйона, раніше працювали та втратили або залишили роботу.

У відповідь на цю дестабілізацію уряд України доклав значних зусиль, щоб зберегти працездатність національної системи соціального захисту, гарантуючи виплату допомоги, у тому числі внутрішньо переміщеним особам, за допомогою цифрових технологій.

 >>

01.05.2022

Охорона праці та здоров'я – фундаментальне право.

Понад 200 000 працівників у Європі щорічно помирають від захворювань, пов'язаних із роботою (Aleksandar Malivuk/shutterstock.com)

Захист здоров'я та безпеки працівників є основою для досягнення стійких, гідних умов праці. Працівники не повинні страждати від нещасних випадків, хвороб або навіть помирати внаслідок небезпечного та нездорового робочого середовища.

Проте глобальні свідчення поганої практики в галузі охорони праці та здоров'я (ОГП) приголомшують. До початку пандемії, за оцінками Міжнародної організації праці, щорічно понад 2,78 мільйона смертей відбувалися внаслідок нещасних випадків на виробництві або захворювань, пов'язаних з роботою, причому в середньому щодня від небезпечних та нездорових умов праці вмирало 7500 людей. Крім того, щорічно відбувається близько 374 мільйонів несмертельних травм, пов'язаних із роботою.

У Європейському союзі, за останніми даними, у 2018 році сталося понад 3300 нещасних випадків зі смертельним наслідком та 3,1 мільйона нещасних випадків без смертельного наслідку, при цьому понад 200 000 працівників щороку помирають від професійних захворювань. Крім величезної людської трагедії, нещасні випадки та захворювання, пов'язані з роботою, щорічно обходяться економіці ЄС у 3,3 відсотки валового внутрішнього продукту.

 >>

05.04.2022

ДРУГА СЕСІЯ ВСЕСВІТНЬОЇ ЖІНОЧОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ: РІВНА ОПЛАТА ПРАЦІ, РІВНІСТЬ У ВІДНОВЛЕННІ, СПРАВЕДЛИВИЙ ПЕРЕХІД, ЛІДЕРСТВО ЖІНОК

Друга сесія 4-ї Всесвітньої жіночої конференції МКП пройде 30-31 березня онлайн та поставить новий суспільний договір, заснований на рівності та справедливості, у центр відновлення та життєстійкості.

Жіночі профспілкові активісти з усього світу зосередяться на чотирьох темах сесії:

- забезпечення рівної оплати за працю рівної цінності та гендерно чутливий соціальний захист;

- формування трансформуючого лідерства жінок у профспілках;

- кліматична справедливість та справедливий перехід – жінки як учасники справедливого переходу;

- шляхи забезпечення того, щоб рівність та справедливість були у центрі відновлення.
 

 >>

01.04.2022

Європейська федерація профспілок працівників громадського обслуговування (ЄФПГО) та дев’ять інших європейських федерацій профспілок (ЄФП) висловили спільну позицію щодо Огляду соціального діалогу Європейської комісії.

Позиція підготовлена ​​напередодні серії неофіційних консультацій з соціальними партнерами, які розпочнуться у вівторок, 29 березня 2022 року, з обговорення нової структури угод із соціальними партнерами.

Позиція закликає приділити пріоритетну увагу терміновому роз’ясненню правил, які регулюють угоди із соціальними партнерами, які укладаються з метою надання їм обов’язкової юридичної сили (зазвичай у формі директиви).

Для повноцінного соціального діалогу потрібні послідовні, прозорі та об’єктивні правила, які забезпечують правову визначеність на всіх рівнях. Ці правила мають бути викладені у єдиному правовому тексті, який явно переважає над двозначним Інструментарієм кращого регулювання та керівними принципами, переглянутими у листопаді минулого року – без консультацій з соціальними партнерами.

 >>

27.03.2022

Європейський економічний і соціальний комітет (ЄЕСК) затвердив резолюцію в якій рішуче засуджує односторонню агресію проти України за наказом президента Російської Федерації та участь білоруського режиму.

РЕЗОЛЮЦІЯ
 «Війна в Україні та її економічні, соціальні й екологічні наслідки»
Європейський економічний і соціальний комітет (ЄЕСК):


1. Рішуче засуджує односторонню агресію проти України за наказом президента Російської Федерації та участь білоруського режиму; наголошує, що вторгнення російських військових сил в Україну порушує чинні міжнародні правила та угоди та загрожує європейській і глобальній безпеці; вторгнення також прямо порушує головну мету ЄС «сприяти миру, його цінностям та благополуччю його народу».

2.    ЄС має надати всебічну підтримку, щоб усі військові злочини та злочини проти людяності були зафіксовані та розглянуті у Міжнародному кримінальному суді.

3. Віддає належне величезній мужності, виявленій народом України, який захищає Україну від російських загарбників; закликає вільний світ підтримати їхню боротьбу за мир і свободу всіма засобами, які є в його розпорядженні.
 

 >>

08.12.2021

 

Громадський та соціальний діалог: від теорії до практики. Результати опитування учасників в рамках проведення вебінару «Влада та громадянське суспільство: взаємодія в рамках громадського та соціального діалогу».

Відкритість та публічність прийняття управлінських рішень є важливими складовими побудови демократичної держави, в якій джерелом влади виступає народ. Громадянське суспільство вважається невід’ємним елементом демократичної правової держави. Інститути громадянського суспільства здатні якісно впливати на державотворчі процеси шляхом участі у конструктивному діалозі з органами влади. При цьому успіх діалогу безпосередньо залежить від спільних дій органів державної влади й об’єднань громадян та їх готовності до співробітництва.
 

 >>

29.11.2021

19 та 26 листопада 2021 року  відбувся вебінар "Влада та громадянське суспільство: взаємодія в рамках громадського та соціального діалогу." Захід проводився в межах проєкту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП в 2021-2023 роках», що фінансується Європейським Союзом, Форумом громадянського суспільства Східного партнерства і виконується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій.


Учасники представляли різні сектори публічної політики: центральну та місцеву владу, органи місцевого самоврядування, громадські організації та громадянські ініціативи.
Організація вебінару була викликана необхідністю формування спільного поля знань задля розробки концепції громадянського діалогу в Україні. Адже від того залежить її реалізація на практиці.

 >>

12.11.2021

10 листопада 2021р. під час проведення щорічної конференції Української національної платформи Форуму громадянського суспільства східного партнерства відбулася презентація результатів ініціатив, виконаних в рамках робочих груп УНП.
Федерація профспілок працівників малого та середнього підприємництва України та Харківська обласна організація профспілки підприємців презентували результати реалізації ініціативи «ВЛАДА ТА ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО: ВЗАЄМОДІЯ В РАМКАХ ГРОМАДСЬКОГО ТА СОЦІАЛЬНОГО ДІАЛОГУ»

 

 >>

02.11.2021

Консенсус на високому рівні, досягнутий лідерами G20, вимагає термінового ухвалення національних планів дій щодо створення робочих місць у рамках програми Справедливий перехід. Злиття криз: нерівності, глобальної пандемії та кліматичної надзвичайної ситуації - поставило трудящих перед найбільшого соціального та економічного шоку за останнє покоління.

Саміт лідерів Великої двадцятки у Римі завершився ухваленням Декларації.

 >>

01.11.2021

Профспілки попереджають світових лідерів, які беруть участь у COP26 у Глазго в неділю 31 жовтня, що відсутність дій зі скорочення глобальних викидів за допомогою заходів Справедливого переходу ставить під загрозу економічну та політичну стабільність.

 

«Ми беремо участь у гонках з часом, щоб стабілізувати стан планети, і КС26 є важливою складовою. Усі галузі промисловості повинні перейти на новий рівень розвитку, щоб дати нам сподівання на позитивне майбутнє, проте багато державних лідерів прибудуть на кліматичний самміт ООН з амбіціями, які не відповідають життєво важливим обмеженням щодо підвищення температури на 2 градуси, не кажучи вже про те, щоб триматися в межах 1,5 градуса», — заявила генеральний секретар МКП Шаран Барроу.

 >>

20.10.2021

Європейський Союз має сильні соціальні амбіції та прагне зміцнити європейську соціальну модель, засновану на ключовій ролі соціальних партнерів у формуванні політики та визначенні мінімальних стандартів для працівників. За словами фон дер Ляйєн: «Колективні переговори мають вирішальне значення».
Водночас, органи державної влади щорічно витрачають мільярди через державні закупівлі. За оцінками, 250 000 органів влади витрачають приблизно 2 трильйони євро на рік, що становить близько 14-15% європейського ВВП.

 >>

21.09.2021
Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт № 5388 щодо дерегуляції трудових відносин w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1
 
Законопроєктом пропонується внести зміни до Кодексу законів про працю України, законів України «Про охорону праці», «Про відпустки», «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», якими передбачається спростити процедура укладення строкового трудового договору та проходження випробування при прийнятті на роботу, оптимізується порядок надання роботодавцем інформації працівникові про умови, що застосовуються до трудового договору (в тому числі щодо режиму роботи і часу відпочинку, відпусток та ін.), а також у ряді випадків виключити необхідність погодження з представниками професійних спілок питань припинення трудових відносин.

Змінами до Кодексу законів про працю України пропонується закріпити додаткові порівняно з діючим законодавством умови трудового договору, зокрема, пропонується передбачити, що працівник та роботодавець можуть передбачити додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін, умови матеріального забезпечення та організації праці, умови припинення договору, в тому числі дострокового.

Також пропонується встановити, що трудовий договір може бути безстроковим, що укладається на невизначений строк, та строковим, що укладається на визначений строк, але не більше ніж на п’ять років.

З Кодексу законів про працю України пропонується виключити статті 43 та 431, які регулювали питання щодо розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу за попередньою згодою виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) чи без обов’язкового інформування виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника).

 >>

07.08.2021

Президент Американської Федерації праці – Конгресу Виробничих Профспілок (AFL-CIO) Річард Трумка помер 5 серпня 2021 року у віці 72 років.

 >>

02.08.2021

Федерація профспілок працівників малого та середнього підприємництва України розпочала реалізацію ініціативи «Влада та громадянське суспільство: взаємодія в рамках громадського та соціального діалогу», яка підтримана   проєктом «Підтримка діяльності Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства  у 2021-2023 рр.», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу.

 >>

14.07.2021

Чому ЄС представляє нові пріоритети для Східного партнерства на період після 2020 року?

Східне партнерство має на меті посилити і поглибити політичні та економічні відносини між Європейським Союзом, його державами-членами та східними країнами-партнерами і залишається наріжним каменем зовнішньої політики ЄС.

 >>

05.07.2021

109-та сесія Міжнародної конференції праці  розпочалася 20 травня 2021 року. 

Вперше в історії вона проводилася в режимі онлайн, через зміни, що відбулися в результаті кризи, викликаної  пандемією COVID-19.

 >>

09.06.2021

7 червня 2021 року відбулося засідання РГ5 УНП «Соціально-трудова політика та соціальний діалог». Захід відбувся онлайн, на платформі Zoom.
 Мета засідання групи полягала в обміні інформацією щодо останніх подій в рамках діяльності ФГС СхП та УНП ФГС СхП зокрема, обговоренні актуальних питання регулювання соціально-трудових відносин в Україні, формування пропозицій тематики тренінгів для членів Платформи, напрацювання та затвердження напрямів дослідження над якими члени групи будуть працювати у 2021 році.
 

 

 >>

09.04.2021

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів 07 квітня 2021 року провів відкриті комітетські слухання у форматі відеоконференції на тему: «Про стан виконання Стратегії подолання бідності».

 

 >>

25.03.2021

Нещодавно Кабінет Міністрів України зареєстрував у Верховній Раді проект закону №5266 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників”.

Як зазначають в уряді, проект розроблено з метою посилення захисту прав працівників внаслідок реалізації домовленостей, передбачених Угодою про асоціацію між Україною, та Європейським Союзом, імплементації окремих положень актів законодавства ЄС, міжнародно-правових актів Міжнародної організації праці.

Однією із основних новацій є включення фізичної особи, яка використовує найману працю до колективно-договірного регулювання трудових відносин, а саме - надання можливості укладення колективного договору. Нині відповідно до норм національного законодавства колективний договір укладається на підприємствах, в установах, організаціях, які використовують найману працю і мають право юридичної особи.

Внаслідок невключення фізичних осіб-підприємців до кола суб`єктів колективно-договірних відносин, працівники роботодавця – фізичної особи не можуть реалізувати, встановлене міжнародними нормами, право на укладання колективних договорів.

Юристи ГО “Трудові ініціативи” однозначно підтримують таку ідею, адже саме колективний договір є фундаментальним документом для кращого захисту працівників на локальному рівні. Всі працівники, незалежно від місця роботи - велика транспортна компанія чи маленька кав’ярня мають право на укладення колективного договору. Адже сутнісно трудова функція, яку має кожний працівник та обсяг наявних прав, в першу чергу - на колективні переговори, не має варіюватися в залежності від “розміру” роботодавця та його організаційно-правової форми. Сильна переговорна позиція профспілки та чіткий колективний договір - ключові засади гідної праці та забезпечення прав працівників.

Проте, ми б хотіли звернути увагу й на інші положення законопроекту, які потребують узгодження та доопрацювання.

Антидискримінаційні норми

 >>

24.03.2021

«ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ОСНОВНИХ ПРОФСПІЛКОВИХ, ТРУДОВИХ ТА СОЦІАЛЬНИХ ПРАВ ШЛЯХОМ ЗМІЦНЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ХАРТІЇ»
У 2021 році Європейська соціальна хартія Ради Європи (ЕСХ) і Європейська соціальна хартія (переглянута) (ЕСХ (П)) відзначають своє 60-річчя і 25-річчя відповідно. Також в 2021 році відзначить своє 10-річчя Стамбульська конвенція Ради Європи про запобігання та боротьбу з насильством щодо жінок та домашнім насильством.
У зв'язку з цим, використовуючи імпульс цих річниць, ЄКП:
-    нагадує про важливість Хартії та її подальший розвиток для створення більш соціальної Європи;
-    наполегливо закликає держави-члени повністю дотримуватися своїх зобов'язань, що випливають з цих соціальних стандартів і відповідного прецедентного права Європейського комітету з соціальних прав, і забезпечити повне дотримання і ефективне здійснення прав Хартії;
-    закликає всі держави-члени повністю дотримуватися всіх інструментів, розроблених в рамках Хартії, зокрема, ЕСХ (П) і Протокол про процедуру колективних скарг, а також Європейський кодекс соціального забезпечення;
-    закликає ЄС і його інститути підкреслити важливість дотримання ЄС всіх соціальних прав, закріплених у Європейській соціальній хартії, шляхом дотримання як Європейської конвенції про права людини (ЄКПЛ), так і ЕСХ (П) (і процедури колективних скарг), а також забезпечити належний облік Європейської соціальної хартії при розробці, тлумаченні та застосуванні законодавства ЄС;
-    закликає Раду Європи і її інститути, а також держави-члени поліпшити ефективну реалізацію соціальних прав, закріплених в ЕСХ (П), відповідно до принципів, прийнятих на так званому Туринському процесі 2014 року, а також нещодавно прийняті доповіді Керівного комітету Ради Європи з прав людини (РКПЧ) «Покращення захисту соціальних прав в Європі»;
-    закликає всі держави-члени посилити фінансову підтримку Ради Європи для забезпечення ефективного і безперервного функціонування Ради Європи та її органів з використанням достатніх людських і матеріальних засобів для виконання своїх місій; зокрема, Європейський комітет з соціальних прав і Європейський суд з прав людини повинні бути захищені від припинення або скорочення фінансування;
-    закликає ЄС ратифікувати Стамбульську конвенцію, оскільки це може відкрити шлях для подальшої підтримки ратифікації ЄС Європейської соціальної хартії та Європейської конвенції про права людини.

 >>

23.03.2021

Провідні світові експерти в галузі охорони праці закликали Міжнародну організацію праці (МОП) визначити охорону праці одним із основоположних прав напередодні обговорення цього питання в Адміністративній раді МОП.

Профспілки закликають учасників Конференції МОП, що відбудеться у червні 2021 року, підвищити статус охорони праці до найвищого рівня міжнародних трудових стандартів, тим самим посиливши відповідальність урядів та роботодавців за порятунок життів на виробництві та сприяючи більшій кількості ратифікацій життєво важливих конвенцій з охорони праці.

Це відповідало б зобов’язанням у Декларації століття МОП 2019 року, яку одноголосно прийняли уряди, працівники та роботодавці, щодо забезпечення охорони праці всіх працівників.

Колегіум Рамацціні, провідний незалежний міжнародний орган експертів з питань медицини праці та навколишнього середовища, закликав МОП терміново виконати рішення Міжнародної конференції праці 2019 року, в ідеалі на Конференції 2021 року.

Колегіум Рамацціні зазначив: “Щороку сотні мільйонів людей зазнають шкоди через свою роботу. Мільйони вмирають. Цим смертям можна запобігти, але лише в тому випадку, якщо захисту працівників від виробничих ризиків надається найвищий пріоритет, а здоров’я та безпека працівника визнані основним правом людини. МОП повинна діяти за найпершої нагоди, щоб визнати охорону праці основоположним правом у світі праці».

 >>

22.03.2021


Європейська конфедерація профспілок серйозно стурбована рішенням президента Туреччини вивести свою країну з Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами. Це дуже ретроградний крок. ЄКП закликає уряд переглянути це рішення та підтвердити свої міжнародні зобов'язання захищати права людини жінок та дівчат та всіх громадян.

Заступник Генерального секретаря ЄКП Естер Лінч заявила: «Це величезний удар по надіям та правам жінок у Туреччині та зменшує контроль з боку турецької влади, яка повинна впроваджувати політику та послуги з метою захисту жінок від насильства та запобігання насильству проти жінок.

У 2019 році лише в Туреччині було принаймні 430 убивств жінок, зумовлених їхньою статтю. Пандемія COVID-19 спричинила незаперечне різке зростання домашнього насильства у всьому світі. Це болісний сигнал для турецьких жінок і дівчат.

Час проголошення цього рішення, в розпал засідання Комісії ООН зі статусу жінок, є навмисною провокацією і черговою атакою на міжнародне співробітництво».

Стамбульська конвенція – це перший в світі спільний зобов’язуючий документ стосовно боротьби та запобігання насильству щодо жінок, починаючи від дитячих шлюбів, зґвалтування в шлюбі, домашнього насильства до каліцтва жіночих статевих органів.

 >>

11.03.2021

Команда Проєкту ЄС-МОП розробила технічні рекомендації Проєкту ЄС-МОП до проєкту закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання деяких нестандартних форм зайнятості».

Мета рекомендацій, посприяти наближенню тексту законопроєкту до міжнародних і європейських стандартів з питань праці та успішних практик.

У розділі «Стислий огляд» коротко описані  позитивні аспекти законопроєкту і аспекти, які потребують вдосконалення. Розділ «Детальні рекомендації Проєкту ЄС-МОП містять пропозиції щодо формулювання тих чи інших статей і обгрунтування у світлі міжнародних і європейських стандартів, а саме:

    Конвенція 1982 р. про припинення трудових відносин (№ 158);
    Директива Ради 91/533/ЄEC про обов'язок роботодавця інформувати працівників про умови, що застосовуються до трудового договору чи трудових відносин;
    Директива (ЄС) 2019/1152 Європейського Парламенту і Ради про прозорі та передбачувані умови праці в Європейському Союзі;
    Директива Ради 89/391/ЄEC про встановлення заходів із заохочення поліпшення охорони здоров'я та безпеки праці працівників.

Наближення національного законодавства до зазначених директив передбачене Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.


В останньому розділі ви знайдете ряд прикладів інших країн.

Буде особливо корисним для розробників політик і фахівців Верховної ради України, Уряду, профспілок, об'єднань роботодавців.

 >>

10.03.2021

Кабінет Міністрів опублікував Національну економічну стратегію до 2030 року та постанову про її затвердження.
Відповідні документи опубліковані на Урядовому порталі:www.kmu.gov.ua/npas/pro-zatverdzhennya-nacionalnoyi-eko-a179:
«Затвердити Національну економічну стратегію на період до 2030 року... Стратегія є основою під час розроблення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади планів заходів, проєктів програмних і стратегічних документів, проєктів законів та інших актів законодавства», - йдеться у постанові.

 

 >>

05.03.2021

Любі жінки, дозвольте привітати Вас із цим чудовим днем та висловити слова глибокої вдячності, адже на Вашій мудрості, силі та терпінні тримається світ. У буднях сьогодення ми часто не помічаємо, скільки прекрасних, розумних, добросовісних, самовідданих жінок працює серед нас.
 

Здавна повелося, що жінка в сім´ї — берегиня. Незважаючи на жодні перипетії життя, жінки завжди дбають про тепло і світло, добробут і красу в своїй оселі. І як добре, що у Вас є світле весняне і бажане свято — свято надії, краси та мрій. Нехай цей весняний день завжди дарує Вам тепло сонячних променів та ніжність перших весняних квітів.
 

Бажаємо Вам, дорогі наші мами і сестри, дружини, бабусі, онучки і доні, колежанки міцного здоров’я, невичерпної творчої енергії, добра й упевненості у своїх силах, розуміння, кохання та вірності Ваших близьких.

