"Марш порожніх гаманців" приніс Азарову капусту, Раді - колючий дріт, тюремну робу та шибеницю, а Януковичу - ультиматум

Марш порожніх гаманців у Києві влаштували кількасот підприємців з усієї України. Від Арки дружби народів активісти рушили спочатку до Кабміну, потім до Верховної Ради та Міністерства внутрішніх справ. Закінчили ж марш під Адміністрацією Президента. Гаранту передали листа з вимогами: зменшити єдиний соціальний внесок, скасувати пенсійну реформу та Податковий кодекс. На розгляд і виконня своїх вимог владі дали місяць.
З вітром у гаманці, але з подарунками підприємці вирушають до Кабміну.

Протестувальниця:
"Для Азарова, для Колі, от пєнсіонєров. Він казав, шо капуста подєшевєла. Вони вже загородилися, тюрму собі зробили, хай тепер ше баланду їдять".
Підприємці обурені - Податковий кодекс заганяє їх у глухий кут.

В'ячеслав Рой, голова Федерації профспілок малого та середнього бізнесу:
"Загальна кількість підприємців - з початку року влада звітує, шо вона збільшилася, але вони не говорять ту статистику, скільки підприємців вимушені були закрити бізнес. Це 260 тисяч".  
Під грюкіт мисок та ложок протестувальники виголошують свої вимоги - зменшити єдиний соціальний внесок, скасувати податковий кодекс  та пенсійну реформу.

Протестувальниця:
"Якшо ви ці вимоги не виконаєте, ми вас звільняємо".
Не дочекавшись нікого з уряду, йдуть до парламентарів - теж із сюрпризами. Біля Верховної Ради обновку нардепів - двометровий паркан з боку Маріїнського парку - активісти укріпляють: натягують ще й колючий дріт.

Протестувальники:
"На вольер, шоб не убежали, шоб хорошый был".
А на прощання дарують народним обранцям... тюремний костюм та шибеницю.

Журналіст:
"Що за подарунок?"

Протестувальник:
"Виход. Виходити. Можна по одному, можна по одному, можна все сразу. Через станок".
Далі за маршрутом - міністерство внутрішніх справ. До міліціонерів у підприємців теж претензії.

Підприємець:
"Перевірки органами міліції законом заборонені. У нас єсть ринки, на яких кожний кладе на столик 200 гривень, коли проходить лінійний наряд міліції - і вони забирають і йдуть далі".
Зі списком скарг протестувальники фінішують біля адміністрації президента. Передають гаранту листа із вимогами. Якщо впродовж місяця не дочекаються реакції - вимагатимуть відставки уряду.

Відеорепортаж з місця події http://www.expres.ua/video/2011/10/13/51923


Інна Неродик, Андрій Єршов, 5 канал
Експрес online