7 жовтня - Всесвітній день дій за гідну працю!

 7 жовтня - Всесвітній день дій за гідну працю


У п'ятницю, 25 вересня 2015 року, на спеціальній сесії Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй у присутності світових лідерів прийнятий новий Порядок денний ООН до 2030 року. Цього року також виповнюється 70-річчя створення Організації Об'єднаних Націй, що надає додатковий імпульс новому глобальному порядку денному у сфері сталого розвитку, який покликаний вивести світ із злиднів і врятувати нашу планету.
Широкі цілі ІВО і профспілкового руху стали частиною цього процесу. Питання повної і продуктивної зайнятості та гідної праці для всіх, загального соціального захисту, прав людини на воду і санітарію, загальна безкоштовна якісна освіта та охорона здоров'я для всіх, гендерна рівність та скорочення нерівності доходів, загалом і в цілому, відображені в Декларації, Цілях і завданнях сталого розвитку (ЦСР).
Тим не менш, ІГО дуже критично ставиться до механізму реалізації та ефективного моніторингу ЦСР. Протягом усіх переговорів з питань ЦСР та фінансування розвитку, ІГО дотримувався думки, що цей порядок денний може звестися до засобу для приватизації та збереження статус-кво. Необхідні безумовні критерії для того, щоб втручання приватного сектора відповідало інтересам суспільства, особливо там, де державні ресурси використовуються для підтримки приватного сектора.
Генеральний секретар ІГО Роза Паванеллі заявила: «ЦСР можливо досягти за допомогою добре фінансованих якісних суспільних послуг, а не шляхом тотальної неконтрольованої приватизації та державно-приватних партнерств, результатом яких є прибуток для бізнесу і обмежений доступ до охорони здоров'я, освіти, води та енергії для населення . Приватний сектор відіграє важливу роль у розвитку - в першу чергу, сплачуючи гідні зарплати, податки і дотримуючись трудових та екологічних стандартів. У майбутні роки ІГО буде продовжувати працювати зі своїми союзниками, закликаючи до створення міжурядової податкового органу та виключенню важливих суспільних послуг зі сфери дії державно-приватних партнерств».


Одним з переважних механізмів реалізації цього порядку денного є створення Глобальних партнерств - багатосторонніх коаліцій, спрямованих на сприяння досягненню однієї або кількох цілей. Хоча зараз оголошується про створення багатьох нових партнерств, існують певні побоювання, що це - початок нової ери виборчої багатосторонності, сформованої глухими кутами міжурядової політики і зростаючою опорою на пропоновані корпораціями вирішення глобальних проблем. Ми повинні забезпечити участь працівників у цих партнерствах, а питання чіткої структури управління та підзвітності таких глобальних партнерств повинні бути вирішені в терміновому порядку. Крім того, недостатньо уваги приділяється настільки необхідній більш стійкій державній політиці і майже не приділяється увага альтернативним моделям розвитку, таким, як соціальна і солідарна економіка.
Роза Паванеллі продовжила: «З нагоди Всесвітнього дня дій за гідну працю ми закликаємо всі уряди визнати центральну роль гідної праці для реалізації Порядку денного 2030. Проблеми бідності не будуть вирішені до тих пір, поки кожен працівник не буде отримувати заробітну плату не нижче прожиткового мінімуму. Сьогодні мільйони працівників громадського обслуговування отримують мізерні зарплати і працюють в умовах незахищеною зайнятості. Ми також закликаємо відновити зобов'язання урядів щодо свободи об'єднання і права на ведення колективних переговорів, які є реальними інструментами боротьби з нерівністю і сприяння широкому соціальному та економічному зростанню. Нарешті, ми вимагаємо від урядів в самому терміновому порядку вирішити проблеми тяжкого становища мільйонів біженців і трудящих-мігрантів. Нам потрібно щось більше, ніж декларації про те, як змінити світ - ми вимагаємо поваги наших прав людини і трудових прав ».

http://www.world-psi.org/sites/default/files/attachment/news/ru_psi_statement_wddw.pdf