 
Голова Федерації профспілок працівників
малого та середнього підприємництва України
Вячеслав Рой

 >>

02.03.2021

 

Презентація перекладу англійською мовою моніторингового звіту Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (УНП ФГС СхП) «Поступ України у виконанні двадцяти досягнень Східного партнерства до 2020 року» (Ukraine’s progress in implementation of 20 Eastern Partnership deliverables for 2020) відбулася 25 лютого 2021 року під час публічної дискусії «Чи стане криза можливістю: погляд у майбутнє Східного партнерства» (“Crisis as a possibility? A glance into the future of Eastern Partnership”).

 

Основні питання, які були запропоновані для дискусії:

-        Плани ЄС щодо нових цілей Східного партнерства.

-        Прагнення України, Молдови та Грузії щодо тіснішої співпраці з ЄС як країн, що підписали угоди про асоціацію

-        Пропозиції громадянського суспільства до нових цілей Східного партнерства до 2025 року.

 >>

08.02.2021

Верховна Рада прийняла Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі" (законопроект № 3623).

Ним запроваджується облік трудової діяльності працівника в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Наповнення Держреєстру даними, які містяться в паперових трудових книжках, буде проведено у перехідний період протягом 5 років. Тобто протягом найближчих 5 років буде використовуватися як паперовий, так і електронний варіант трудової книжки.

Наповнення відомостей відбуватиметься:

- як роботодавцем, так і безпосередньо застрахованою особою;

- через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України у вигляді сканованих або оцифрованих копій передбачених законодавством документів (трудової книжки, довідок тощо) з обов'язковим накладанням страхувальником або застрахованою особою кваліфікованого електронного підпису.

 >>

30.12.2020

 

Шановні і дорогі колеги, Федерація професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України вітає Вас із Новим роком!

 

Нехай у новому році вас наповнять нові сили і нові ідеї, нові задуми і нова удача!

Бажаємо Вам міцного здоров'я, вагомих здобутків і просувань у професійній сфері, високих цілей і безперечних успіхів, глибокої поваги і щасливого життя! 

 

Голова Федерації профспілок працівників

малого та середнього підприємництва України

 

Вячеслав Рой

 >>

26.06.2020


26 червня Голова Федерації Вячеслав Рой мав робочу зустріч з Головою Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галиною Третьяковою  під час якої обговорили рівень зайнятості та умови праці працівників сфери малого та середнього бізнесу України, наслідки Covid-19 для сфери МСБ і, звичайно ж, питання реформування законодавства в сфері соціально-трудових відносин, яке активно обговорюється в суспільстві та їхній вплив на інструменти захисту прав людей найманої праці в майбутньому.
Вячеслав Рой нагадав, що Федерація профспілок працівників малого та середнього підприємництва України  неодноразово надсилала рекомендації та пропозиції до законопроектів в сфері соціально-трудових відносин в яких вказувала на необхідність проведення реформ, але в той самий час зазначала, що запропоновані сьогодні зміни викликають занепокоєння в профспілок і окреслив «червоні лінії».

 >>

22.06.2020

Під час карантину постраждали практично всі галузі за винятком Інтернет-торгівлі, служб доставки, аптек і тощо. Найбільше постраждали ті, хто не може перевести діяльність в онлайн режим.

В середині червня Федерацією профспілок працівників малого та середнього підприємництва України проведено опитування серед членів Федерації щодо наслідків карантину Covid-19 для сфери трудових відносин.

 >>

17.06.2020

Проєкт ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні» розпочинає серію онлайн тренінгів протягом червня –липня ц.р.
 

 >>

03.06.2020

Станом на 1 червня в нашій країні тільки офіційно зареєстрували понад 510 тисяч безробітних, за даними Держслужби.
Важливо враховувати, що з 30 відсотковим рівнем тіньової економіки реальний стан справ з безробіттям в Україні може бути значно гіршим офіційної статистики. Так, за даними частини громадських організацій, реальна кількість безробітних в травні склала приблизно 2,5-2,8 мільйона українців.

249 028 чоловік стали на облік як безробітні після 12 березня. Це майже на 80% більше в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року.
За період карантину в базі даних Державної служби зайнятості налічувалося 112 тис. вакансій.
Це на 55% менше, ніж в минулому році.

 >>

04.05.2020

Станом на 4 травня 2020 року кількість безробітних становить майже 457 тис. осіб, що на 48%, більше, ніж минулого року, - Державна служба зайнятості.
В Україні з початку карантину, з 12 березня, статус безробітного отримали майже 156 тисяч осіб.
За даним відомства, кількість вакансій в умовах економічного спаду зменшилася до 53 тисяч (станом на початок травня), що майже на 60% менше, ніж було в травні торік.

 >>

15.04.2020


У березні 2020 року безробіття в Україні зросло на 22% у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року.
Про це повідомляє liga.ne з посиланням на прес-службу Державної служби зайнятості.
Зазначається, що станом на 13 квітня в Державній службі зайнятості зареєстровано 387 500 осіб, з них 71 400 - стали на облік у період всеукраїнського карантину.
"Рівень безробіття в 2020 році складе 9,4%, замість 8,1% прогнозованих раніше", - підкреслили у Держслужбі зайнятості.

 >>

20.03.2020

Пандемія коронавірусу, карантин та супутня їм економічна криза повною мірою відіб'ються на ринку праці – експерти прогнозують значне зростання безробіття.
Дуже багато працівників у період карантину під тиском роботодавця вимушені звільнятися. Але,  якщо працівник не має бажання звільнятись, він не  повинен за будь-яких умов писати заяву на звільнення.

 >>

21.02.2020

19 лютого 2020 року відповідно до плану роботи Комітету на період третьої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання проведено комітетські слухання на тему: «Сучасний стан українських профспілок. Потреба у перезавантаженні соціального/публічного діалогу».

У заході взяли участь народні депутати України, представники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, об’єднань профспілок та організацій роботодавців, громадських інституцій, наукових установ, засобів масової інформації, а також експерти Міжнародної організації праці. Усього слухання об’єднали близько двохсот учасників.

У вітальному слові до учасників слухань Голова Комітету Галина Третьякова наголосила, що проведення даного заходу здійснюється з метою обговорення подальших шляхів розвитку соціального діалогу в Україні.

Голова СПО об’єднань профспілок Григорій Осовий зазначив, що на сьогодні як ніколи існує необхідність у налагодженні соціального діалогу, чинна модель якого в Україні є достатньо непоганою.  Водночас, на його думку, слід зважено та ретельно підходити до питань реформування законодавства щодо діяльності професійних спілок.


Перший заступник голови Комітету Михайло Цимбалюк звернув увагу присутніх, що Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів є одним з небагатьох, який перед розглядом законопроектів проводить широку дискусію із зацікавленими сторонами. У виступі він наголосив, що Україні дуже потрібен реальний соціальний діалог, але у ході майбутніх реформ важливо не загубити те, що було напрацьовано попередніми роками.

Голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України Вячеслав Рой відзначив, що даним заходом Комітет забезпечив реалізацію соціального діалогу, та водночас це – лише початок широкої дискусії.

 >>

14.02.2020

13 лютого 2020 року в Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбулося заключне засідання робочої групи з обговорення положень проектів Трудового кодексу України №2410, Кодексу України про працю №2410-1, проектів законів про працю №2708, №2708-1, №2708-2.
У засіданні взяли участь народні депутати, представники центральних органів виконавчої влади, Уповноваженого з прав людини, Міжнародної організації праці, профспілок та організацій роботодавців, наукових установ, громадських організацій та бізнесу.

 >>

05.02.2020

Позиція Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України  щодо законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок) (реєстр. № 2681).

 >>

05.02.2020

5 лютого відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.
Серед питань порядку денного:
Щодо доцільності включення до порядку денного сесії проекту Закону про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо додаткових підстав для звільнення (р. № 2584, н.д. Третьякова Г. та інші)
Щодо доцільності включення до порядку денного сесії проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання підстав, умов та порядку звільнення працівників (р. № 2584-1,  н.д. Королевська Н. та інші)
Щодо доцільності включення до порядку денного сесії проекту Закону про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо забезпечення конституційних гарантій захисту громадян від незаконного звільнення (р. № 2584-2,  н.д. Івченко В.)
Щодо доцільності включення до порядку денного сесії проекту Закону про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо посилення захисту конституційного права на вчасну оплату праці) (р. № 2650, н.д. Волинець М. та інші)
Щодо доцільності включення до порядку денного сесії проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок) (р. № 2681, н.д. Третьякова Г. та інші)
Щодо доцільності включення до порядку денного сесії проекту Закону про страйки та локаути (р. № 2682, н.д. Третьякова Г. та інші)

 >>

04.02.2020

Позиція Федераці профспілок працівників малого та середнього підприємництва України щодо законопроектів №2584, №2584-1, №2584-2 про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо додаткових підстав звільнення» .
Федерація професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України (надалі – Федерація) розглянула законопроекти:
-    про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо додаткових підстав звільнення» (реєстр. № 2584), внесений народними депутатами України Третьяковою Г.М. та іншими;

 >>

04.02.2020

4 лютого відбулося перше засідання робочої групи при Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів з обговорення положень законопроектів трудового законодавства : №2410, №2410-1, №2708, №2708-1, №2708-2).
Засідання робочої групи тривало 2 години. Відбувалися активні, жваві дискусії за участі широкого кола учасників. Зокрема, під час засідання свою позицію щодо вказаних законопроектів висловили не лише народні депутати, а й представники інших інститутів влади та громадянського суспільства:
-    Вячеслав Рой – Голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України,
-    Сергій Савчук – національний координатор МОП в Україні,
-    Олександр Шубін – заступник Голови Федерації профспілок України,
-    Сергій Біленький -Заступник Голови Ради Федерації Роботодавців України,
-    Олена Степаненко - представник Уповноваженого з питань дотримання соціально-економічних та гуманітарних прав та інші.


В ході свого виступу Голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України Вячеслав Рой зазначив, що сьогодні всі погоджуються з необхідність реформування Трудового законодавства України. В той же час положення 5 законопроектів, які пропонують зміни до трудового законодавства  потребують детального обговорення. Важливо, щоб до процесу обговорення залучалися всі сторони соціального діалогу, а не лише репрезентативні, а також  інші стейкхолдери.

 >>

03.02.2020

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК ПРАЦІВНИКІВ МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА УКРАЇНИ

Інформаційно-аналітичні матеріали до слухання
«Сучасний стан українських профспілок. Потреба у перезавантаженні соціального/публічного діалогу» у Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів
(19 лютого 2020 року)


Профспілки є однією з сторін соціального діалогу й основним виразником соціально-трудових інтересів найманих працівників, які беруть участь у визначенні головних критеріїв життєвого рівня, прожиткового мінімуму, а також мінімальних розмірів заробітної плати, пенсій, соціальних виплат, політики ціноутворення, розробки соціальних програм і програм зайнятості населення. Саме профспілки є найнадійнішою і загальновизнаною міжнародними організаціями формою представництва інтересів найманих працівників на ринку праці.
Наскільки дієвими є профспілки в Україні та наскільки їм вдається здійснювати захист соціально-трудових інтересів працівників, демонструє оцінка суспільства щодо ефективності діяльності профспілок в Україні.
За даними Центру Разумкова профспілки знаходяться в переліку тих соціальних інституцій до яких, нажаль, рівень довіри постійно зменшується.

 >>

31.01.2020

19 лютого 2020 року в Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбудуться комітетські слухання на тему «Сучасний стан українських профспілок. Потреба у перезавантаженні соціального/публічного діалогу».
До участі у заході запрошені народні депутати України, представники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, представник об’єднань профспілок та організацій роботодавців, засобів масової інформації, наукових установ та інші.
Слухання відбудуться 19 лютого 2020 року о 14.30 год. за адресою: м.Київ, вул. Грушевського, 18/2, кімната 12.

 >>

24.01.2020

24 січня 2020 року у м. Львів відбувся ХІІ черговий З’їзд Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України.
В З’їзді взяли участь представники всіх членських організацій Федерації.
В ході проведення З’їзду були розглянуті такі питання порядку денного: звіт Голови Федерації за період 24 січня 2015р. – 23 січня 2020р.; затвердження рішень Ради, Президії Федерації; звіт Ревізійної комісії Федерації; вибори Голови Федерації; вибори Ревізійної комісії Федерації, затвердження Програми діяльності Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України на 2020-2025 роки та інші.

Під час свого виступу Голова Федерація розповів присутнім про стан профспілкового руху України, залучення незалежних профспілок до соціального діалогу на всіх рівнях, участь Федерації в заходах на міжнародному рівні. Особлива увага була приділена реформуванню трудового законодавства.
В своєму виступі Голова Федерації Вячеслав Рой наголосив на тому, що реформування трудового законодавства в Україні є нагальною потребою сьогодення. Але дуже важливо, щоб проведення реформ в сфері соціально-трудових відносин відбувалося в рамках соціального діалогу з залученням всіх сторін, у відповідності до положень Закону України «Про соціальний діалог в Україні»: всіх профспілок, без прив’язки до репрезентативності чи приналежності до Спільного представницького органу.

 

 >>

23.01.2020

Публічна дискусія «Порядок денний європейської інтеграції: амбіції України на 2020 рік»

Голова Федерація профспілок працівників малого та середнього підприємництва України 21 січня взяв участь у публічній дискусії «Порядок денний європейської інтеграції: амбіції України на 2020 рік». За тиждень до Ради асоціації провідні громадські експерти в сфері європейської інтеграції обговорили з представниками українського уряду та ЄС, якими мають бути рішення Ради, щоб відкрити можливості глибшої інтеграції України до Європейського Союзу.
Учасники дискусії обговорили перспективи оновлення Угоди про асоціацію, що поділяють як експерти, так і представники українського Уряду. Необхідність осучаснення Угоди зумовлена змінами до права ЄС, а також прогресом двосторонніх політичних та торговельних відносин за майже 10 років від часу завершення переговорів щодо чинного тексту Угоди.

 >>

17.01.2020

15 січня 2020 року відбулося засідання Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.
Під час засідання відбувся попередній розгляд законопроектів:
Щодо доцільності включення до порядку денного сесії проекту Трудового кодексу України (р. № 2410, н.д. Королевська Н. та інші)
Щодо доцільності включення до порядку денного сесії проекту Кодексу України про працю (р. № 2410-1 доопрац., н.д. Тимошенко Ю. та інші)
Щодо доцільності включення до порядку денного сесії проекту Закону про працю (р. № 2708, Кабінет Міністрів України)
Щодо доцільності включення до порядку денного сесії проекту Закону про працю (р. № 2708-1, н.д. Королевська Н.Ю. та інші)

 >>

27.12.2019

26 грудня 2019 року  відбулася перша зустріч заступників міністрів з євроінтеграції з експертами – представниками громадянського суспільства.

Ініціатором зустрічі виступив Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба

Мета зустрічі – налагодити практичний робочий діалог та спільними зусиллями прискорювати інтеграцію України в Європейський Союз та НАТО.

 >>

24.12.2019

Шановні друзі!
Прийміть найщиріші вітання з Новим 2020 роком та Різдвом Христовим!

Ці свята – особливі! Щоразу Новий рік – це точка відліку, від якої ми починаємо нове, краще життя! Всі ми творимо нові надії і сподівання на щасливе майбутнє!

Будуючи плани на прийдешній рік, ми завжди сподіваємося на краще, мріємо, загадуємо бажання. Нехай ці свята – вісники оновлення, мрій і сподівань – принесуть Вам і Вашим родинам добро, мир і достаток.
Бажаю, щоб у новому році Ви зробили все те, про що так давно мріяли.
Щоб Ви і Ваші близькі були здорові і щасливі, щоб удача супроводжувала у справах, щоб негоди проходили стороною, а над головою завжди світило сонце, зігріваючи і даруючи гарний настрій.
Нехай цей рік буде повний справджених надій, виконаних мрій, досягнутих цілей і приємних відкриттів!
Від усього серця бажаю всім міцного здоров’я, невичерпної енергії, оптимізму, прихильності долі, підтримки колег і близьких, нових перемог і досягнень, радості і щастя, миру і благополуччя!
Нехай Новорічні свята принесуть у Ваш дім достаток і мир, а Різдвяні вогні сповнять Ваші серця радістю й натхненням.

З повагою
Голова Федерації
Вячеслав Рой

 >>

20.12.2019

19 грудня 2019 року відбулася зустріч представників незалежних профспілок з Міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофієм Миловановим.


Під час зустрічі обговорювали питання реформування законодавства в сфері соціально-трудових відносин. Міністерством презентовано нову концепцію трудових відносин, яку покладено в основу проекту Закону України «Про працю».

 >>

08.11.2019

07 листопада 2019 року відбулося засідання Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.
На порядку денному проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо стабілізації функціонування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування (р. № 2275, н.д. Третьякова Г. та інші).


Під час свого виступу Голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України Вячеслав Рой зазначив, що після прийняття ЗУ «Про соціальний діалогу в Україні» значна кількості профспілок залишилася поза соціальним діалогом. Право репрезентативних профспілок на участь в управлінні Фондами соціального діалогу порушується самими профспілками. Так, будучи репрезентативним об’єднанням всеукраїнських профспілок на національному рівні, Федерація профспілок працівників малого та середнього підприємництва України не змогла реалізувати свої права, надані ЗУ «Про соціальний діалог в Україні» на участь в управлінні ФСС. Єдиний раз коли проводилось зібрання профспілкової сторони на національному рівні, відповідно до положень законодавства України  – це 13 червня 2018 року, коли відбувалося обрання делегатів від профспілок до складу Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, створеної відповідно до ст. 469-470 Угоди про асоціацію.

 >>

31.10.2019

30 жовтня в Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбувся круглий стіл на тему: «Осучаснення законодавчого регулювання трудових відносин».

Голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України Вячеслав Рой, виступаючи під час заходу зазначив, що необхідність осучаснення трудового законодавства зумовлена докорінними змінами всієї системи суспільних відносин, що відбуваються в Україні та має бути переглянута з урахуванням економічних реалій.

Нові ризики та виклики (насамперед, кризові явища в економіці) вимагають запровадження нестандартних підходів у реалізації трудових прав та трудових відносин. Від ефективного регулювання в Україні позикової праці і нестандартної праці буде залежати добробут самих працівників, ступінь гнучкості і цивілізованості трудових відносин.

В ході свого виступу Вячеслав Рой нагадав, що незалежні профспілки боролись проти прийняття ТКУ(1658), і привітав зняття його з розгляду. Наголосив на необхідних змін в існуючий КЗпП щодо права на страйк, мобінг тощо. Але якщо є рішення прийняття нового ТКУ, тоді «Кодекс так кодекс»; головне не виходити за «червоні» обмежувальні лінії про які письмово попередили незалежні профспілки ще місяць тому.

 >>

30.10.2019

Дискусії щодо майбутнього Східного партнерства створюють для України, Грузії та Молдови нові «вікна можливостей», щоб адвокатувати подальше зближення з Європейським Союзом. Українська платформа Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства (УНП)також підтримує створення в рамках СхП окремого треку для асоційованих країн.

Вчора у відповідь на заклик УНП провести спільні консультації  з Українською стороною Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС), представники керівних органів обох Платформ провели зустріч з метою координації спільних дій  та обговорення бажаних змін в рамках Східного партнерства і можливих форматів подальшого функціонування Платформ.


Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС привітала ініціативу виокремлення в рамках СхП окремого треку для Грузії, Молдови, України та посилення співпраці між ними. Представники Платформ також обговорили точки дотику між робочими групами обох Платформ, перспективи та виклики можливого об’єднання Платформ, питання комунікації спільних позицій серед стейкхолдерів.

 >>

28.10.2019

28 жовтня 2019 року на своєму засіданні Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів розглянув підготовлений до другого читання проект Закону України про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо усунення норм, які порушують права та законні інтереси роботодавців України (реєстр. № 1233).

В ході обговорення порівняльної таблиці до законопроекту відбувалася жвава дискусія навколо окремих правок народних депутатів України. Так, за наполяганням народного депутата України - члена Комітету Юлії Тимошенко на підтвердження поставлено та підтримано пропозицію народного депутата Миколи Бабенка щодо застосування до юридичних осіб та фізичних осіб - які використовують найману працю, що є платниками єдиного податку І-ІІІ груп, «попередження» в разі виявлення вперше порушення пов’язаного з фактичним допуском працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту).

 >>

17.10.2019

Сьогодні відбулася зустріч Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС з Віцепрем‘єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції України. Мова йшла про пріоритети співпраці між Україною та ЄС, про підготовку до ключових подій - засідання Комітету асоціації та Ради асоціації (у листопаді та грудні відповідно), а також про взаємодію Уряду з УСПГС.
На прохання віцепрем’єр-міністра кожен учасник зустрічі виокремив ті важливі чи проблемні моменти у своїх сферах компетенції, які потребують першочергової уваги або реакції влади. Спектр проблематики охоплює всі галузі – від освіти та трудового законодавства до енергетики й «цифри».
Члени Української сторони Платформи також порушили актуальні галузеві питання, що стосувалися координації євроінтеграційної діяльності між органами влади та їх підрозділами, реформи судової системи, законодавства у сфері телебачення та радіомовлення, електронних комунікацій, розвитку промислового потенціалу, актуалізації й доповнення Додатків ХХХ та ХХХІ до Угоди, а також моніторингу виконання оновленого Додатку XXVII.
Домовилися з Дмитром Кулебою про постійний діалог та консолідацію зусиль для забезпечення якісного процесу європейської інтеграції і належного врахування у ньому інтересів громадян України.

 >>

23.09.2019

23 вересня 2019 року в Комітеті Верхової Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбувся круглий стіл щодо проекту нового Трудового кодексу.
    Важливим досягненням даного заходу виступає той факт, що подібні зустрічі демонструють готовність влади до діалогу з профспілками. І перш за все, з незалежними профспілками.


В ході жвавої дискусії профспілкові озвучили своє бачення нового проекту Трудового кодексу. Серед них:
-    наближення України до виконання директив ЄС стосовно інформування найманих працівників про умови, що застосовуються до трудової угоди, представництва трудящих на підприємствах та з питань впровадження мінімальних стандартів у галузі промислової безпеки, зобов’язання імплементувати які взяла на себе Україна в рамках Угоди про асоціацію;
-    існування реальних механізмів, з допомогою яких профспілки могли б захищати права трудівників юридичними засобами або через механізм соціального діалогу;
-    надання найманим працівникам реальних гарантій від несправедливого звільнення та зловживань з боку власників і адміністрації підприємств тощо.

 >>

19.09.2019

19 вересня 2019р. за ініціативи Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України в Міністерстві соціальної політики України відбулася робоча зустріч представників незалежних профспілок, які не входять до складу СПО профспілок,  із Генеральним директором Директорату норм та стандартів гідної праці Юрієм Кузовим  та його командою.
Під час зустрічі обговорили питання нового Трудового кодексу та стану соціального діалогу в Україні.

 >>

19.09.2019

У 2014 році Україна та Європейський Союз підписали Угоду про асоціацію. Для її виконання були створені спеціальні інституції. Рада асоціації об’єднала представників Уряду, Єврокомісії та Ради ЄС, Парламентський комітет асоціації – членів Європарламенту та Верховної Ради. А громадянське суспільство з України та Європейського Союзу бере участь у виконанні Угоди про асоціацію завдяки Платформі громадянського суспільства Україна-ЄС. Платформа створена відповідно до Угоди про асоціацію, а тому є унікальним офіційним каналом для просування пріоритетів громадськості на порядок денний ЄС та відносин Україна-ЄС. Рекомендації Платформи обов’язково розглядає Рада асоціації Україна-ЄС; аналізують та враховують у своїй діяльності інституції ЄС та весь євроінтеграційний блок українського Уряду.

На вебінарі були обговорені питання:
    Як громадянське суспільство впливає на проведення євроінтеграційних реформ в Україні?
    Що таке Платформа громадянського суспільства Україна-ЄС: історія створення та правове регулювання?
    Чим займається Українська сторона Платформи та як співпрацює з європейським громадянським суспільством – Європейським економічно-соціальним комітетом?
    Чим Платформа відрізняється від інших громадських об’єднань?
    Переваги членства у Платформі та як до неї вступити.

 >>

09.09.2019

5 вересня Голова Федерації, співголова Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС Вячеслав Рой взяв участь у конференції, яку проводив у Брюсселі Європейський економічний і соціальний комітет.

  Захід, присвячений баченню громадянським суспільством майбутнього ініціативи Східного партнерства.
В своєму виступі Вячеслав Рой акцентував увагу на досягненнях політики Східного партнерства за останні 10 років та майбутніх викликах, які постануть перед країнами-учасницями СхП та ЄС.
В ході виступу, Вячеслав Рой відмітив, що створення Форуму громадянського суспільства та Національних платформ (УНП) значною мірою активізувало громадянське суспільство України. За 10 років УНП змогла об’єднати в своєму складі понад 200 організацій. Вплив неурядових організацій посилився. ФГС «відкрив двері» для діалогу між відповідними організаціями країн-учасниць СхП та ЄС. Однак, існуючі механізми комунікації не дозволяють організаціям-учасницям повноцінно долучитись до діалогу та процесу прийняття рішень.

 >>

23.08.2019

23 серпня на запрошення громадських організацій Полтавщини Голова Федерації Вячеслав Рой взяв участь у зустрічі з підприємцями територіальних громад, громадськими активістами, науковцями, представниками місцевого самоврядування міста Миргорода, яка відбулася в рамках проекту «Мости співпраці і розвитку місцевих громад».


В ході зустрічі обговорювалися питання формування партнерства і співробітництва, обмін досвідом для розвитку підприємницької діяльності, впровадження інвестиційних проектів тощо.
 

 >>

18.07.2019

В контексті завершення місії Посла ЄС в Україні Хюга Мінгареллі керівники проєвропейських платформ і проекту «Громадська синергія» зустрілися з паном Послом, для підбиття підсумків трирічної співпраці та обговорити майбутні виклики, що стоять перед Платформами.

За словами Хюга Мінгареллі, Україна має надзвичайне громадянське суспільство, якого немає у більшості країн-сусідів та навіть в деяких державах-членах ЄС. Він підкреслив, що за останні роки Україна досягла значного прогресу в імплементації Угоди про асоціацію і роль у цьому процесі громадянського суспільства важко переоцінити.

 >>

17.07.2019

16 липня під час прес-конференції в Українському кризовому медіа-центрі експерти Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства презентували результати дослідження «Які партії мають найбільш проєвропейські програми?». Дослідження проведено за підтримки проекту «Громадська синергія».

 >>

15.07.2019


З 10 по 12 липня тривала третя Школа громадської синергії «Фасилітація для євроінтеграції і не тільки».
«Школа громадської синергії» – комплекс тренінгів та навчальних курсів у сфері європейської інтеграції, які проводять українські та закордонні експерти. Школа спрямована на вдосконалення знань та навичок членів Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства та Української сторони платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, посилення згуртованості і ефективності їхніх дій.На цьогорічній Школі громадської синергії представники Платформ мали можливість удосконалити свої навички в організації роботи групи - як ефективно приймати рішення та разом генерувати нові ідеї. Вчилися підтримувати мотивацію учасників та розкривати потенціал колективу; шукати виходи у складних ситуаціях та швидко розв'язувати протиріччя у команді.

 >>

08.06.2019

7 червня 2019 року Вячеслава Рой обрано Головою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС.
Платформа громадянського суспільства (ПГС) Україна-ЄС - орган громадянського суспільства, створення якого передбачено ст. 469-470 Угоди про асоціацію. Згідно з положеннями Угоди ПГС є двостороннім органом, що складається з представників громадянського суспільства.

 >>

21.05.2019

18-19 травня представники Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України взяли участь у Щорічній конференції Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства

Під час Щорічної конференції Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, що відбулася в Києві, було обрано новий Керівний комітет УНП.

Новим Національним координатором УНП було обрано Юрія Вдовенка (ГО «Центр транскордонного співробітництва»).

Координаторами робочих груп стали:

Ірина Сушко – Робоча група 1 «Демократія, права людини, належне урядування і стабільність» (ГО «Європа без бар’єрів»);

Максим Корявець – Робоча група 2 «Економічна інтеграція та зближення з політикою ЄС» (ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень»);

Руслан Гаврилюк – Робоча група 3 «Довкілля, зміна клімату та енергетична безпека» (Національний екологічний центр України);

Іван Кульчицький – ГО «Агенція європейських інновацій»

Світлана Внучко – «Всеукраїнська профспілка працівників туристичної галузі, санаторно-курортної сфери та готельного господарства».

 >>

09.04.2019

Голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України, член Координаційної ради Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС Вячеслав Рой взяв участь у регіональній конференції "Сила можливостей", яка проходила 8 квітня в м.Запоріжжя.

 >>

09.04.2019

Україна визначила своїм пріоритетом європейську інтеграцію відповідно до Угоди про асоціацію, Уряд звітує, попри численні виклики, про певний поступ в просуванні проєвропейських реформ на загальнодержавному рівні, але що відбувається з європейською інтеграцією в регіонах?

Чи знають громадські організації, бізнес-асоціації та інші зацікавлені сторони Запоріжжя про можливості, які відкриває Угода про асоціацію? Чи користуються ними? Які досягнення регіону в інтеграції до ЄС на практиці – в галузях економіки, участі у програмах ЄС, інших сферах? Наскільки активна місцева влада у забезпеченні ефективної участі Запоріжжя та області в євроінтеграційних процесах? Які очікування щодо необхідної підтримки від Києва? І що необхідно, щоб мобілізувати регіон до виконання Угоди про асоціацію та ефективного використання можливостей, які вона дає?

Ці питання були в центрі суспільної дискусії, 8 квітня яка мала на меті обговорення поточної ситуації, можливостей та потреб для успішної реалізації Угоди про асоціацію у Запорізькому регіоні.

Також мова йшла про громадські інструменти впливу на євроінтеграційні реформи, зокрема, в рамках Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, під егідою яких проходив захід.


В заході взяли участь:
Вячеслав Рой, Голова Федерації профспілок працівників малого та середнього
підприємництва України, Член Координаційної ради Української сторони Платформи
громадянського суспільства Україна-ЄС
Ірина Сушко, Виконавчий директор ГО «Європа без бар’єрів», представник Української
національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства;
Зоряна Міщук, Керівник команди проекту «Громадська синергія»

 >>

05.04.2019

5 квітня 2019 року Голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України взяв участь у конференції «Регіональний вимір європейської інтеграції», яка відбулася у Львові.

Під час конференції учасники обговорили стан виконання Угоди про асоціацію на регіональному рівні та можливості використання Угоди про асоціацію для малого та середнього бізнесу.
Серед учасників конференції:

 >>

04.04.2019

 
3-4 квітня 2019 року у Львові відбулося 7-ме засідання Платформи громадянського суспільства Україна -ЄС.


Українські та європейські члени Платформи разом з представниками від Уряду, Представництва ЄС в Україні, а також органів місцевої влади аналізували виконання Угоди про асоціацію, обговорили пріоритети європейської інтеграції України.


В ході зустрічі учасникам представлено дві аналітичні доповіді:
Стан дотримання прав профспілок і працівників відповідно до Угоди про асоціацію Україна - ЄС
Презентація доповіді:
•    Вячеслав Рой, член Української сторони ПГС
•    Крістоф Куарез, член Європейської сторони ПГС 

 >>

07.03.2019

Голова Федерації Вячеслав Рой взяв участь у круглому столі «Перспективи імплементації в Україні положень Глави ХХІ Угоди про Асоціацію Україна-ЄС щодо розвитку публічних комунікацій та соціального діалогу» , який відбувся 1 березня.

Співробітництво у галузі зайнятості, соціальної політики та рівних можливостей визначено ст. 419-421 Угоди про асоціацію:
     Стаття 419 - Сторони посилюють діалог та співробітництво щодо забезпечення гідної праці, політики зайнятості, безпечних та здорових умов праці, соціального діалогу, соціального захисту, соціального залучення, гендерної рівності та недискримінації.
      Стаття 420 - Посилення можливостей соціальних партнерів та сприяння соціальному діалогу.
      Стаття 421 - Сторони сприяють залученню всіх заінтересованих сторін, зокрема соціальних партнерів та організацій громадянського суспільства, у контексті впровадження реформ в Україні та співробітництва між Сторонами згідно із цією Угодою.

Аналіз спроможностей профспілкової сторони соціального діалогу, проведений організаторами круглого столу показав, що в Україні спостерігається:
    -    монополізація права представляти сторону в соціальному діалозі з боку окремих організацій на національному рівні;
    -    штучні бар’єри для входження нових учасників (критерії репрезентативності);
    -    за політизованість ключових гравців сторони, насамперед на національному рівні (залежність позицій та прийнятих рішень від політичної кон’юнктури).

 >>

07.03.2019
Шановні жінки!
Щиросердно вітаємо вас з міжнародним жіночим днем 8 березня!
Бажаємо весни в душі, тепла та затишку в оселі, гармонії, щастя та любові!
https://lux.fm/rozvagi_t3

Шановні жінки!
Щиросердно вітаємо вас з міжнародним жіночим днем 8 березня!
Бажаємо весни в душі, тепла та затишку в оселі, гармонії, щастя та любові!

Нехай кожен день радує вас увагою і турботою близьких, життя наповнюється новими враженнями, тільки позитивними емоціями, яскравими відкриттями.
 

 

З повагою

Голова Федерації  Вячеслав Рой

 >>

19.02.2019

18 лютого 2019 року Голова Федерації Вячеслав Рой взяв участь у конференції «Підсумки виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом у 2018 році», під час якої відбудеться презентація Звіту про виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у 2018 році.

Серед учасників конференції
•    Іванна Климпуш-Цинцадзе, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України;

 >>

14.02.2019

Представники Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України взяли участь у тристоронньому семінарі 12-13 лютого 2019р. 

 

 Дводенний семінар присвячений перспективам розвитку соціального діалогу в Україні та міжнародним трудовим стандартам.

 >>

07.02.2019

Відбулася перша у цьому році зустріч Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС з Віце-прем'єр-міністром України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України

 >>

22.01.2019

21 січня 2019 року відбулося перше в цьому році засідання Спільного представницького органу об'єднання профспілок. Головне питання - про хід колективних переговорів з укладення Генеральної угоди на новий строк.

Серед інших питань прийнятті рішення:

 >>

10.01.2019

Голова Федерації Вячеслав Рой взяв участь у Експертній нараді з обговорення Методичних рекомендацій щодо включення положень з гендерної рівності до колективних угод та договорів, організована Київським інститутом гендерних досліджень за сприяння Міністерства соціальної політики України та Коаліції "За рівність у прац", яка відбуласть 9 січня у Києві.

З вітальним словом до учасників наради звернувся координатор групи Василь Андреєв. Експертизу представлених «Методичних рекомендацій..» забезпечили члени РГ-4 – представники Профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг України (Тетяна Ясько), Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України (Вячеслав Рой) та Всеукраїнського об’єднання організацій роботодавців санаторно-курортних та оздоровчих закладів (Ольга Тарасенко).

 

В’ячеслав Рой вказав на недооцінений потенціал такого важливого імплементаційного інструменту, як соціальний діалог, при практичному впровадженні норм рівності та недискримінації на робочому місці, що передбачають обговорювані «Методичні рекомендації…». Він наголосив, що ряд норм «антидискримінаційних» директив Угоди про асоціацію між Україною та ЄС можуть бути найбільш ефективно упроваджені саме таким шляхом.

 >>

19.12.2018

17 грудня відбулось засідання Робочої групи 4 Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС «Зайнятість, соціальна політика, рівні можливості та здоров’я» (координатор – Василь Андрєєв). Вперше на порядок денний Групи було винесене питання аналізу виконання Угоди про асоціацію в частині Глави 22 «Громадське здоров’я».

 

 >>

14.11.2018

Відбулось установче засідання  української сторони Дорадчої групи з питань торгівлі та сталого розвитку


Дорадча група  з питань торгівлі та сталого розвитку створена відповідно ст 299 Угоди про Асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони (далі. УА) та складається з незалежних представницьких громадських організацій, в складі Дорадчої  групи представлені організації роботодавців та професійних спілок, неурядові організації та інші заінтересовані сторони. Відбір учасників Дорадчої групи  здійснювався  Радою  з питань торгівлі та сталого розвитку, що утворена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.06.2018 № 478  у відповідності до Основних критеріїв та процедури здійснення відбору незалежних представницьких громадських організацій, що схвалені на засіданні Ради з питань торгівлі та сталого розвитку 10 вересня 2018 року.  Загальний список незалежних громадських організацій, які утворюють склад Дорадчої групи з питань торгівлі та сталого розвитку (далі Дорадча група), був схвалений Радою 26 жовтня 2018 року, до нього входять:
Асоціація “Транспортні, експедиторські та логістичні організації в Україні "Укрзовніштранс»: Всеукраїнська громадська організація "Жива планета"
Всеукраїнська громадська організація “Українська аграрна конфедерація”
Громадська організація “Бюро соціальних та політичних розробок”
Громадська організація “Інститут зеленої економіки”
Громадська організація “Ресурсно-аналітичний центр “Суспільство і довкілля”
Громадська організація “Спілка орендарів і підприємців України”
Громадська організація “Центр громадського представництва “Життя”
Міжнародна благодійна організація “Інформаційний центр “Зелене досьє”;
Профспілка працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України;
Торгово-промислова палата України
Федерація професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України;
Федерація роботодавців України
Херсонська обласна громадська організація “Регіональна рада підприємців”

 >>

08.11.2018

За участі Голови Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України Вячеслава Рой та представників членських організацій Федерації

7 листопада у Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення відбулися комітетські слухання на тему "Про стан дотримання в Україні прав профспілок та організацій роботодавців відповідно до Конвенції Міжнародної організації праці нр. 87 "Про свободу асоціації та захист права на організацію".

 >>

03.11.2018

2-3 листопада у Києві відбулася Щорічна конференція Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, участь в якій взяли участь близько 80 організацій-членів Платформи, а також запрошені гості – представники органів державної влади, дипломати, експерти. 

Ключовою подією першого дня конференції стала презентація дослідження «Поступ України у виконанні двадцяти досягнень Східного партнерства до 2020 року», яке підготували експерти УНП. Дослідження аналізує, наскільки повно Україна провела реформи та наблизилась до ключових досягнень, запропонованих ЄС у документі «20 досягнень Східного партнерства до 2020 р.». Своїми коментарями щодо аналітичного звіту, а також візією щодо перспектив Східного партнерства і ролі України в цьому процесі поділилися Віце-прем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе та інші представники влади, відповідальні за євроінтеграційний напрямок в Україні. У конференції також взяли участь посли Польщі та Швеції – країн, які запропонували утворити ініціативу ЄС «Східне партнерство» у 2008 році, та дипломати  Австрії і Румунії – країн, що головують в Раді ЄС в другій половині 2018 р. та першій половині 2019 р.

Більш фокусно виконання Україною цілей, передбачених «20 досягненнями Східного партнерства до 2020 р.» учасники конференції обговорили в рамках тематичних панелей за пріоритетами 1) «Економічний розвиток та ринкові можливості», 2)«Посилення інституцій та належного урядування», 3) «Взаємопов’язаність, енергоефективність, довкілля та зміну клімату» та 4) «Мобільність та контакти між людьми».

 >>

16.10.2018

16 жовтня 2018 року Голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємнитцва України Вячеслав Рой прийняв участь у другому засіданні Ради з питань торгівлі та сталого розвитку в рамках якого відбувся розгляд заяв поданих на участь у відборі до Дорадчої групи. В рамках прийнятого рішення про пропорційність представлення ГО по соціальному, економічному та екологічному направленню в створюємій Дорадчій групі, найбільша кількість бажаючих- потенційних членів, подали заяву про пріорітетність економічного напрямку. Враховуючи, що кількість членів Дорадчої групи не обмежена, тому всі бажаючі ГО, які працюють за соціальними, екологічними напрямками та відповідають критеріям відбору як, то : зареєстровані в Україні; діяльність ГО має поширюватися на територію України або області/областей України; на час подачі заяви ГО повинна проводити свою діяльність не менше ніж два роки; до сфери діяльності ГО повинні належати питання сталого розвитку соціального або екологічного або економічного спрямування; заплановані заходи ГО мають відповідати пріоритетам в рамках виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом з іншої,
мають можливість подати відповідну заявку до Ради з питань торгівлі та сталого розвитку. Треба тільки дивитися на сайті МЕРТ, коли буде розміщене відповідне повідомлення.
Федерація профспілок працівників малого та середнього підприємництва України включено до складу Дорадчої групи за соціальним напрямом.

 >>

07.10.2018

Всесвітній день дій за гідну працю

Починаючи з 2008 року, щорічно 7 жовтня відзначається Всесвітній день дій за гідну працю. У цей день профспілки усього світу спільно виступають за забезпечення усіх трудящих гідною працею.
Поняття гідної праці було розроблено Міжнародною організацією праці у 1999 році. І за визначенням «Гідна праця – це високопродуктивна праця, яка гарантує гідний заробіток та соціальний захист чоловіків і жінок, в умовах свободи об’єднання, відсутності дискримінації, безпеки на робочих місцях та поваги до людської гідності».
Гідна праця забезпечує справедливий заробіток, безпеку на робочому місці та соціальний захист працівників та членів їхніх сімей, сприяє особистому зростанню працюючих та їхній соціальній інтеграції, дає громадянам свободу висловлювати свої погляди, об’єднуватися для того, щоб впливати на рішення, що стосуються їхнього життя, гарантує рівне ставлення та рівні можливості для всіх і кожного.
 

 >>

28.09.2018

Міністерство соціальної політики України оприлюднило для громадського обговорення проект Закону України „Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення соціального діалогу”

Як зазначається в пояснювальній записці, проект Закону України „Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення соціального діалогу” розроблено з метою розвитку соціального діалогу на територіальному рівні, посилення спроможності його сторін розроблені відповідні пропозиції Міністретсва соціальної політики.

Проектом акта пропонується забезпечити можливість:
– створення органів соціального діалогу – тристоронніх соціально-економічних рад на рівні об’єднаних територіальних громад;
– перегляду рішень про відповідність критеріям репрезентативності субʼєктів сторін соціального діалогу.
Також проектом акта пропонується звільнити суб’єктів сторони роботодавців та профспілкової сторони на територіальному рівні (крім Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя) від необхідності підтвердження відповідності критеріям репрезентативності для забезпечення їх участі у соціальному діалозі.

 

 >>

10.07.2018

Найкращий спосіб боротися із викликами, з якими наразі зіштовхнулися Євросоюз та країни Східного партнерства – зокрема, у сферах безпеки та міграції, – це впроваджувати реформи. Таким був лейтмотив зустрічі депутатів Європарламенту та країн Східного партнерства, яка відбулася 26 червня.

 

За підсумками 7-ї сесії ПА ЄВРОНЕСТ було прийнято 7 резолюцій

 >>

28.06.2018

 

 

Шановні спілчани!


Щиро вітаю Вас із визначним державним святом — Днем Конституції України.

Прийняття Основного Закону ознаменувало фундаментальне закріплення нашої незалежності, навіки закарбувало волю українського народу жити у власній суверенній, соборній державі.

Конституція наголошує на абсолютній цінності людини, її життя і здоров'я, честі й гідності, недоторканності та безпеки. Основний Закон є визначальним чинником забезпечення державного суверенітету України, консолідації суспільства, створення належних умов для самореалізації особистості. Зі святом вас, дорогі друзі! З Днем Конституції України!

З повагою,
Голова Федерації                        

Вячеслав Рой

 >>

25.06.2018

Голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України  Вячеслав Рой взяв участь у круглому столі з питання реформування законодавства у сфері оплати праці, який відбувся у Києві 22 червня 2018р.

Круглий стіл проводився за підтримки проекту Громадська синергія в рамках Національної тристоронньої соціально-економічної ради.

В круглому столі також взяли участь народний депутат Сергій Каплін, Представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Олена Степаненко, Співголова Національної ради від сторони профспілок Григорій Осовий, заступник Співголови від сторони роботодавців Сергій Прохоров, Шрьодер Мартін -другий секретар,радник з питань зайнятості представництва ЄС в Україні, Дмитро Шульга - керівник проекту "Громадська синегерія", Ротіг Марсель - директор представництва Фонду ім.Фрідріха Еберта в Україні, представники центральних органів виконавчої влади, сторін соціального діалогу, ЗМІ, науковці та інші. 

Під час круглого столу обговорювались подальші кроки у реформуванні національного законодавства у сфері оплати праці, а також стан виконання Програми гідної праці МОП для України на період 2016-2019 рр., зокрема в частині досягнення гідної оплати праці в Україні.

 >>

20.06.2018

19 червня 2018 року в Києві відбулася Асамблея Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, до участі у якій зареєструвалися понад 130 представників організацій-учасниць робочих груп УС ПГС.

На початку зборів, гості Асамблеї - Посол ЄС в Україні Хюґ Мінґареллі, Генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, Заступник керівника Головного департаменту зовнішньої політики та європейської інтеграції Адміністрації Президента України Сергій Лещенко, Директор Департаменту ЄС та НАТО Міністерства закордонних справ України Сергій Саєнко разом з представниками секторів - Зоряною Міщук (громадський сектор) та Григорієм Осовим (сектор профспілкових організацій) - обмінялися думками щодо поточної ситуації з виконанням Угоди про асоціацію, роллю громадянського суспільства у цьому процесі, шляхів посилення взаємодії між усіма залученими до імплементації Угоди сторонами.Склад УС ПГС, каденція якого завершилася, представив інформацію про результати діяльності Платформи в цілому та її робочих груп. Зокрема відзначалося, що робочих групах УС ПГС представлені організації громадянського суспільства усіх регіонів України, за виключенням Кіровоградської області та АР Крим (тимчасово окупована територія України). Із загальної чисельності організацій-учасниць – разом 255 організації – 61% зареєстровані у м.Києві.

 >>

01.06.2018

Голова Федерація професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України Вячеслав Рой  у складі тристоронньої української делегації бере участь у 107-й сесії Міжнародної конференції праці, яка проходить у ці дні у м. Женеві.

Сьогодні, 01 червня, Вячеслав Рой доповів делегатам конференції про виконання Україною 81-ї і 129-ї конвенцій Міжнародної організації праці.
 

Выступление представителя профсоюзов Украины на Комитете МОТ

    На сегодняшний день государственный надзор в сфере охраны труда в Украине все еще находится под ограничительным действием норм Закона Украины «Об основах государственного надзора (контроля) в сфере хозяйственной деятельности», что противоречит международным обязательствам Украины по Конвенциям МОТ № 81 и № 129 по вопросам инспекции труда.
    12 июля 2017 Верховная Рада Украины приняла в первом чтении проект Закона Украины «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно предотвращения чрезмерного давления на субъекты хозяйствования мероприятий государственного надзора (контроля) за соблюдением законодательства о труде и занятости населения» (рег. № 6489).
Анализ законопроекта показывает, что внесение предложенных в проекте изменений в Закон Украины «Об основных принципах государственного надзора (контроля)», не соответствует предмету регулирования проекта, который, согласно его названию, направлен на совершенствование государственного контроля лишь по соблюдению законодательства о труде и занятости населения.
Его авторы, прикрываясь необходимостью перехода от карательной модели проверок к содействию исправлению правонарушений и стимулированию детенизации оплаты труда, сокращению количества злоупотреблений при проведении проверок по вопросам труда и занятости, на самом деле пытаются ограничить осуществление государственного контроля в сфере труда, лишить бизнес необходимости платить штрафные санкции в случаях первого нарушения, в частности за неоформление сотрудников. Это не что иное, как приглашение бизнесу работать в тени и зеленый свет нелегальному трудоустройству.
Зачем нанимать людей официально, если можно, не боясь огромных штрафов, платить "в конверте" и не брать на себя никакой ответственности. Больничные, отпуска, декреты, компенсация за производственные травмы – все это не оплачивается при неофициальном трудоустройстве! С неоформленным сотрудником можно делать, что угодно: заставлять работать без выходных, устанавливать 12-тичасовый рабочий день, штрафовать за малейшую провинность  и т.д.

 >>

22.05.2018

Международная конференция труда,  на кануне 107-й сессии, 2018 г. опубликовала Доклад VI Социальный диалог и трипартизм.
Периодическое обсуждение стратегической задачи социального диалога и
трипартизма в соответствии с механизмом реализации Декларации о
социальной справедливости в целях справедливой глобализации, 2008 г.

 >>

21.05.2018

Оголошується початок реєстрації на Асамблею Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (УС ПГС).

Дата та місце: 19 червня 2018 року, Київ (точний час та місце проведення будуть повідомлені підтвердженим учасникам Асамблеї).

Для чого збирається Асамблея
Асамблея УС ПГС відбувається кожні 15 місяців. На цьогорічній Асамблеї учасники:
    підсумують роботу нинішньої каденції УС ПГС та її робочих груп;

 >>

03.04.2018

Секретаріат Форуму громадянського суспільства Східного партнерства оголосив початок прийому заявок на участь у 10-й Щорічній асамблеї  Форуму, що попередньо запланована на кінець листопада – початок грудня 2018 р.

Для подання заявки потрібно заповнити реєстраційну форму за посиланням (англійською чи російською мовами). eap-csf.eu/call-for-applications-for-the-10th-annual-assembly-2018/

Кінцевий термін реєстрації: 15 травня 2018 р. (23.59 за брюссельським часом).

 >>

19.03.2018


Співробітники штаб-квартири ООН в Женеві 16 березня оголосили страйк через скорочення заробітних плат.

Рішення про страйк було прийняте шляхом голосування на зборах співробітників женевського офісу ООН, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«За проведення страйку проголосували 1040 співробітників, або 89,4% тих, хто взяв участь у голосуванні у четвер ввечері», - повідомили профспілкові організації.

Наразі достеменно невідомо, скільки людей сьогодні братиме участь у страйку.

Основна його причина - протест проти скорочення зарплат, яке йде з початку року. У женевському офісі працівники повідомили, що наразі до них застосували 3,5-відсоткове скорочення виплат з наміром збільшити його до 5% до червня поточного року.

Скорочення стосувалося не лише працівників штаб-квартири у Женеві. Відомо, що працівників офісу в Бангкоку очікує 25-відсоткове скорочення виплат, в Токіо - 10-відсоткове.
Читайте також: Більшість шкіл Словенії закриті через страйк учителів

У профспілках також вказали, що підтримка співробітниками ідеї страйку демонструє значний ступіть втрати довіри до роботодавця та нагадують, що минулого місяця в штаб-квартирі ООН в Женеві вже оголошували двогодинне припинення роботи.

Загалом в женевському офісі ООН працює 9,5 тисяч осіб.

 >>

11.12.2017

ВСТУП
Малий і середній бізнес (МСБ) – це основа економічного розвитку держави, головне джерело надходжень до бюджету країни, забезпечення зайнятості населення та створення нових робочих місць.
В нормативно-правових документах вживається поняття «мале та середнє підприємництво». Під категорію малого та середнього підприємництва підпадають малі та середні підприємства, кількість працівників яких не перевищує 250 осіб, річний дохід яких не перевищує 50 млн. євро та фізичні особи-підприємці. При використанні скорочення для категорій мале та середнє підприємництво і малі та середні підприємства використовується одна абревіатура МСП, що призводить до ототожнення цих понять та не надає можливості продемонструвати наскільки вагомою є роль фізичних осіб-підприємців (ФОП) в сфері малого та середнього підприємництва.
В даному дослідженні для позначення поняття малі та середні підприємства використовується скорочення МСП, для позначення всієї сфери малого та середнього підприємництва (юридичні особи та фізичні-особи підприємці) використовується скорочення МСБ.
Частка МСБ в економіці України становить 99%. Сектор МСБ охоплює 79,1% зайнятого населення. Таким чином при формуванні політики регулювання соціально-трудової сфери органи державної влади мають першочергово враховувати точку зору представників малого та середнього бізнесу.
В Україні малий і середній бізнес має характерні риси, серед яких слід виділити:
- високий рівень недовіри до органів влади та недержавних об’єднань в сфері МСБ;
- розпорошеність інфраструктури підтримки малого та середнього бізнесу;
- незадовільний управлінський рівень, через несистемну вертикальну та горизонтальну взаємодію самих органів влади, які регулюють сферу малого та середнього підприємництва та низький рівень взаємодії влади та представників МСП на національному та регіональному рівнях;
- брак знань, досвіду і культури ринкових відносин як в середовищі органів влади так і в середовищі МСБ;
- низький рівень представництва МСБ при прийнятті рішень в соціально-трудовій сфері.
Врахування цих особливостей при реформуванні та регулюванні соціально-трудової сфери сприятиме налагодженню взаємодії бізнесу і влади, підвищенню якості управлінських рішень, підвищенню рівня зайнятості та розвитку МСБ в країні.
Ефективність політики щодо МСБ залежить від наявності спільного бачення майбутнього цього сектору владою та бізнесом. Тому вироблення політики має відбуватись у процесі відкритої та постійної взаємодії між органами влади та представниками МСБ.

 >>

10.12.2017

INTRODUCTION
Small and medium-sized business (SMB) is a basis for economic development, employment and creation of new jobs and the key source of budget revenues in any country.
The relevant regulatory and legal framework builds on the term “small and medium-sized enterprise”. Small and medium-sized enterprises include businesses with up to 250 employees, up to EUR 50 million of annual income as well as sole traders. In the Ukrainian context, the terms “small and medium-sized business” and “small and medium-sized enterprise” share the same acronym — SME. This makes the two terms equal and fails to demonstrate the important role played by sole traders (ST) in small and medium-sized business.
In this study, SME will be used as abbreviation for small and medium-sized enterprises, and SMB — as abbreviation for the whole sector of small and medium-sized business (legal entities and sole traders).
SMB’s share in Ukraine’s economy is as large as 99%. SMB employs 79.1% of Ukraine’s total workforce. Therefore, public authorities should elaborate social and labour policies primarily with due consideration of the opinion of representatives of small and medium-sized business.
Ukraine’s small and medium-sized business has its unique characteristics, among which:
- High level of distrust in public authorities and NGOs in the SMB sector;
- Decentralised support infrastructure for small and medium-sized business;
- Poor management resulting from inconsistent vertical and horizontal communication between public authorities regulating the small and medium-sized business and lack of proper communication between public authorities and representatives of SMB at both the national and regional levels;
- Lack of knowledge, culture of and experience in market relations both among public authorities and in the SMB environment;
- Poor representation of SMB in the decision-making process in social and labour sector.
Taking account of these peculiarities for the purposes of reforming and regulating the social and labour sector will facilitate better communication between the business and public authorities, improve the quality of managerial decisions, increase employment rates and develop the SMB in the country.
Efficiency of the SMB policy depends on whether or not public authorities and the business have a common vision of the future in this sector. That is why the policy-making process should build on transparent and continuous cooperation between public authorities and representatives of the SMB.

 >>

04.12.2017

РЕЗЮМЕ

Соціальний діалог - це інструмент, який базується на «моральних зобов’язаннях» соціальних партнерів: профспілок, організацій роботодавців та держави (в особі Уряду) щодо дотримання основних соціальних прав та домовленостей у таких сферах: зайнятість та справедлива заробітна плата; поліпшення умов життя та праці; соціальний захист; гендерна рівність та недискримінація; охорона здоров’я та безпека на робочому місці; гарантії мінімального доходу для осіб похилого віку тощо. Важливість реалізації ефективного соціального діалогу для забезпечення соціальних стандартів підтверджується і положеннями Угоди про Асоціацію між Україно та Європейським союзом. Зокрема, Глава 21, Розділу V Угоди передбачає, що Сторони повинні посилювати діалог та співробітництво щодо дотримання соціальних стандартів у вказаних сферах.


Кризовий стан соціально-трудової сфери в Україні надає підстави для висновку про неефективність чинної моделі соціального діалогу, яка не володіє необхідними організаційними, інституційними, нормативно-правовими ресурсами для того, щоб бути дієвим інструментом виходу країни з соціально-економічної кризи та забезпечення її сталого розвитку.


Введення в Україні так званого критерію «репрезентативності» призвело до того, що частина організацій оголосили себе «репрезентативними», а всі інші профспілки та організації роботодавців України потрапили до числа т.зв. «нерепрезентативних», тобто до числа тих, що виявилися суттєво обмеженими у своїх правах та можливостях в діючій системі соціального діалогу. Порядок делегування своїх повноважень «нерепрезентативними» організаціями «репрезентативним» об`єднанням не визначений законодавством, що на практиці призводить до неможливості його використання.


Серед інших питань, що стоять на перешкоді ефективної взаємодії соціальних партнерів в Україні варто виділити наступні:
Неврегульованість, суперечливість та вільне трактування соціальними партнерами положень законодавства України в сфері соціального діалогу:
- Національна служба посередництва і примирення (НТСЕР), утворюється Президентом України, що суперечить з нормою утворення органів соціального діалогу, прописаною в ЗУ «Про соціальний діалог» (НТСЕР створюється за спільним рішенням сторін соціального діалогу відповідного рівня або за ініціативою будь-якої сторони);
- суперечливість законодавства в строках повноважень членів НТСЕР. ЗУ «Про соціальний діалог» вказує, що строк повноважень членів НТСЕР становить 6 років. В той же час організації отримують свідоцтво про відповідність критеріям репрезентативності лише на 5 років.
-    подвійне членство профспілок та організацій роботодавців, що призводить до дублювання організацій під час підтвердження репрезентативності, що не дозволяє відобразити реальний відсоток представництва як в профспілках так і в організаціях роботодавців (довідка: 7 з 8 членських організацій Конфедерації роботодавців України одночасно входять до складу Федерації роботодавців України; 2 членські організації Об'єднання організацій роботодавців України одночасно входять до складу Федерації роботодавців України).
-    мета, завдання та повноваження Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні (далі - СПО роботодавців), визначені законодавством по різному. ЗУ «Про колективні договори та угоди» та ЗУ «Про організації роботодавців, їх об'єднання, права і гарантії їх діяльності» по різному визначають мету та завдання СПО роботодавців, що призвело до законодавчої колізії. Повноваження СПО роботодавців, надані ЗУ «Про організації роботодавців..» суперечать положення ЗУ «Про соціальний діалог», який ті ж самі повноваження розподіляє між двома суб’єктами: частину надає стороні роботодавців (всім організаціям роботодавців відповідного рівні, незалежно від статусу репрезентативності), а частину - зібранню повноважних представників репрезентативних організацій.
Недотримання сторонами та органами соціального діалогу законодавства через відсутність механізмів контролю.

 >>

23.10.2017

В рамках проекту «Аналіз практик участі організацій малого та середнього бізнесу у переговорному процесі з органами влади при формуванні політики регулювання соціально-трудової сфери» 20 жовтня 2017 року м. Києві  відбувся круглий стіл на тему «Участь МСБ в переговорному процесі з органами влади: практики та виклики».
В круглому столі взяли участь представники органів влади:
-    відділу покращення бізнес-клімату департаменту економічного розвитку і торгівлі Київської облдержадміністрації;

 >>

25.09.2017

22 вересня в м. Одеса відбувся круглий стіл на тему «Участь МСБ в переговорному процесі з органами влади: практики та виклики».
В круглому столі взяли участь підприємці, представники місцевих органів влади, профспілки, громадські організації, які представляють інтереси МСБ.
Головна дискусія розгорнулася навколо питання недієвості чинного законодавства та відсутності суб’єктності МСБ, що зменшує його потенціал як учасника переговорного процесу.
 

 

Директор КУ «Міський центр гуманітарної допомоги, інформаційного та  господарського забезпечення» при Депертаменті праці та соціальної політики Одеської міської ради Анна Нижникова відмітила, що діяльність місцевих органів влади в м.Одесса, в першу чергу, спрямована на забезпечення взаємодії з представниками громадянського суспільства.

В той же час головна проблема представництва МСБ в переговорному процесі полягає в  відсутності консолідованої позиції сектору та інертності громадян, що в свою чергу призводить до «зупинки» переговорного процесу на стадії обговорення та проведення круглих столів.

 >>

17.09.2017


Участь організацій малого та середнього бізнесу
в переговорному процесі з органами влади: практики та виклики


15 вересня 2017 року у Харкові  підприємці, представники профспілок, громадських організацій, експерти, викладачі та студенти ВНЗ обговорили проблемні питання участі малого й середнього бізнесу (МСБ) у переговорах із владою, а, відтак, і складності у відстоюванні власних інтересів. Круглий стіл став першим із низки регіональних заходів, які для підтримки МСБ організовує «Центр соціальної безпеки та регіональних ініціатив».

 

Базовою проблемою було визнано статус організацій малого та середнього бізнесу у діалозі з органами державної влади на різних рівнях. Тон дискусії задала презентація результатів правової експертизи існуючих в Україні переговорних практик та аналізу досліджень стану малого та середнього бізнесу в Україні за останні три роки. Це дозволило учасникам сформулювати низку дискусійних питань стосовно неспівпадіння декларативної моделі соціального діалогу, відповідного правового забезпечення та реальної ситуації.

 >>

06.09.2017

«Участь МСБ в переговорному процесі з органами влади: практики та виклики»

Громадська організація «Центр соціальної безпеки та регіональних ініціатив» розпочинає реалізацію проекту «Аналіз практик участі організацій малого та середнього бізнесу у переговорному процесі з органами влади при формуванні політики регулювання соціально-трудової сфери».

Створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього бізнесу є однією з цілей Стратегії розвитку МСБ на період до 2020 року. Запорукою успішної реалізації даної Стратегії є комунікації, які стимулюватимуть залучення МСБ до розробки регіональних програм розвитку, підвищенню рівня взаємодії та довіри між учасниками переговорного процесу.

Сьогодні перешкодою для дієвих переговорних практик малого та середнього бізнесу та органів влади є недосконалість і доволі часта закритість діалогового простору, визначена недосконалістю чинного законодавства. Це входить у протиріччя з Положеннями Угоди про асоціацію та Порядку денного асоціації Україна ЄС.
Вплинути на ситуацію ми плануємо за допомогою проведення низки регіональних круглих столів, які стануть об’єднуючими дискусійними майданчиками на яких представники малого та середнього бізнесу, органів місцевої влади, члени національних і регіональних бізнес-об’єднань, підприємці, представники громадських організацій не лише обговорять поточний стан комунікацій між МСБ і владою, але й вироблять рекомендації для удосконалення переговорних процесів при формуванні політики регулювання соціально-трудової сфери.


Запрошуємо всіх зацікавлених взяти в них участь. Відбуватимуться заходи у:
Харкові – 15 вересня 2017 року (реєстрація до 10 вересня 2017 року)
Одесі – 22 вересня 2017 року (реєстрація до 17 вересня 2017 року)
Чернівцях – 6 жовтня 2017 року (реєстрація до 25 вересня 2017 року)
Києві – 20 жовтня 2017 року (реєстрація до 8 жовтня 2017 року )

Партнери проекту:
Федерація профспілок працівників малого та середнього підприємництва України,
Всеукраїнська професійна спілка працівників туристичної галузі, санаторно-курортної сфери та готельного господарства,
Асоціація приватних роботодавців,
Харківська обласна організація професійної спілки підприємців,
ГО інформаційний центр «Майдан моніторинг».

Проект реалізується під егідою Української національної Платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства та Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія» .

 

 >>

30.06.2017

Відповідно до Закону України „Про соціальний діалог в Україні” та Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, затвердженого наказом Національної служби посередництва і примирення від 21 липня 2011 року №73, Комісією НСПП було здійснено підтвердження репрезентативності на галузевому  рівні Всеукраїнської професійної спілки «Столиця-Регіони».

 

 >>

11.04.2017

ЗАЯВА
Робочої групи 5 «Соціально-трудова політика та соціальний діалог»
Української національної платформи
Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства
Щодо проекту Трудового Кодексу України

У травні 2016 року Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства висловлювала свою позицію щодо проекту нового Трудового кодексу України, який перебуває на розгляді у Верховній Раді, та намагалась донести її до української влади і партнерів у ЄС.

На жаль, зокрема з боку Уряду України та Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Верховної Ради наші зауваження не знайшли, наразі, будь-якого відгуку.

Внаслідок закритого та непрозорого доопрацювання проекту у робочій групі, створеній профільним парламентським комітетом, недоліки проекту, на які УНП ФГС СхП разом з іншими інституціями громадянського суспільства вказувала у 2016 році, не лише жодним чином не були усунені, але й доповнились новими проблемними пунктами, що істотно віддаляють Україну від стандартів ЄС у сфері трудового права.

Так, зокрема, проект Трудового Кодексу, підтриманий у березні 2017 року Комітетом ВРУ з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення:
1.    Жодним чином не наближає Україну до виконання директив ЄС стосовно інформування найманих працівників про умови, що застосовуються до трудової угоди, представництва трудящих на підприємствах та з питань впровадження мінімальних стандартів у галузі промислової безпеки, зобов’язання імплементувати які взяла на себе Україна в рамках Угоди про асоціацію.
2.    Не забезпечує реальних механізмів, з допомогою яких профспілки могли б захищати права трудівників юридичними засобами або через механізм соціального діалогу.
3.    Не надає найманим працівникам реальних гарантій від несправедливого звільнення та зловживань з боку власників і адміністрації підприємств.
4.    Створює умови для неадекватно широкого застосування, всупереч відповідній директиві Ради ЄС, строкових трудових договорів для підриву позицій трудящих на ринку праці.
5.    Створює квазі-правові юридичні умови для потрапляння найманих працівників у «боргове рабство» до підприємств, на яких вони працюють.

 >>

11.04.2017


Сьогодні під стінами Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення , на засіданні якого планувалося розглянути питання «Про підготовку проекту Трудового кодексу України (реєстр. № 1658, дооп.) до другого читання»,  відбулася акція протесту проти прийняття нового Трудового кодексу України в такій редакції.


 

 >>

31.03.2017

Покращення умов праці «по-українські».
Чого чекати від нового проекту Трудового кодексу.


Побудова демократичної держави з прогресивними стандартами життя розвинених країн світу виступає головною ціллю економічного, соціального та політичного розвитку України. Однією зі спроб реалізації зобов’язань України в рамках Угоди про Асоціацію з ЄС, що стосуються соціально-трудових відносин є новий проект Трудового кодексу України.
В листопаді 2015 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект нового Трудового кодексу. Незважаючи на значну критику проекту організаціями громадянського суспільства України та міжнародною спільнотою, офіційні профспілки, на жаль, підтримали прийняття цього проекту Трудового кодексу.
Ще більш шокуючим фактом стало те, що Міжнародна Організація Праці (МОП), ґрунтовно проаналізувавши проект Трудового кодексу, видала 59 Рекомендацій. Однак, не зважаючи на тривалий процес розгляду даних рекомендацій, 15 березня 2017 року Комітет проігнорував більшу частину зауважень МОП.
Які умови праці готує новий Трудовий кодекс людині найманої праці в Україні?

 

 >>

24.03.2017

Малий та середній  бізнес сьогодні - це соціально-економічний фундамент, без якого не може стало розвиватися будь-яка інноваційно-орієнтована, а особливо європейська держава. Малий та середній  бізнес багато в чому визначає темпи економічного зростання, структуру і якість внутрішнього валового продукту. Основна його функція, яка є надзвичайно важливою - соціальна. Для того щоб країна досягла значних успіхів в економічному поступі, треба створити умови для розвитку малого та середнього бізнесу.
 В Україні в 2015 році 99,8% суб'єктів підприємництва становили малий і середній бізнес, в якому було зайнято 80% населення, однак його частка у ВВП становила лише 15%.
Створення сприятливого середовища для розвитку та функціонування малого і середнього бізнесу в Україні – це запорука створення нових робочих місць, професійне навчання, підняття рівня економічного розвитку.

24 березня 2017 року  підписано Угоду про співробітництво між Об’єднанням організацій роботодавців України (ООРУ) та Федерацією професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України.

 >>

24.02.2017

Оголошується початок реєстрації організацій громадянського суспільства для участі в Асамблеї Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (УС ПГС), яка відбудеться 23 березня 2017 року в м. Київ.

УС ПГС є частиною двостороннього органу громадянського суспільства, створеного відповідно до Угоди про асоціацію і покликаного забезпечити участь громадськості в реалізації Угоди. УС ПГС бачить своє завдання в здійсненні громадського моніторингу і оцінки виконання Угоди, налагодженні суспільного діалогу щодо євроінтеграційних реформ, регулярному донесенні позиції громадськості до відповідальних органів влади, підвищення обізнаності українського суспільства про можливості та завдання Угоди, а також налагодженні взаємодії з європейським громадянським суспільством.

Асамблея УС ПГС має на меті зібрати організації громадянського суспільства України, які відстоюють євроінтеграційні реформи (нинішніх членів Робочих груп УС ПГС та організацій, що хочуть приєднатися), для:

    обговорення, спільно із ключовими стейкхолдерами (представниками Уряду, Парламенту, Представництва ЄС в Україні та ін.), прогресу у виконанні Угоди про асоціацію – як в цілому, так і за окремими сферами Угоди (ПВЗВТ, охорона довкілля та соціальна сфера);
    визначення можливостей підвищення ефективності участі громадянського суспільства у виконанні Угоди та окреслення пріоритетних кроків у цьому напрямку;
    обговорення діяльності УС ПГС у 2016 році, стратегічного бачення діяльності Платформи на наступні роки та планів на 2017-ий рік та інших питань.

Детальна програма заходу буде оприлюднена згодом.

Учасники

Для участі в Асамблеї можуть зареєструватися як організації, що вже входять до Робочих груп УС ПГС (їхній перелік та актуальний склад розміщений на сайті УС ПГС - http://eu-ua-csp.org.ua/work-groups/), так і організації, що вже займаються питаннями європейської інтеграції, але тільки хочуть приєднатися до діяльності Робочих груп УС ПГС.

 >>

23.02.2017

Розпочався прийом заявок на участь у 9-й Щорічній асамблеї Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства, що відбудеться у жовтні 2017 р.

Дедлайн прийому заявок - 20 березня 2017 р.

Результати участі відбору будуть опубліковані у червні на сайті Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства, також апліканти отримають відповідне рішення електронною поштою.

Більш детальна інформація щодо умов та критеріїв участі (англійською мовою) доступна за лінком eap-csf.eu/index.php/call-for-applications-for-the-annual-assembly-2017/

Щоб податися на участь у Щорічній асамблеї, потрібно заповнити аплікаційну форму: docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdd8Uwy2CPrKCdvGKrx1qTq_Y-EsFevTfLz5GKjq-3iGqSp0w/viewform
Від кожної країни-учасника ініціативи Східного Партнерства буде сформована національна делегація у кількості 20 осіб.
 

 >>

21.02.2017

Шановні колеги!

1 березня 2017 року стартує унікальна навчальна інтернет-програма МОП, розроблена Глобальним університетом праці для активістів профспілкового та робітничого руху з російськомовних країн.

 Порушення прав людини в сфері праці широко поширені в усьому світі, в тому числі і в країнах Східної Європи та Центральної Азії, де мільйони людей змушені працювати в принизливих і небезпечних для людини умовах, часом за жебрацькі зарплати, вони примушуються до праці та стикаються з поганим ставленням на робочому місці.

У чому причина такого становища, і як можна задіяти міжнародні інструменти, щоб змінити ситуацію, колективно боротися та відстоювати свою людську гідність?

 Про це - новий шеститижневий он-лайн курс, записатися на який можна за посиланням https://iversity.org/en/courses/workers-rights-in-global-economy-rus

 >>

18.01.2017

Темою цьогорічного Всесвітнього дня охорони праці, який, нагадаємо, відзначається 28-го квітня, буде Оптимізація збору та використання даних з охорони праці. Новину про це було розміщено на офіційному сайті Міжнародної організації праці (далі — МОП). Систематизація даних про професійні захворювання та нещасні випадки на виробництві має важливе значення для запобігання нещасним випадкам. Тому вкрай важливо поліпшувати системи реєстрації та повідомлення про нещасні випадки, що сталися на виробництві.

 >>

21.12.2016

Верховна Рада прийняла законопроект № 5368, який продовжує строк формування нового Реєстру неприбуткових установ та організацій до 1 липня 2017 року.

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо покращення інвестиційного клімату в Україні) передбачає комплекс змін у сфері оподаткування. Його розгляд тривав півтори години вночі 21 грудня 2016 року у контексті бюджетного процесу та завершився о 2:35 підтримкою у 240 голосів народних депутатів, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Серед іншого законопроект передбачає поправки до пунктів 34 і 35 підрозділу 4 розділу XX “Перехідні положення” Податкового кодексу України, які передбачають:

1. Неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності Законом України № 652-VIII (тобто на 13.08.2015 р.), не підлягають виключенню з цього Реєстру до 1 липня 2017 року;

 >>

21.11.2016

АНТИДИСКРИМІНАЦІЙНЕ ЗАКОНОДАВСТВО ТА ПРАКТИКА. ПРАВА УРАЗЛИВИХ ГРУП У КОНТЕКСТІ УГОДИ ПРО АСОЦІАЦІЮ


Проект підготовлений: членом ЄЕСК Ульрікою Вестерлунд


Вступ

В Угоді про асоціацію в додатку XL до глави 21 під заголовками "Співпраця з питань зайнятості, соціальної політики та рівних можливостей" и "Охорона здоров'я та безпека праці" вказується, до яких законів ЄС Україна зобов'язується поступово наблизити своє законодавство. У сфері боротьби з дискримінацією та у сфері гендерної рівності згадуються такі основні закони ЄС:
-    Директива Ради № 2000/43/ЄС від 29 червня 2000 року щодо забезпечення виконання принципу рівності осіб незалежно від расового чи етнічного походження;
-    Директива Ради № 2000/78/ЄС від 27 листопада 2000 року про встановлення загальної системи рівного ставлення у сфері зайнятості й професійної діяльності; 
-    Директива Ради № 2004/113/ЄС от 13 грудня 2004 року про реалізацію принципів рівних можливостей і рівного ставлення до чоловіків і жінок у питаннях доступу та постачання товарів і послуг;
-    Директива Європейського парламенту та Ради 2006/54/ЄС від 5 липня 2006 року про реалізацію принципів рівних можливостей і рівноправного поводження щодо чоловіків і жінок у питаннях працевлаштування та зайнятості (зі змінами).

 >>

21.11.2016

РЕГУЛЮВАННЯ РИНКУ ПРАЦІ В УКРАЇНІ ТА ЄС:
СПІЛЬНІ РИСИ Й ВІДМІННОСТІ.
АДАПТАЦІЯ ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ ДО ЗАКОНОДАВСТВА ЄС.


Підготовлено:
ГО «Центр соціальної безпеки та регіональних ініціатив»,
Федерація профспілок працівників малого та середнього підприємництва України

ВСТУП
Імплементація Угоди передбачає наближення законодавства України до стандартів ЄС у політичній, економічній та правовій сферах і надає можливість впроваджувати політичні, соціально-економічні, правові та інституційні реформи. Питання ринку праці та трудового законодавства окреслені в наступних статтях Угоди:

Ст. 290 та 291 зобов'язують Сторони докладати зусиль для подальшого удосконалення законодавства з охорони праці, визнають повну та ефективну зайнятість та гідну працю для всіх як ключові елементи для торгівлі в контексті глобалізації, підтверджують зобов’язання щодо ефективного виконання основоположних та пріоритетних конвенцій МОП, які вони ратифікували, та Декларації МОП стосовно основних принципів та прав у світі праці 1998року.

 >>

16.11.2016

11-12 листопада 2016 р. у м. Києві («Президент Готель», вул. Госпітальна, 12) відбулася Щорічна конференція Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Конференція пройшла за підтримки проекту «Громадська синергія», що фінансується Європейським Союзом та виконується Міжнародним Фондом «Відродження». У заході взяли участь представники 70 громадських організацій – членів Платформи – з усієї України, а також запрошені гості.

Програма першої дискусійної сесії конференції включала обговорення викликів і можливостей євроінтеграційних процесів в Україні та регіоні СхП, а також ролі УНП в цих процесах. У рамках звітної сесії Керівний Комітет УНП представив підсумки діяльності Платформи за попередній рік та свої очікування щодо її подальшого розвитку. Найбільше часу на конференції було відведено стратегічному та операційному плануванню діяльності Платформи. В рамках стратегічних сесій, що сумарно тривали цілий день, учасники конференції працювали спільно і в групах над формуванням бачення майбутнього УНП, визначенням її цінностей та пріоритетів роботи.

 >>

08.11.2016

1.    За даними Держкомстату України, станом на 1 січня 2016 року  в Україні загальна кількість суб’єктів господарювання складає 1 974 318. Частка малого та середнього підприємництва становить 99,9%.

2.    Чисельність зайнятого населення в Україні становила 16 млн. 100 тис. осіб.
єдиний соціальний внесок сплачує 10,4 млн. (з них на мінімальну зарплату живе приблизно 3,7 млн осіб.: 1,1 млн осіб працюють у бюджетній сфері, а 2,6 млн осіб – у приватному секторі).
Решта 5,7 млн (більше третини всіх зайнятих) мають неформальну або іншу соціально незахищену зайнятість, тобто перебувають за межами трудового законодавства.
Офіційно зареєстрованих працівників в малому та середньому підприємництві 4 729 000 осіб + Самозайнятих - 1 630 800 осіб = 6 359 000
Тіньова зайнятість складає за неофіційними даними до 4млн. осіб – це все приватний сектор, оскільки державний сектор має 100 % офіційну зайнятість.
Фактично в сфері малого та середнього підприємництва України знаходиться більше половини зайнятого населення України.
За останній рік 490 тис. українців перестали сплачувати єдиний соціальний внесок.
450 тис. це працівники малого та середнього бізнесу.

 >>

16.09.2016

 19 вересня об 11.00 в Укрінформ відбудеться прес-конференція на тему: "Соціальні гарантії громадян України під загрозою: тристороння угода між урядом, роботодавцями та профспілками нелегітимна". (Зала 1)

23 серпня 2016 року було підписано трьохсторонню Генеральну угоду про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні.

Це була перша соціальна угода, де було чітко розділені обов’язки та відповідальність держави в особі виконавчої влади, роботодавців та профспілок. Але спільний представницький орган об’єднань профспілок не мав повноважень на повноцінне представництво профспілкової сторони.

Тобто, в супереч думки Володимира Гройсмана, що Україна в решті отримала дієвий соціальний діалог, на який давно чекала міжнародна спільнота, наразі документ не гарантує реального захисту соціально-економічних прав та інтересів громадян України.

Задля відновлення реального соціального діалогу в країні Федерація профспілок працівників малого та середнього підприємництва України подає позов до суду.

 

Організатор: Федерація професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України.

Учасники: Вячеслав Рой,
голова Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України, делегат від профспілок в Платформі громадянського суспільства Україна-ЄС, координатор робочої групи 5 "Соціально-трудова політика та соціальний діалог" Української Національної Платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства;

Олег Верник,
голова Всеукраїнської незалежної профспілки "Захист праці";

Анатолій В'язовченко,
голова Національної профспілки арбітражних керуючих України.

 >>

29.04.2016

Шановні спілчани!

Щиро вітаю Вас з Першотравнем – святом миру і вільної праці на оновленій землі, яке стало в Україні традиційним.

Це день трудівника, день солідарності та взаємної підтримки трудящих усього світу у прагненні жити в мирному, демократичному суспільстві.

Нехай це чудове свято додасть нам наснаги, оптимізму і впевненості у власних силах, допоможе осягнути глибину життєствердних ідеалів добра і справедливості. Щиро бажаю Вам щастя, здоров’я, благополуччя і життєвих гараздів.


З повагою,
Голова Федерації профспілок працівників
малого та середнього підприємництва України

Вячеслав Рой

 >>

29.04.2016

 

 

Друзі!
З Воскресінням Хрестовим щиро вітаю!
Хай мир у серці Вашому панує.
Хай ангел Божий щастя Вам дарує.
Ісус Христос – здоров'я шле з небес.
Христос Воскрес! Воістину Воскрес!
 

 >>

16.03.2016

Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію Міжнародної організації праці про мінімальні норми соціального забезпечення № 102. За відповідний законопроект № 0091 за основу та в цілому проголосували 253 народних депутатів. Цим законом Україна бере на себе зобов’язання за 9-а з 15-ти розділів конвенції.
Дану Конвенцію Міжнародної організації праці про мінімальні норми соціального забезпечення № 102 було ухвалено на 35-й сесії Генеральної конференції Міжнародної організації праці 28 червня 1952 р. в Женеві.

 >>

12.02.2016

Вячеслав Рой,  голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України, взяв участь у засіданні Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС , яке відбулося 11 лютого 2016 року в м. Брюссель.
До складу Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС входять представники від профспілок, роботодавців та громадянського суспільства, всього 15 осіб.
Профспілки в цьому органі представляють такі всеукраїнські профоб’єднання як Федерація профспілок працівників малого та середнього підприємництва, Федерація профспілок України та Конфедерація вільних профспілок України.
Окрім організаційних питань та обговорення звітів експертів Платформи щодо оцінки енергетичної та антикорупційної політики України, були озвучені основні позиції щодо посилення економічної співпраці між інституціями обох сторін Угоди:

 >>

02.11.2015

Результати засідання Щорічної Національної Конференції УНП ФГС СхП 2015.

 

В рамках проведення Щорічної Національної Конференції УНП ФГС СхП відбулося обговорення нагальних питань розвитку Української національної платформи, запровадження концепції стратегування та аналіз співпраці Платформи Громадянського Суспільства (в рамках Угоди про Асоціацію Україна-ЄС) та Національної платформи Східного Партнерства.

 

 >>

02.11.2015

29 жовтня 2015 року відбулося засідання Ради Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України. В його роботі взяли участь представники усіх 4 всеукраїнських профспілок - членських організацій Федерації. На засіданні також були присутні представники Профспілкової організації працівників малого,середнього бізнесу та плавскладу "Єднання" в Дніпропетровській області – Галина Залога, Професійної спілки працівників кооперації та інших форм підприємництва "Наше право" Луганської області – Геннадій Мірошниченко. В ході зустрічі обговорювались питання діяльності Федерації, зокрема участь у  Форумі громадянського суспільства Східного партнерства та Платформі громадянського суспільства Україна - ЄС.

 >>

07.10.2015

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗА ГІДНУ ПРАЦЮ


У 2008 році Установчий конгрес Міжнародної конфедерації профспілок прийняв рішення про необхідність проведення всесвітнього дня дій, організованого міжнародним профспілковим рухом.
Таким чином, Всесвітнім днем дій гідної праці було вибрано 7 жовтня.
У цей день профспілки усього світу спільно виступають за забезпечення усіх трудящих гідною працею. Вони вимагають, щоб концепція гідної праці лягла в основу урядових програм, оскільки тільки таким чином можна забезпечити економічне зростання та побудувати нову економіку, в якій людина, а не бізнес, перебуватиме на першому місті.
Гідна праця передбачає справедливу оплату праці, безпеку на робочому місці, соціальний захист сім'ї, дотриманням рівності та відсутністю дискримінації.
Всесвітній день дій за гідну працю - це день, коли трудящі, профспілки та їх прихильники в усьому світі мобілізують свої зусилля заради забезпечення усіх гідною працею та дотримання прав трудящих. Кожна людина заслуговує на гідне життя, яке не можливо забезпечити без достойної роботи і належної матеріальної винагороди за неї. Мільйони людей, які шукають роботу, мають нагальну потребу в тому, щоб забезпечувався їх соціальний захист та закріплення прав працівників у законодавстві.
 

 >>

05.10.2015

 7 жовтня - Всесвітній день дій за гідну працю


У п'ятницю, 25 вересня 2015 року, на спеціальній сесії Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй у присутності світових лідерів прийнятий новий Порядок денний ООН до 2030 року. Цього року також виповнюється 70-річчя створення Організації Об'єднаних Націй, що надає додатковий імпульс новому глобальному порядку денному у сфері сталого розвитку, який покликаний вивести світ із злиднів і врятувати нашу планету.
Широкі цілі ІВО і профспілкового руху стали частиною цього процесу. Питання повної і продуктивної зайнятості та гідної праці для всіх, загального соціального захисту, прав людини на воду і санітарію, загальна безкоштовна якісна освіта та охорона здоров'я для всіх, гендерна рівність та скорочення нерівності доходів, загалом і в цілому, відображені в Декларації, Цілях і завданнях сталого розвитку (ЦСР).
Тим не менш, ІГО дуже критично ставиться до механізму реалізації та ефективного моніторингу ЦСР. Протягом усіх переговорів з питань ЦСР та фінансування розвитку, ІГО дотримувався думки, що цей порядок денний може звестися до засобу для приватизації та збереження статус-кво. Необхідні безумовні критерії для того, щоб втручання приватного сектора відповідало інтересам суспільства, особливо там, де державні ресурси використовуються для підтримки приватного сектора.
Генеральний секретар ІГО Роза Паванеллі заявила: «ЦСР можливо досягти за допомогою добре фінансованих якісних суспільних послуг, а не шляхом тотальної неконтрольованої приватизації та державно-приватних партнерств, результатом яких є прибуток для бізнесу і обмежений доступ до охорони здоров'я, освіти, води та енергії для населення . Приватний сектор відіграє важливу роль у розвитку - в першу чергу, сплачуючи гідні зарплати, податки і дотримуючись трудових та екологічних стандартів. У майбутні роки ІГО буде продовжувати працювати зі своїми союзниками, закликаючи до створення міжурядової податкового органу та виключенню важливих суспільних послуг зі сфери дії державно-приватних партнерств».

 >>

03.06.2015

03.06.2015 року у м. Києві відбулась акція на підтримку проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій)" від 13.01.2015 року реєстр. №1718 щодо скасування обов'язку застосування РРО платниками єдиного податку другої та третьої груп, який відповідно до рішення Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики від 20.05.2015 року було відправлено на доопрацювання та заплановано до розгляду Комітетом 03.06.2015 року.
Серед організаторів та учасників акції лідери та члени обласних і місцевих осередків Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України.

 

 >>

25.02.2015

Головне науково-експертне управління Верховної Ради України проаналізувало проект Трудового кодексу №1658, внесений народним депутатом Михайлом Папієвим («Опозиційний блок»). Фахівці дійшли висновку, що законопроект може бути прийнятий за основу за умови  наступного урахування висловлених зауважень та пропозицій.

При цьому вони констатують цілий ряд недоліків документу. Зокрема, експерти вказують, що Кодекс дозволяє необґрунтовані скорочення, наприклад, через злиття чи поділ підприємств (стаття 87). Комісія з трудових спорів приймає рішення виключно одноголосно (стаття 359). Також Проект не містить обмежень на звільнення неповнолітніх (сьогодні їх звільнення в рамках скорочень допускається лише з обов’язковим працевлаштуванням). Управління вважає неприйнятною норму Перехідних положень про надання права керівникам юридичних осіб в зоні АТО регулювати питання щодо встановлення робочого часу, відпочинку умов та порядку виплати зарплати без застосовування вимог цього Кодексу.

 >>

25.02.2015

Розроблений Міністерством соціальної політики проект Трудового кодексу (12.11.2014 р.) підвищить добробут капіталістів. Роботодавці отримають безмежні можливості для експлуатації — «перекидувати» працівників як рабів на інші підприємства, навантажувати додатковими обов’язками та звільняти без згоди профспілок

Низка нововведень порушує статтю 43 Конституції (право заробляти собі на життя вільно обраною працею): у деяких випадках працівник позбавляється можливості звільнитись, навіть якщо має перспективу перейти на більш оплачувану роботу.

 >>

25.01.2015

Програма діяльності
Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України на 2015-2020 роки

«22» січня 2015 року Федерація професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України відсвяткувала 25-річча своєї плідної діяльності, як всеукраїнське об’єднання профспілок.
З початку свого створення Федерація здійснює широкий спектр заходів з захисту соціально-економічних прав та інтересів працівників підприємницьких структур, співпрацює з органами державної влади, громадськими об’єднаннями, приймає участь у Фонді соціального страхування України, в укладенні Генеральної угоди між урядом України та профспілками, розробці та реалізації національних програм розвитку підприємництва. Постійно приймає участь у розробці нормативних актів, регламентуючих правовий та соціальний захист, зайнятість населення, удосконалення механізмів оподаткування тощо.
Останнім часом у країні відбуваються різні економічні негаразди, погіршення життєвого рівня людей, спад виробництва юридична незахищеність зачепила майже всі верстви населення, котрі не мають можливості відстояти свої законні трудові та соціально-економічні права перед роботодавцями та державними органами. Неефективне державне управління та недосконале законодавство надає можливість відновити втрачені позиції профспілкам, як єдиним реальним захисникам прав найманих працівників.
Використовуючи свій потенціал і можливості, Федерація застосовує різні форми й методи, спрямовані на захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників, що певною мірою сприяло підвищенню їх соціального статусу, становленню громадянського суспільства та розвитку демократії в Україні.
Головне завдання Федерації – добиватися, щоб у громадянин держави в сучасних економічних умовах, був забезпечений робочим місцем, мав гідні умови праці та заробітну платню, боротися з таким ганебним явищем як заборгованість по заробітній платі.

 >>

24.01.2015

24 січня 2015 року в м.Києві в конференц-залі готелю «ALFAVITO» відбувся Х черговий З’їзд Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України.
В З’їзді взяли участь делегати від всіх членських організацій Федерації, які представляють більшість адміністративно-територіальних одиниць України.
Серед гостей були присутні Голова Громадської Ради при Міністерстві соціальної політики Григорій Кабанченко, шеф редактор журналу «Роботодавець» Віктор Хмільовський та інші.
На З’їзді обговорили питання діяльності Федерації за період 2010-2014 років та затвердили програму розвитку Федерації на 2015-2020 роки.
Рішенням Х чергового З’їзду Федерації Головою Федерації знову обраний Вячеслав Рой.

 >>

23.01.2015

23 січня 2015 року відбулося засідання Робочої групи 5 "Соціально-трудова політика та соціальний діалог" Української Національної Платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства


23 січня 2015 року відбулося перше, в цьому році, засідання РГ 5. В засіданні взяли участь Вячеслав Рой (Федерація профспілок працівників малого та середнього підприємництва України), Ростислав Дзундза (Громадське об’єднання «Бюро соціальних та політичних розробок»), Валерій Рєпін (Харківська обласна організація професійної спілки), Михайло Катеринюк (Профспілка працівників вільного підприємництва України), Ігор Камінник (Всеукраїнський благодійний фонд «Коаліція ВІЛ-сервісних організацій»), Ольга Квасова (Організація роботодавців регіональних ЗМІ), Віктор Хмільовський (Шеф-редактор журналу «Роботодавець»), Дмитро Яцишин (Асоціація роботодавців торгівлі та комерційної сфери економіки України), Тетяна Тимошенко (Федерація роботодавців в сфері туризму України), Павло Цируль (Федерація роботодавців агропромислового комплексу), Світлана Внучко (Всеукраїнська професійна спілка працівників туристичної галузі, санітарно-курортної сфери та готельного господарства).
На засідання були запрошені керівники всіх репрезентативних об’єднань профспілок України та репрезентативних організацій роботодавців, але, на жаль, вони проігнорували зустріч робочої групи.
Під час засідання РГ5 обговорювались питання затвердження плану роботи на 2015 рік, шляхи та засоби популяризації Форуму Східного Партнерства в Україні.
Під час дискусій члени робочої групи не могли оминути такі питання як: налагодження ефективної роботи РГ5, оцінка нинішнього стану соціального діалогу в Україні та стан трудового законодавства України, яке є основним регулятором соціального політики.

 >>

22.01.2015

22 січня 2015 року Федерація професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України відзначає 25-ту річницю з дня створення.


Шановні спілчани!

За час свого існування Федерація  зарекомендувала себе як активний учасник процесу реформування трудової та соціально-економічної сфер життя трудящих в країні, вірний товариш, помічник і порадник кожному члену профспілки.

 

Починаючи з 22 січня 1990 року відбулося багато важливих подій, і ми завжди ішли у ногу з часом. І зараз, як ніколи, важливо враховувати український та світовий досвід і традиції профспілкового руху і водночас – впроваджувати нові проекти й підходи у вирішенні проблем.

 

 

У цей непростий час головним нашим завданням залишається збереження робочих місць працівників, їхніх соціальних гарантій, пошук нових можливостей для покращання добробуту наших спілчан.

Вітаємо всіх членів та відданих друзів Федерації з 25-тою річницею

з дня створення.
Дякуємо за Вашу повагу, прихильність та плідну співпрацю. Сподіваємось на подальші взаємовигідні професійні стосунки, взаємну підтримку та гуртування за ради гідного життя.

 

 

 >>

30.12.2014

                                                                               Шановні друзі!
   Прийміть найщиріші вітання з Новим роком та Різдвом Христовим.
   Нехай ці свята – вісники оновлення, мрій і сподівань –
принесуть Вам і Вашій родині добро і достаток.
   Вірю, що у новому році Ви відчуєте турботу з боку колег, тепло друзів та близьких.
   Щастя Вам, міцного здоров’я, здійснення найзаповітніших бажань.
Нехай в нашій країні настане мир, хай кожен день приносить тільки
хороші, радісні новини. Бажаю злагоди і миру в сім'ї та колективі. Миру і спокою в душі!

 >>

09.12.2014

    Більш як 250 представників країн Східного партнерства та ЄС взяли участь у щорічній роботі Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Зустріч відбулась 20-21 листопада в Батумі – головному туристичному центрі сучасної Грузії.
    Представники громадянського суспільства, посадові особи та експерти зібралися, аби обговорити питання європейської інтеграції  та загальної безпеки, окреслити шляхи їх втілення. Участь у роботі Форуму взяв голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України Вячеслав Рой, який був обраний  членом  Координаційного комітету Нацплатформи.

 >>

12.11.2014      У зв’язку з початком з 1 листопада 2014 р. тимчасового застосування Угоди про
асоціацію Україна-ЄС розпочинається створення інституцій, передбачених Угодою.
     Першими ініціативу на себе взяли громадські об’єднання, які розпочали процес
формування Платформи громадянського суспільства (ПГС) Україна-ЄС, що створюється у
відповідності до статей 469-470 Угоди про асоціацію.
     Процес було формально розпочато у травні 2014 р. із формування Ініціативної
групи, а у липні, після підписання Угоди про асоціацію – Оргкомітету Установчих зборів
Української частини ПГС.
     7 листопада проведенням Установчих зборів в Президент-готелі (м.Київ)
кількамісячний процес формування Української частини ПГС завершено.
Згідно тексту Угоди ПГС Україна-ЄС «складається з представників громадянського
суспільства України, з однієї сторони, і членів Європейського економічного і соціального
комітету (ЄЕСК), з іншої сторони, як форум для проведення ними засідань та обміну
думками». ПГС повинна бути поінформованою про рішення та рекомендації Ради
асоціації (двостороннього урядового органу Асоціації) та може надавати власні
рекомендації, які мають розглядатися офіційними органами України та ЄС.
     Процес створення Української частини ПГС був прозорим, публічним,
інклюзивним і відкритим. Понад 200 громадських об’єднань були залучені до процесу
започаткування ПГС, з них 165 взяли участь безпосередньо в Установчих зборах.
З боку Євросоюзу інститутом, відповідальним за створення ПГС, виступає
Європейський економічний та соціальний комітет (ЄЕСК), налагодження співпраці з
ЄЕСК було одним з пріоритетів Оргкомітету з початку установчого процесу.
В ході попередніх контактів Оргкомітету з ЄЕСК було визначено, що чисельний
склад ПГС складатиме 30 осіб у рівній кількості (15+15) з обох сторін. Отже, ключовим
завданням установчого процесу було забезпечити прозору та інклюзивну процедуру, в
ході якої із широкого кола громадських суб’єктів буде відібрано 15 представників, які
увійдуть до першого складу ПГС з українського боку.
     Було створено 15 робочих груп, напрямки роботи яких збігаються з ключовими
змістовними напрямками Угоди про асоціацію (перелік подано нижче). Будь-яка
організація-учасник установчого процесу мала можливість брати участь у роботі від 1 до 5
робочих груп. У кожній групі було номіновано кандидатури на координатора групи. Було
визначено, що саме координатори груп у кількості 15 осіб увійдуть до української частини
ПГС.

 >>

01.11.2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У відповідності до Статуту Федерації 1листопада 2014 року Радою Федерації скликано Х черговий З’їзд Федерації.  Х черговий З’їзд Федерації розпочнеться об 11.00 год. 24 січня 2015 року за адресою: м.Київ, вул. Предславинська, 35Д (Готель «ALFAVITO» конференц зал «Форум»).     Реєстрація делегатів з 10.00. год. Квота представництва на З’їзд: по 10 делегатів від кожної членської організації та у відповідності до п.7.1.4. Статуту делегати за посадами: Голова, перший заступник Голови Федерації та заступники Голови Федерації.

 >>

17.10.2014

Україна знаходиться в стані радикальних змін. Зміни проходять як на рівні суспільної свідомості, так і на рівні реформування інститутів державного управління. І дуже важливо, щоб ці два рухи доповнювали, а не йшли всупереч один одному. Тому важливим є активна участь представників різних соціальних груп, громадських організацій, різних прошарків суспільства в обговоренні реформ та їх удосконаленні.
Нажаль, вже зараз ми бачимо значне протиріччя між реформами соціальної сфери, які пропонує Президент України Петро Порошенко в своїй «Стратегії 2020», та очікуваннями громадян України. Також в стратегічних документах, які пропонуються незалежними експертами від мозкових центрів та Адміністрацією президента взагалі не має жодного згадування про соціальне партнерство, про роль профспілок та роботодавців в забезпеченні стабільності та розвитку соціальної сфери України.
Для обговорення проблемних питань реформування соціальної сфери та розвитку соціального партнерства 15 жовтня 2014 року відбулось засідання Координаційно-експертної ради з питань соціальної політики при Центрі перспективних соціальних досліджень МСП та НАН України. В засіданні прийняли участь представники Федерації профспілок України, Всеукраїнського Альянсу профспілок, Всеукраїнської федерації роботодавців в сфері туризму, Всеукраїнської незалежної профспілки «Захист праці», ВБФ «Коаліція ВІЛ-сервісних організацій», Бюро соціальних та політичних розробок та інші організації.

 >>

07.10.2014

7 жовтня 2014 року в Києві відбувся Всеукраїнський форум профспілок  «За гідну працю і добробут людини» на честь  Всесвітнього дню дій за гідну працю. Міжнародна конфедерація профспілок щорічно відзначає цей день, який об’єднує членів профспілок на боротьбу за реалізацію свого права на гідну працю та гідне життя. У понад ста країнах світу 7 жовтня відбуваються різноманітні заходи за участі мільйонів трудящих, які нагадують урядам і роботодавцям своїх країн про необхідність економічного зростання, що базується на умовах гідної праці і створенні нової глобальної економіки, в центрі якої має бути людина.
Цього року в Україні об’єднання профспілок вирішили також відзначити Всесвітній день дій за гідну працю та провести Всеукраїнський форум профспілок. У роботі форуму взяв участь Голова Федерації профспілок малого та середнього підприємництва України Рой В. Є., Міністр соціальної політики Людмила Денісова та представники Адміністрації Президента України, міністерств та відомств.
Учасники Всеукраїнського форуму профспілок  закликали Уряд розпочати діалог з соціальними партнерами для визначення практичних завдань, строків, індикаторів та механізмів реалізації основної мети реформ – досягнення європейських стандартів життя, передусім у сферах зайнятості, оплати, безпеки праці, оподаткування, соціального розвитку, ефективного виробничого та трудового потенціалу країни, для успішної конкуренції на світових ринках та прийняли резолюцію, яку направлять до Уряду країни з вимогами до Кабінету Міністрів.
 

 >>

29.09.2014


Голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України Вячеслав Рой з робочим візитом відвідав Вільнюс у складі української делегації.

Під час візиту члени української делегації Вячеслав Рой, Ростислав Дзундза - координатор робочої групи «Соціальний діалог» Форуму Громадянського суспільства Східного партнерства , Тетяна Тимошенко – Голова Ради Федерації роботодавців у сфері туризму України, Михайло Волинець – Голова Конфедерації вільних профспілок України, народний депутат України Олександр Бригинець зустрілися з представниками профспілки Литви "Солідарумас" та представниками Конфедерації промисловців Литви. В ході зустрічі обговорювались питання економічної та соціальної політика в Україні, реалізації реформ для подальшої інтеграції України з ЄС. Велику увагу було також приділено подіям на Сході України, обговорювались питання надання гуманітарної допомоги від литовської сторони для громадян, постраждалих внаслідок подій на Донбасі, розширення співпраці між Україною та Литвою.
23 вересня 2014 року в ході візиту відбулася зустріч з заступником Спікера Сейму Литви Альгирдасом Буткявічюсом, під час якої обговорювались питання нинішніх подій в Україні, розвиток соціальної безпеки, соціального діалогу, реформування соціального забезпечення та реалізації спільних проектів.

 >>

05.09.2014

 

Шановні підприємці!
Сердечно вітаю Вас з Вашим професійним святом – Днем підприємця.
Щиросердно бажаю усім підприємцям витримки, оптимізму і невичерпної наснаги у праці. Нехай кожна започаткована справа буде вдалою і успішною. Щастя, здоров’я і благополуччя Вам і Вашим родинам!


Вячеслав Рой

 >>

14.07.2014

Голові правління Фонду соціального
страхування з тимчасової втрати працездатності
Третьякову Д.Ю.


Шановний Дмитре Юрійовичу!
Повідомляємо Вам, що Федерація профспілок працівників малого та середнього підприємництва України (Федерація) не є членом Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні (СПО) і не надавала СПО право делегувати представника Федерації до органів соціального діалогу. Тому голова Федерації Рой В.Є. не може бути делегований до складу правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Спільним представницьким органом.
Це право, у відповідності до ч.5 ст.9. Закону України «Про соціальний діалог в Україні» надано: «Профспілкова сторона…, суб'єкти яких підтвердили свою репрезентативність, самостійно визначають порядок обрання (делегування) представників профспілок та їх об'єднань … до органів соціального діалогу на зібранні повноважних представників організацій та їх об'єднань, що мають право участі в соціальному діалозі відповідного рівня».
Згідно з розподілом квот, відповідно до рішення зібрання повноважних представників репрезентативних об’єднань профспілок на національному рівні (витяг з протоколу №5/3 від 26.05.2014р., а не №5 від 29.04.14, як подано до Фонду у листі СПО за №04-18/509-спо від 20.06.2014) всі репрезентативні об’єднання профспілок отримали квоти представництва в органах соціального діалогу.
Рой Вячеслав Євгенович був делегований до складу правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на наступний 6-річний строк по квоті Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України.
Одночасно зазначаємо, що СПО не може виступати монопольним представником профспілкової сторони на національному рівні, так як створений з порушенням ч.2.ст.4. Закону України «Про соціальний діалог в Україні», яка передбачає, що на національному рівні суб’єктами профспілкової сторони є всі (двадцять одне) об'єднання професійних спілок, які мають статус всеукраїнських, а не лише члени СПО.
Прошу враховувати всю вищенаведену інформацію під час роботи Правління, відповідних комісій та інших органів Фонду.

 >>

30.04.2014

Шановні друзі! Щиро вітаю вас з Днем міжнародної солідарності трудящих!


Першотравень - це не просто свято весни і праці. Це свято історично утворилося, як день боротьби працівників за свої права, свято миру і вільної праці, яке стало в Україні традиційним. Це день трудівника, день солідарності та взаємної підтримки трудящих усього світу у прагненні жити в мирному, демократичному суспільстві.
Час нових випробувань на Україні вимагає згадати, що головною зброєю в боротьбі за справедливість і соціальні гарантії для робітника чи селянина, вчителя чи лікаря, інженера чи вченого, студента чи пенсіонера, є солідарність. Ваша продуктивна праця, спрямована на досягнення економічної та політичної стабільності в державі, стане запорукою успішного розв’язання усіх проблем сьогодення, створить грунт для майбутнього розквіту України.
Нехай це чудове свято додасть нам наснаги, оптимізму і впевненості у власних силах, допоможе осягнути глибину життєствердних ідеалів добра і справедливості. Хай першотравневі свята принесуть Вам і Вашим близьким радість та задоволення!
Щиро бажаю Вам щастя, здоров’я, благополуччя і життєвих гараздів.

 >>

26.04.2014

25 квітня 2014р. в Брюсселі (Бельгія) відбувся Конгрес Європейської федерації профспілок сфери харчування, сільського господарства та туризму (EFFAT). На конгресі обговорювалися питання розвитку профспілкового руху у світі, шляхи та механізми захисту прав та інтересів людей найманої прації.
Від України в роботі Конгресу взяв участь Голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України Вячеслав Рой, який виступив з інформацією про Федерацію та її членські організації.

 >>

16.04.2014

14 квітня 2014р . в Києві відбулася зустріч регіонального представника EFFAT Марії Курзіной із заступником голови Всеукраїнської профспілки працівників туристичної галузі, санаторно - курортної сфери та готельного господарства. На зустрічі був присутній голова Всеукраїнського Альянсу профспілок , голова ради Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України В'ячеслав Рой.
Під час зустрічі обговорювалися питання стану профспілкового руху в Україні , співпраці українського профспілки туризму з EFFAT, перспективи інтеграції в EFFAT.
У ході дискусії В. Рой розповів історію (більше 24 років) Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України, Всеукраїнської Альянсу профспілок, зазначив, що сьогодні в Україні відбувається переформатування профспілкового руху. Озвучив проблеми укладення колективних договорів на малих підприємствах, необхідність підготовки профорганізаторів, соціальної складової в інвестиційних проектах, про необхідність міжнародної співпраці .
Заступник голови ВП туризму акцентувала увагу на виплатах зарплат в «конвертах», сезонності роботи туристичної галузі, неможливості ведення діалогу з міжнародними сітками туристичної галузі, зменшенні чисельності працівників у зв'язку з окупацією Криму, неможливістю відстояти інтереси понад 5 тис. найманих працівником - членів профспілки, які потрапили під скорочення через перехід Криму під юрисдикцію Росії, зриві туристичного сезону в курортних регіонах.
М. Курзіна розповіла про історію виникнення і розвитку EFFAT і IUF, специфіку профспілок туристичної галузі членських організацій EFFAT.
За результатами зустрічі учасники дійшли висновків про необхідність проведення круглого столу у Львові і необхідності участі представників профспілки туризму в якості спостерігачів на Конгресі Генеральної Асамблеї EFFAT в Брюсселі 25 квітня 2014р.

 >>

07.04.2014

    7 квітня 2014р. Голова Федерації Рой В.Є. звернувся до в.о. Голови Федерації профспілок України Осового Г.В., Голови Конфедерації вільних профспілок України Волинця М.Я., Голови Федерації профспілок транспортників України Ткачова В.М., Голови Об’єднання всеукраїнських автономних профспілок Широкова А.І., Голови Об’єднання всеукраїнських профспілок і профоб’єднань «Єдність» Онищука А.С. з ініціативою створити робочу групу по формуванню профспілкової сторони соціального діалогу на національному рівні у відповідності до ч.2 ст.4 Закону України «Про соціальний діалог в Україні».
     На думку Голови Федерації Рой В.Є. формування профспілкової сторони на національному рівні дозволить відновити конституційні права профспілок, відкриє шлях до підписання «Декларації про солідарність та рівність прав профспілок в Україні», відновить довіру учасників сторін соціального діалогу та сформує єдиний фронт по захисту прав та законних інтересів членів профспілок.

 >>

25.12.2013

Щиро вітаємо Вас з Новим роком та Різдвом Христовим !

Нехай Ваші серця будуть зігріті любов’ю і теплом, домівки повняться добром, радістю та Божим благословінням, а очі світяться щастям. Нехай з останніми хвилинами Старого року Вас покинуть турботи та негаразди, а Новий - 2014 рік буде щедрим на цікаві плани, нові досягнення та професійні перемоги. Бажаємо щоб Різдвяна зоря запалила у Ваших серцях вогонь віри та любові, надії та оптимізму, наснаги та невичерпної енергії !

 

Вячеслав Рой

 >>

27.11.2013

     На сьогоднішній день Україну охопило революційне полум’я «європейських майданів», тисячі людей вийшли на вулиці Києва, Львова, Івано-Франківська та інших міст нашої держави.
     Євроінтеграція для нашої країни – це не короткострокова кон’юктура. Це шлях на якому Україна буде впроваджувати сучасні європейські соціальні стандарти (гідної роботи і зарплати, високого рівня життя, освіти, пенсійного забезпечення, належної охорони праці), переможе корупцію і виведе малий та середній бізнес на європейську площину.
Україна може стати новим центром економічного зростання Європи. Ми маємо один з найбільших європейських ринків, величезний експортний та транзитний потенціал, багаті природні ресурси, широкий ринок споживання.
    Ми не повинні допустити, щоб Україна була «вічно молодою та перспективною» країною, яка ніколи і нічого не зможе досягти.

     Рішення Уряду України призупинити процес підготовки до підписання угоди про асоціацію - це розчарування не лише для українського народу, а й для Євросоюзу.
     В цей важливий для кожного громадянина нашої держави момент Федерація профспілок працівників малого та середнього підприємництва України закликає представників малого та середнього бізнесу, підприємців підтримати вимоги Європейського майдану та долучитися 29 листопада п.р. до масової акції на підтримку євроінтеграційного вектору розвитку нашої держави.
     Один день не допоможе Вам отримати надприбутку, проте зможе вирішити долю всієї держави.
     Ми впевнені, що майбутнє України знаходиться в міцних відносинах з ЄС, оскільки Україна – це Європа!!!!!!

 >>

23.11.2013

ЗАЯВА
Президії Федерації профспілок
працівників малого та середнього підприємництва УкраїниРеформи, які впроваджувались в Україні протягом останніх місяців були багатообіцяючими. Підписання угоди з Європейським Союзом повинно було закріпити курс реформ України та надіслати сигнал інвесторам та міжнародним інститутам в усьому світі про те, що Україна серйозно ставиться до своєї модернізації і що країна стає передбачуваним та надійним співрозмовником.

 >>

21.11.2013

Пропозиції Всеукраїнського Альянсу Профспілок
до зустрічі з представниками Європейського Соціально-Економічного Комітету
Київ, 21 листопада 2013


Більшість дискусій навколо підписання Угоди про Асоціацію з ЄС в українському громадянському суспільстві фокусуються на цивілізаційному аспекті цього кроку та можливостях, що відкриваються для зміцнення демократичних інститутів та практик в Україні. Поряд з цим, одним з найважливіших компонентів Угоди про Асоціацію є Поглиблена Всебічна Угода про Вільну Торгівлю між Євросоюзом та Україною.
Дана угода матиме конкретні короткострокові та довгострокові соціально-економічні впливи на українську економіку та, як наслідок, зайнятість та економічне благополуччя кожного найманого працівника. Якщо у довгостроковій перспективі можна говорити про широкі можливості, що відкриваються перед українськими підприємствами на ринку ЄС та створенням відповідно нових робочих місць, то у короткостроковій перспективі ми можемо також очікувати на ряд адаптаційних ризиків для певних секторів економіки та українського ринку праці в цілому. Саме тому на етапі адаптації після підписання Угоди профспілки мають відігравати ключову роль для вироблення механізмів захисту та дотримання прав найманих працівників під час можливих реорганізацій чи ліквідацій деяких підприємств. \
Варто розуміти, що саме від конкретних соціально-економічних наслідків для кожного найманого працівника в Україні будуть залежати настрої населення та підтримка подальших Євроінтеграційних процесів.

 >>

12.11.2013

                                                              «За крок до Податкового майдану -2 »
11 листопада 2013р. представники Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України взяли участь у прес-конференції "За крок до Податкового майдану-2". Учасники прес-конференції виступили проти внесення змін до Податкового кодексу у частині можливого посилення контролю за здійсненням розрахункових операцій підприємцями 1-3 груп спрощеної системи оподаткування. Як відзначили учасники під час прес-конференції в УНІАН, вони готові до нових акцій протесту, якщо їх думку не буде враховано.
З 1 січня 2013 року в Україні набрали чинності законодавчі норми про дистанційний моніторинг касових операцій, який передбачають впровадження системи електронної касової звітності.
10 січня Кабінет міністрів України виступив з вимогою обладнати касові апарати модулями безпеки, розробленими Національним банком, для попередження перекручення або знищення даних про проведені розрахункові операції. Відповідні зміни Кабмін затвердив постановою №6 від 9 січня 2013 р.

 >>

18.10.2013

В УКРАЇНІ ВПЕРШЕ УКЛАДЕНО ГАЛУЗЕВУ УГОДУ В СФЕРІ ТУРИЗМУ

18 жовтня 2013 року, вперше укладено Галузеву угоду у сфері туризму України. Документ підписали Міністр інфраструктури України Володимир Козак, Голова Всеукраїнської профспілки працівників туристичної галузі, санаторно-курортної сфери та готельного господарства Дарія Галаніна і Президент Всеукраїнської федерації роботодавців у сфері туризму України Павло Цируль.

«Галузева угода у сфері туризму підписана вперше за роки незалежної України. Її дія розповсюджуватиметься на майже 230 тис. працівників сфери туризму та курортів. Цей документ як гарантія соціальної захищеності робітників галузі – ще один результат нашої спільної роботи з формування професійного ринку надання туристичних послуг», - зазначив Володимир Козак.

Угодою встановлено засади соціального діалогу та положення, які є мінімальними гарантіями при укладанні колективних договорів у туристично-курортній сфері.

 >>

31.08.2013

                       Друзі!!!  У першу неділю вересня ми традиційно відзначаємо День підприємця!
    Щиро вітаю вас з професійним святом, у цей день слова вдячності адресуються енергійним, ініціативним людям, що зуміли організувати свою справу, втілити в життя нові ідеї та проекти, своєю невтомною працею активно сприяти поступальному розвитку нашої держави.
     Підприємці – це сміливі, рішучі, ініціативні люди, які створюють умови для власного добробуту і процвітанню рідного міста.

   У цей день світ вітає людей, які не тільки розпочали власну справу та взяли на себе відповідальність за добробут своєї сім'ї, але й створюють нові робочі місця, постачають на ринок вітчизняні товари і послуги, наповнюють бюджет держави. Ваша праця посідає важливе місце в економічному житті країни, помітно впливає на розвиток інноваційної діяльності, встановлення ділових зв'язків із зарубіжними партнерами, залучення інвестицій.

 >>

10.07.2013

    Національною службою посередництва і примирення України та її відповідними відділеннями здійснено перевірку відповідності критеріям репрезентативності членських організацій Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України.

      Станом на 1 липня 2013р. чисельність Федерації становить 195 тис. членів, а  три Всеукраїнські профспілки:
      Всеукраїнська профспілка працівників туристичної галузі, санаторно-курортної сфери та  готельного господарства
      Всеукраїнська профспілка «Столиця-Регіони»
     Профспілка працівників вільного підприємництва України
та
     Профспілкове об’єднання працівників малого та середнього бізнесу «Столиця»
отримали свідоцтва про відповідність критеріям репрезентативності.

 >>

10.06.2013

          9 червня 2013 року у м.Львів відбувся ІХ Позачерговий З'їзд Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України. В роботі З’їзду взяли участь представники членських організацій Федерації: Всеукраїнської професійної спілки працівників туристичної галузі, санаторно-курортної сфери та готельного господарства, Всеукраїнської професійної спілки «Столиця-Регіони», Професійної спілки працівників вільного підприємництва України, Запорізької професійної спілки підприємців автомобільного ринку, Полтавської обласної професійної спілки працівників недержавних підприємств «Співдружність», Чернігівської профспілки підприємців, Профспілкового об’єднання працівників малого та середнього бізнесу «Столиця». На З’їзді обговорювались питання діяльності Федерації, перспективи на майбутнє. Представники всіх членських організацій Федерації станом на 9 червня 2013 року підписали нову редакцію Угоди про об’єднання Всеукраїнських та інших професійних спілок в Федерацію профспілок працівників малого та середнього підприємництва України.

 >>

30.04.2013

     09 червня 2013 року о 15.00 год. відбудеть ІХ-ий позачерговий З’їзд Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України
     Адреса: місто Львів, вул. Княгині Ольги, 5В, офіс 1 (конференц-зал НВП Т «Нова техніка»).
Проїзд від центру міста: трамвай № 3, № 5 та  маршрутний автобус № 114, 45  до зупинки «Карпатбуд», Від Привокзальної площі маршрут № 41, трамвайний маршрут (з пересадкою на вул. Нечуя-Левицького) № 9 , далі – трамвай № 3, 5 .
     Початок реєстрації – 14.00 год.

 >>

09.04.2013

   9 квітня 2013 року Голова Федерації профспілок малого та середнього підприємництва України Рой В.Є. зустрівся з трудовим колективом ПАТ «КВАЗАР». Оскільки керівництво не дозволило потрапити на територію організації, зустріч відбувалася біля прохідної.

 >>

08.04.2013


                                                                                                                         Першому заступнику голови
                                                                                                                        СПО об’єднань профспілок
                                                                                                                        Осовому Г.В.
                                                                                                   До відома: Міністру соціальної
                                                                                                                        політики України
                                                                                                                        Королевській Н.Ю.
 

8 квітня 2013 року                                                                     Шановний Григорію Васильовичу!

      Розглянувши Ваше звернення № 04-18/387-СПО від 26.03.2013р. повідомляємо наступне.
    Відповідно до п. 5.10. ч.6 Положення про Громадську Раду при Міністерстві соціальної політики: «Заступники голови Громадської Ради: …. організовують вивчення та дослідження громадської думки», з метою дотримання п.2.1. ч.1. Положення: «Громадська рада відповідно до покладених на неї завдань: збирає, узагальнює та подає Мінсоцполітики інформацію щодо пропозицій інститутів громадянського суспільства щодо вирішення питань, які мають важливе суспільне значення, організовує публічні заходи для обговорення актуальних питань з формування та реалізації соціальної політики» та п.3.9. «Основних напрямків діяльності Громадської Ради при Мінсоцполітики на 2013 рік», що передбачає організацію проведення круглих столів з питань реформування фондів соціального страхування.
     Комітетом з питань формування основних напрямків державної політики та здійснення відповідно до закону державного нагляду у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування, проведення соціального діалогу з питань формування та реалізації державної соціальної політики, регулювання соціально-трудових відносин Громадської Ради при Мінсоцполітики (Голова Комітету, заступник Голови Громадської Ради Рой В.Є.), планувалось 25 березня 2013р.(в зв’язку з погодними умовами, перенесене на 27 березня 2013р.) публічне обговорення питання діяльності фондів соціального страхування з залученням представників фондів соціального страхування, Департаменту соціального страхування та партнерства Мінсоцполітики, Спільного представницького органу об’єднань профспілок, роботодавців, громадськості. Основною метою заходу було вивчення реального стану справ у фондах соціального страхування та напрацювання пропозицій по реформуванню системи загальнообов’язкового державного страхування, яке можливе лише за умови безпосереднього обговорення експертами даного питання, а не аналізу офіційної інформації, поданої на сайтах фондів.

 >>

29.03.2013

Комітет з питань формування основних напрямків державної політики та здійснення відповідно до закону державного нагляду у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування, проведення соціального діалогу з питань формування та реалізації державної соціальної політики, регулювання соціально-трудових відносин
Громадської Ради при Міністерстві соціальної політики

 >>

27.03.2013

Засідання Комітету з питань формування основних напрямків державної політики та здійснення відповідно до закону державного нагляду у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування, проведення соціального діалогу з питань формування та реалізації державної соціальної політики, регулювання соціально-трудових відносин Громадської Ради при Міністерстві соціальної політики27 березня 2013 року Голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України, заступник Голови Громадської Ради, Голова комітету Рой В.Є. провів засіданні Комітету з питань формування основних напрямків державної політики та здійснення відповідно до закону державного нагляду у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування, проведення соціального діалогу з питань формування та реалізації державної соціальної політики, регулювання соціально-трудових відносин Громадської Ради при Міністерстві соціальної політики.

 >>

15.03.2013

                                                     Засідання робочої групи «Соціальний діалог»
Національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства


           15 березня 2013 року Голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України Рой В.Є. взяв участь у засіданні робочої групи «Соціальний діалог» Національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. В її роботі також брали участь, представники Американського Центру Міжнародної Профспілкової Солідарності, координатори платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, представники незалежних профспілкових організацій.

 >>

07.03.2013

                                          Дорогі Жінки! Прийміть найщиріші вітання з 8 Березня!


          З ледь відчутним весняним подихом приходить до нас чудове жіноче свято – 8 Березня. Цей день несе у світ ніжність і красу. Адже усе найдорожче, що є у нашому житті – щастя, радість, надія, кохання, пов’язане з жінкою. Без Вас, дорогі жінки, не було б стільки світла, любові і тепла. Ви наповнюєте будні яскравими фарбами, спонукаєте до шляхетних вчинків і добрих справ. Нехай Вас ніколи не оминає турбота чоловіків, а прекрасні почуття дарують натхнення для нових творчих успіхів і життєвих перемог. Будьте коханими і кохайте, а ми, чоловіки, робитимемо все, аби Ви почувалися щасливими.

 

                                                                                                                                       Рой В.Є.

 

 >>

25.12.2012

                            Від щирого серця вітаю всіх спілчан з наступаючим Новим 2013 Роком!
                  Зичу Вам міцного здоров'я, творчих успіхів, здійснення Ваших професійних планів, тільки гарних новин та змін на краще. Нехай Новий рік принесе Вам добробут, благополуччя, родинне тепло та злагоду, щирих друзів та партнерів, шани та любові від рідних та близьких Вам людей.
                 Бажаю Вам щасливих та яскравих подій у Новому році, і усього самого найкращого!

                                             

 

                      Голова Федерації                                                                                                   Рой В.Є.

 >>

13.12.2012

                                                          Як наповнити коштами пенсійний фонд ? Мрії і реалії.
     Для початку хочу привести невелику ремарку зі слів народного депутата В Кириленка про фінансовий стан пенсійного фонду України (далі ПФУ):
"... тільки прямий дефіцит бюджету Пенсійного фонду складає майже 22 (!) мільярди гривень.
    Плюс видатки із державного бюджету на "пенсії за різними програмами"- майже 62 мільярди – із яких чималий відсоток грошей іде на пенсію номенклатурі.
    Плюс вже проголошене 15-відсоткове державне здирництво при продажу валюти тими ж пенсіонерами, кошти від якого також повинні йти на покриття дефіциту бюджету Пенсійного фонду – а це ще за 20 мільярдів гривень.
    От і виходить, що реальний сукупний дефіцит пенсійного бюджету складає понад 100 мільярдів.

 >>

22.11.2012

21 листопада 2012р. відбулася звітно-виборча конференція Полтавської обласної профспілки працівників недержавних підприємств  "Співдружність". В її роботі взяв участь Голова Федерації Рой В.Є. Головою Полтавської обласної профспілки працівників недержавних підприємств  "Співдружність" на наступний термін обрано Невпрягу Леоніда Яковича.

 >>

31.08.2012


                                           ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК ПРАЦІВНИКІВ
                                        МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА УКРАЇНИ
 

Вих. №08/46-12
від «31 » серпня  2012 року                                                                                             Голові Центральної Виборчої Комісії
                                                                                             В.М. Шаповал


                                                 Шановний Володимире Миколайовичу!


      Рішенням Центральної Виборчої Комісії України по виборчому округу №37 зареєстрований кандидат у народні депутати України Олійник Руслан Юрійович 27.09.1985р.н., який представляється заступником Голови Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України.
      Офіційно повідомляємо, що Олійник Руслан Юрійович ніколи не обирався до керівних органів Федерації і на сьогоднішній день не має права діяти від імені заступника Голови Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України.

 >>

30.08.2012

    У першу неділю вересня ми традиційно відзначаємо День підприємця!
   Щиро вітаю вас з професійним святом, у цей день слова вдячності адресуються енергійним, ініціативним людям, що зуміли організувати свою справу, втілити в життя нові ідеї та проекти, своєю невтомною працею активно сприяти поступальному розвитку нашої держави.

 >>

13.08.2012

31 липня 2012р. Окружний Адміністративний Суд міста Києва виніс ухвалу відповідно до якої позовну заяву від імені Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України за підписом  Кожевіної Н.Д. до Державної Реєстраційної  Служби України з вимогою зміни керівництва залишено без розгляду та  в черговий раз було підтверджено повноваження Голови Федерації Роя В.Є.

 >>

29.05.2012

Генеральну прокуратуру України пікетували з вимогою припинити тиск на Римму Білоцерківську

     28 травня 2012р. біля Генеральної прокуратури України зібралося близько 100 активістів з вимогою закрити кримінальну справу проти Римми Білоцерківської - лідерки Сєверодонецької правозахисної організації «Правовий простір». Протестувальники переконані, що таким чином влада тисне на правозахисницю.

 >>

21.05.2012

21 травня в містах України пройшла акція соціального протесту, в якій взяли участь представники незалежних профспілок, лівих сил і суспільних організацій, що разом виступили проти нового проекту Трудового кодексу. Центральною подією кампанії став об'єднаний протестний марш в Києві, який зібрав близько 300 осіб. Його учасники відкрили акцію театралізованою  виставою в ході якої «депутат» символічно прикував в ланцюги трудового рабства працівниць і працівників України. Потім колона протестуючих рушила до будівлі комітетів Верховної Ради по вулиці Інститутській, минувши будівлю Кабінету міністрів, з вікон якого стирчали голови чиновників, що виглянули на крики.

 >>

18.05.2012

            Поіменне голосування про проект Трудового кодексу України (проект н.д. В.Хара вручено       25.01.2008, подання комітету - 20.02.2008, обговорено 15.04.2008) (№1108) - за основу

           20/травень /2008 10:40 За:386 Проти:0 Утрималися:2 Не голосували:60 Всього:448
                                                       Рішення прийнято  

 >>

16.05.2012

                                                                        Керівнику Спільного представницького органу
                                                                        всеукраїнських профспілок і профоб’єднань
                                                                        Кулику Ю.М.
                                                                        Засобам масової інформації

                                                                   Заява

Спільний представницький орган всеукраїнських профспілок і профоб’єднань для ведення колективних переговорів та соціального діалогу на національному рівні (СПО), який був створений за участю всеукраїнських профспілок і  передбачав вирішувати нагальні проблеми, що стосуються ринку праці та захисту прав людей найманої праці, не виконує покладених на нього функцій, а точніше – ефективність його діяльності дорівнює нулю.

 >>

15.05.2012

                                         Роль і завдання українських профспілок на сучасному етапі
     Найголовніша проблема, з якою стикається сучасне українське суспільство — безперервно зростаюча несправедливість. Головна причина цієї несправедливості таїться  у нашій владі. Для того, аби боротися з нею потрібно розвивати інститути громадянського суспільства. Інститути, які можуть протистояти владі і контролювати її. Одним з таких інститутів виступають профспілки. Це ті організації, які сьогодні повинні вести боротьбу за справедливість, відстоювати права та інтереси працівників.
     На сьогоднішній день говорити про наявність в Україні потужних, сильних профспілок не можна. Однією з причин такого стану є те, що сьогодні профспілковий рух випробовують на витривалість – по зовсім різних лініях. Більше того, правове регулювання діяльності профспілок не сприяє виконанню профспілками своїх функцій захисту трудових прав і має тенденцію до подальшого погіршення. При формальній наявності правового регулювання можливості соціального протесту в трудовій сфері, реальне його втілення, практично неможливе.

 >>

11.05.2012

  Лідери незалежних профспілок України: Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України, Конфедерації вільних профспілок України, Національної конфедерації профспілок України, Національного форуму профспілок України підписали відкритий лист Прем'єр-міністру України Азарову М.Я з вимогою провести публічне обговорення нової редакції Трудового кодексу України.

 >>

11.05.2012

                                                               Українці легко можуть втратити роботу!
    Завдяки проекту нового Трудового кодексу, який значно розширює права роботодавців, українці фактично втрачають будь-яку можливість відстояти свої права при звільненні. Вже найближчим часом Верховна Рада у другому читанні має розглянути проект Трудового кодексу. Які новації пропонує документ, і чи справді українці тепер легко можуть втратити роботу?
     Проект ТК вже обізвали "кріпосним кодексом", або "кодексом рабства".

 >>

10.05.2012

                                                                           Керівникам Всеукраїнських, регіональних
                                                                           профспілок та профоб’єднань,
                                                                           лідерам громадських організацій

     Запрошуємо Вас взяти участь у розширеному засіданні Ради Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України, яке відбудеться 15 травня 2012р. об 11.30 в Будинку вчителя за адресою: вул. Володимирська 57, в Молодіжній залі (3 поверх, кім. 307).

 >>

02.05.2012

 Вячеслав Рой, Голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України, взяв участь у Першотравневому Марші за соціальні зміни. 

 >>

02.05.2012

 1 травня 2012 року Федерація профспілок працівників малого та середнього підприємництва України стала організатором Маршу за соціальні зміни, приуроченому до Міжнародного дня солідарності всіх трудящих.

 

 >>

28.04.2012

   27 квітня Вячеслав Рой, Голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України та Голова всеукраїнської профспілки "Столиця-Регіони", провів робочу конференцію із представниками Хмельницької обласної профспілкової організації ВП "Столиця-Регіони" .

 >>

28.04.2012

    26 квітня Вячеслав Рой, Голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України взяв участь у молебні, приуроченій до 26-ої річниці техногенної катастрофи на Чорнобильській АЕС. 

 >>

24.04.2012

    25 квітня 2012 р. Федерація профспілок працівників малого та середнього підприємництва України розпочинає участь у підприємницькому Автомайдані.

 

 >>

06.04.2012

  6 квітня 2012 року заступник голови Національної служби посередництва і примирення Сергій Гербеда вручив свідоцтво про проходження репрезентативності Голові Всеукраїнської професійної спілки працівників туристичної галузі, санаторно-курортної сфери та готельного господарства Галаніній Дарї.

 >>

30.03.2012

    26 березня 2012 року підписано Меморандум про співпрацю між Всеукраїнською федерацією роботодавців у сфері туризму та Всеукраїнською професійною спілкою працівників туристичної галузі, санаторно-курортної сфери та готельного господарства.

 >>

28.03.2012

Олена Юріївна Варнакова зарекомендувала себе як справжній безкомпромісний борець за права підприємців.

 >>

19.03.2012

    Доводимо до вашого відома, що 17 грудня 2011 року УІІІ позачерговим З’їздом  Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України Всеукраїнська профспілка працівників малого та середнього бізнесу "Єднання" та її голова Кожевіна Н.Д., як член Федерації, були виключені зі складу Федерації, і ваша профспілкова організація у тому числі.

 >>

19.12.2011

17 грудня 2011 року, за участі делегатів абсолютної більшості членських організацій Федерації та представника Національної служби посередництва та примирення відбувся VIII Позачерговий З'їзд Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України.

 >>

22.11.2011

                                Рік після податкового майдану: що змінилось?

       На початку цього тижня виповнюється рік Податковому майдану, коли десятки тисяч українців вийшли по всій країні на масові акції протесту. Приводом послужила запропонована урядом редакція Податкового кодексу, яка фактично знищувала малий бізнес в Україні і посилювала тиск на підприємців зі сторони контролюючих органів. Крім того, сам метод впровадження Податкового кодексу був незаконним: за українським законодавством, зміни до податкових правил можуть прийматися мінімум за 6 місяців до закінчення бюджетного року.

 >>

17.11.2011

                                                      До уваги членських організацій Федерації!!!!!

       Інформуємо Вас, що 17 грудня 2011 року відбудеть VIII Позачерговий З'їзд Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України.

 >>

16.11.2011

15 листопада 2011 року відбувся Пленум Ради Федерації на якому прийнято рішення про проведення VIII Позачергового Зїзду Федерації профспілок працівників малого та середнього підприєсництва України до кінця 2011 року. Визначено наступні норми представництва: 5 делегатів від Всеукраїнських організацій, 3 делегати від обласних та місцевих профспілок.
Про час, дату, місце проведення та порядок денний З'їзду  буде додатково повідомлено на офіційному сайті Федерації.

 >>

28.12.2022

26 грудня 2022 відбулася публічна дискусія «Хроніка війни Росії проти України: що відбувається на ринку праці в секторі МСБ».
Війна перевернула з ніг на голову життя українців та українського бізнесу. І люди, і бізнес спочатку були шоковані цими жахливими подіями, але згодом почали оговтуватися та пристосовуватися до нових умов. Попит на роботу — величезний. Середня кількість відгуків на вакансію зросла у декілька разів. Серед проблем, з якими зіткнулися при пошуку роботи українські спеціалісти, найчастіше зазначаються зменшення кількості вакансій у потрібній професії, а також неможливість знайти роботу з гідним розміром оплати через те, що зарплати у професії та загалом на ринку праці відчутно знизилися. Крім того, роботодавці стали більш вимогливими до кандидатів. Ринок праці перетворився на «ринок роботодавця».
Стабілізація ринку праці у післявоєнний період є вкрай важливим завданням. Незважаючи на те, що показники ринку праці змінюються шаленими темпами як в регіональному так і в галузевому аспекті, вже сьогодні потрібно працювати над цим питання та на державному рівні розробляти програми, які будуть направлені на стабілізацію ситуації в післявоєнний період.

 >>

19.09.2019

У 2014 році Україна та Європейський Союз підписали Угоду про асоціацію. Для її виконання були створені спеціальні інституції. Рада асоціації об’єднала представників Уряду, Єврокомісії та Ради ЄС, Парламентський комітет асоціації – членів Європарламенту та Верховної Ради. А громадянське суспільство з України та Європейського Союзу бере участь у виконанні Угоди про асоціацію завдяки Платформі громадянського суспільства Україна-ЄС. Платформа створена відповідно до Угоди про асоціацію, а тому є унікальним офіційним каналом для просування пріоритетів громадськості на порядок денний ЄС та відносин Україна-ЄС. Рекомендації Платформи обов’язково розглядає Рада асоціації Україна-ЄС; аналізують та враховують у своїй діяльності інституції ЄС та весь євроінтеграційний блок українського Уряду.

На вебінарі ви дізнаєтесь:

  • Як громадянське суспільство впливає на проведення євроінтеграційних реформ в Україні?
  • Що таке Платформа громадянського суспільства Україна-ЄС: історія створення та правове регулювання?
  • Чим займається Українська сторона Платформи та як співпрацює з європейським громадянським суспільством – Європейським економічно-соціальним комітетом?
  • Чим Платформа відрізняється від інших громадських об’єднань?
  • Переваги членства у Платформі та як до неї вступити.

Спікер вебінару: Вячеслав Рой, голова Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС; голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України.

 >>

14.11.2011

      Профспілки досягли відкладення Трудового кодексу.
   Сьогодні  членські організації Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України та Конфедерація вільних профспілок України пікетували засідання  Погоджувальної  ради  ВРУ. Головною метою було завадити внесенню другого читання Трудового Кодексу до порядку денного  Верховної Ради на 17 листопада 2011 року.
  

 

 

 

 >>

04.11.2011

               
     Політики привели нашу державу до межі, за якою неможливо вижити нашим сім'ям, нашим рідним і близьким. Нестримне зростання цін на продукти харчування, комунальні послуги, відміна пільг у самих незахищених громадян, зростання безробіття, крах економіки і виробництва, дерибан нашої землі і власності ведуть до розвалу держави.        

 >>

14.10.2011

Підприємці вимагають скасувати Пенсійну реформу, вдвічі зменшити єдиний платіж до Пенсійного фонду та внести зміни до Податкового кодексу.

 >>

14.10.2011

Підприємці з усієї країни з’їхалися на масову акцію протесту. Люди кажуть, пішли на це, бо з кожним днем жити та працювати в Україні стає все важче..

 >>

14.10.2011

Підприємницькі об'єднання з різних регіонів України провели в Києві "Марш порожніх гаманців".

 >>

14.10.2011

Марш порожніх гаманців у Києві влаштували кількасот підприємців з усієї України. Від Арки дружби народів активісти рушили спочатку до Кабміну, потім до Верховної Ради та Міністерства внутрішніх справ. Закінчили ж марш під Адміністрацією Президента.

 >>

13.10.2011

У Києві протестують проти зубожіння "Маршем порожніх гаманців". Близько 300 чоловік проводять сьогодні в Києві  "Марш порожніх гаманців" на знак протесту проти зубожіння українського народу.

 >>

11.07.2011

Федерація профспілок працівників малого та середнього підприємництва України провела мітинг проти ухвалення Верховною Радою України проекту Закону України про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи (реєстр. N 7455)

 >>

03.06.2011

Обговорення з профспілками проекту Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2012 рік та основних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2013 і 2014 роки,

 >>

01.06.2011

У Запоріжжі у вівторок, 31 травня, відбулася акція протесту працівників місцевих заводів, котрі виступають проти масових звільнень на підприємствах міста.

 >>

27.05.2011

У листі Мінпраці від 7 квітня 2011 № 77/13/133-11 висвітлені питання регулювання перенесення робочих днів за рахунок святкових на підприємствах.

Міністерство відзначає, що Кабмін регулярно видає акти рекомендаційного характеру про перенесення робочих днів у зв'язку зі святами.

 >>

06.05.2011

Державна податкова адміністрація України (ДПАУ) змінила порядок складання планів-графіків документальних перевірок.

 >>

26.04.2011

Всеукраїнська профспілка "Столиця-Регіони" візьме участь у Весняному марші протесту 19 травня 2011 року в рамках Всеукраїнської громадянської акції "Вперед". Таке рішення одноголосно ухвалила Рада профспілки 26 квітня.

 >>

19.04.2011

Про реформу пенсійної системи ми чуємо вже не перший рік. Але "віз і нині там ". 80% пенсіонерів у країні не живуть, а виживають. Чи зміниться життя пенсіонерів при введенні нового Закону про реформи у пенсійному забезпеченні? Чи є альтернатива державному пенсійному забезпеченню?

 >>

08.04.2011

Соціальна сфера перебуває в найбільш невигідному становищі на даний момент.

 >>

06.04.2011

Якщо влада не дослухається до підприємців, вони будуть влаштовувати чергові акції протесту.

 >>

06.04.2011

 

Для загальної системи - заохочення. Для платників єдиного податку - труднощі у роботі.

 >>

04.04.2011

Автори звернення учасників АвтоМайдану з Ради підприємців України до прем`єр-міністра України запросили міністрів провести консультації з реалізації законодавчих ініціатив, спрямованих на покращення умов ведення підприємницької діяльності в Україні.

 >>

01.04.2011

Підприємці, готуйтеся до змін! Перше квітня не лише день сміху. А навпаки - початок другого кварталу і набуття чинності нових норм Фіскальної конституції. Зокрема будуть інші показники, що впливатимуть на об'єкт оподаткування - тепер збори рахуватимуть із доходів та витрат.

 >>

01.04.2011

Підприємці-платники єдиного податку - на валізах. Із першого квітня набере чинності норма податкового кодексу, яка забороняє юридичним особам відносити до витрат товари і послуги, закуплені у спрощенців.

 

 

 

 

 >>

28.03.2011

 

Спрощенців треба поділити на категорії, збільшити податки та обмежити види діяльності. А також видавати свідоцтва на безстроковий термін і дозволяти працювати з юрособами.

 >>

24.03.2011

Хмельницький має в Україні неформальний статус великого центру ринкової торгівлі. Сюди за дешевим товаром широкого вжитку їдуть з усієї України. Ринкова торгівля в Хмельницькому – це справді великі гроші (для власників цих ринків, звісно). Але історія, про яку йдеться, не має жодного відношення ні до згаданого статусу, ні до згаданих грошей. Така собі глибоко провінційна історія про те, як влада воює з дрібними підприємцями-торговцями.

 >>

22.03.2011

Менше місяця минуло, як підприємці та активісти податкового Майдану оголосили про створення Ради підприємців України. Цей час при парламентському комітеті підприємництва та регуляторної політики під головуванням Наталі Королевської тривало обговорення концепції альтернативної спрощеної системи оподаткування. Днями бізнесмени та експерти оформили цілісну концепцію нової спрощеної системи. 

 >>

17.03.2011

Національна комісія регулювання електроенергетики вирішила підвищити на 15% тарифи на електроенергію для населення з квітня цього року.

 >>

16.03.2011

Набув чинності закон, який змінив порядок стягнення заборгованості та розширив функції державних виконавців 

 >>

14.03.2011

Віце-прем'єр Сергій Тігіпко прогнозує початок процесу підвищення пенсійного віку для жінок з 1 травня.

 >>

11.03.2011

10 березня у Чернігові в Експертному клубі «Чиста політика» було проведено прес-конференцію з нагоди створення Ради підприємців Чернігівщини

 >>

11.03.2011

Роль та задачі Ради підприємців при Верховній Раді України полягають в площині законодавчої підтримки малого та середнього бізнесу, в поєднанні громадських організацій підприємців, а також протидії незаконному втручанню державних органів та контролюючих структур в діяльність бізнесу.

 >>

11.03.2011

Уряд затвердив постанову "Про затвердження Порядку проведення Пенсійним фондом планових та позапланових перевірок платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування".

 >>

18.02.2011

Рада підприємців при Верховній Раді України направила відкритий лист до керівництва нашої держави.

 >>

15.02.2011

Тим часом звичайних торгових точок на столичних ринках стає менше. Дрібні підприємці згортають бізнес через підвищення оренди та постійні перевірки. На деяких базарах - страйки, на інших - чергують профспілки. Щоб інспектори не навідувалися з перевірками частіше, ніж це дозволено, підприємці озброїлися законом і розробили пам’ятки.

 >>

14.02.2011

Увага – автопробіг!

 До уваги усіх бажаючих приєднатись!

 >>

11.02.2011

Згідно з вимогами статті 51 глави 2, підпункту 70.16.1 пункту 70.16 статті 70 глави 6 розділу II, підпункту "б" пункту 176.2 статті 176 розділу IV Податкового кодексу України, наказом Державної податкової адміністрації України від 24 грудня 2010 року № 1020 затверджено Порядок заповнення та подання органам ДПС Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (далі - податковий розрахунок).

 >>

10.02.2011

Столичні ринки згортаються. Приватні підприємці через часті податкові перевірки та дорогу оренду закривають свої підприємства. На деяких базарах почалися страйки. Експерти очікують закриття майже третини приватних підприємств.

 >>

08.02.2011

В середу 09.12.2011 о 12:30 в УНІАН відбудеться прес-конференція на тему: «Підприємці знайшли 30 мільярдів гривень до державного бюджету України. Чи потрібні владі гроші?».

 >>

07.02.2011

Близько двохсот підприємницьких організацій і профспілок об`єдналися у Раду підприємців при Верховній Раді для того, щоб допомогти владі уникнути катастрофічних помилок при проведенні реформ.

 >>

03.02.2011

Переговори підприємців Святошинського ринку та організаторів попереджувального страйку 01.02.2011 р. з адміністрацією ринку закінчилися безрезультатно.

 >>

01.02.2011

Прес-реліз за акції протесту підприємців 01.02.2011 р. на Святошинському ринку, м. Київ

 >>

01.02.2011

Пропозиція народного депутата від Партії регіонів, голови Федерації профспілок України Василя Хари скасувати спрощену систему оподаткування для підприємців замість пропонованого урядом підвищення пенсійного віку може бути новим елементом пропагандистської кампанії по дискредитації підприємницького руху в Україні.

 >>

01.02.2011

Профспілки наполягають Кабінет міністрів України відкликати з Верховної Ради законопроект «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи». Про це йдеться в резолюції, що було прийнято 31 січня на всеукраїнських зборах представників профспілкових організацій у Києві.

 >>

01.02.2011

31 січня 2011 р. під головуванням  Наталії Королевської та Євгена Шаповаленка  пройшло чергове засідання Ради підприємців при Верховній Раді України.

 >>

28.01.2011

В день вступу в силу нових комунальних тарифів, 1 лютого, активісти спалять "історичний" портрет Януковича перед будівлею Київради, таким чином висловлюючи свій протест.

 >>

28.01.2011

 Уряд Іспанії в п'ятницю схвалив зміни в пенсійному законодавстві, які передбачають збільшення пенсійного віку до 67 з 65 років.

 >>

28.01.2011

 В Україні набули чинності зміни до закону щодо прав концесіонерів.

 >>

27.01.2011

Федерація профспілок працівників малого та середнього підприємництва України була одним із  проти прийняття Податкового кодексу.

 

 

 >>

25.01.2011

В зв'язку зі вступом в дію нового Податкового кодексу, платня за стоянку автомобілів збільшиться на 2-3 гривні.Віднині власники парковок змушені платити збір за кожен квадратний метр площі, а не за години, як було раніш.

 >>

24.01.2011

25 січня у Львові за ініціативи голови Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України Вячеслава Роя та голови Комітету Верховної Ради України з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Наталії Королевської відбулось обговорення урядового проекту пенсійної реформи.

 >>

24.01.2011


24 січня 2011 року відбувся візит до м. Чернівці голови Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України Вячеслава Роя.

 >>

21.01.2011

Інформаційний листок Федерації "Федерація.info" №6 - спеціально для підприємців 06.12.2010 (Скачати)

 >>

20.01.2011

 

20 січня у Харкові відбулось громадське обговорення запропонованого урядом проекту Пенсійної реформи за участі профспілок та представників місцевих органів влади.


В обговоренні взяв участь голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України Вячеслав Рой.

 >>

06.01.2011

Цей звіт про надходження та використання коштів, які були зібрані під час Акції протесту проти  Податкового Кодексу. Усі кошти були використані на інформаційну підтримку даної Акції.

 >>

05.01.2011

Шановний Вікторе Федоровичу!

 Ми, керівники п’яти незалежних профспілкових об’єднань, вимушені були звернутись до Вас у зв’язку з прийняттям 23 грудня 2010 року Верховною Радою України Закону України «Про соціальний діалог в Україні», ми вважаємо, що прийнятий закон порушує Конституцію України, ратифіковані Україною Конвенції МОП № 87 та 98, а також Закон України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».

 >>

04.01.2011

Профспілки закликають Президента України Віктора Януковича ветувати Закон "Про соціальний діалог в Україні".

 >>

03.01.2011

       
23 грудня 2010 року Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому закон «Про соціальний діалог в Україні», який зараз перебуває на Вашому розгляді стосовно його підписання, або повернення з пропозиціями для повторного розгляду. 

 >>

03.12.2010

Інформаційний листок Федерації "Федерація.info" №5 - спеціально для акції протесту проти Податкового кодексу 02.12.2010 (Скачати)

 >>

26.11.2010

 

16 листопада

Підприємці зібрались під Радою і кричать «Ганьба!»

 >>

22.11.2010

Інформаційний листок Федерації "Федерація.info" №4 - спеціально для акції протесту проти Податкового кодексу 22.11.2010 (Скачати) 

 >>

19.11.2010

Інформаційний листок Федерації "Федерація.info" №3 - спеціально для акції протесту проти Податкового кодексу 18.11.2010 (Скачати)

 >>

17.11.2010

Інформаційний листок Федерації "Федерація.info" №2 - спеціально для спільної акції проти проектів Податкового та Трудового кодексу 16.11.2010 (Скачати)

 >>

05.11.2010

З нагоди акції проти Податкового кодексу ми випустили Інформаційний листок Федерації "Федерація.info" №1 (Скачати)

 >>

04.11.2010

Інтерв'ю Голови Федерації В.Роя телеканалу 24: "Незалежні профспілки не впливають на рішення СПО"

 >>

28.10.2010

26 жовтня 2010 року виповнилося 20 років з дня створення Незалежної профспілки гірняків.

Від усього серця вітаємо наших друзів!

В профспілковій справі ми були та завжди будемо разом!

 

 >>

26.10.2010

Передача Ток-шоу "Правда Віталія Портнікова" від 26 жовтня 2010 року

 

 

 >>

25.10.2010

Вийшов новий номер Полтавської обласної інформаціонно-довідкової газети "Полтавський кур'єр профспілки "Співдружність"

 >>

30.09.2010

В середу, 29 вересня, по Європі прокотилася хвиля страйків. Профспілки вимагають збільшити число робочих місць і вжити дієвих заходів для відновлення економіки без різкого скорочення бюджетних витрат, передає CNN.

 >>

29.09.2010

В Форумі братимуть участь понад 600 бізнесменів і топ-менеджерів зі всієї України, а також представників державних організацій.

 >>

06.09.2010

 

У роботі Пленуму взяли участь 15 членів Ради. Головувала Наталія Кожевіна – Почесний Голова (Голова Ради Федерації).

 >>

12.07.2010

Голова Федерації профспілок працівників малого і середнього підприємництва України Вячеслав Рой звернувся до прокурора Запорізької області з приводу діяльності запорізької профспілкової організації "Єднання".

 >>

27.05.2010

На З’їзд було обрано 42 делегата від членських організацій Федерації (згідно встановленої квоти Пленумом Ради Федерації від 22.01.2010р. – по 10 делегатів від Всеукраїнських профспілок та по 3 делегата від обласних, місцевих, інших галузевих, міжгалузевих, регіональних членських організацій).

 >>

19.03.2010

На зустрічі від Федерації профспілок працівників кооперації та інших форм підприємництва України були присутні Кожевіна Н. та Рой В.

 >>

23.01.2010

 

22 січня 2010 року Федерація профспілок працівників кооперації та інших форм підприємництва України відзначила своє 20-річчя.

 >>