Пенсійний вік можуть почати підвищувати з травня - Тігіпко

Віце-прем'єр Сергій Тігіпко прогнозує початок процесу підвищення пенсійного віку для жінок з 1 травня.

"Цей процес може бути розпочатий з 1 травня 2011 року", - сказав він на прес-конференції.
Тігіпко зазначив, що це відбудеться, якщо в квітні буде остаточно прийнятий законопроект про проведення пенсійної реформи в країні.

Він також підкреслив, що уряд не буде відкликати зареєстрований у парламенті законопроект щодо пенсійної реформи, а напрацьовані зміни до нього будуть вноситися через депутатів більшості.

Тігіпко також повідомив, що впровадження другого рівня накопичувальної пенсійної системи в Україні можливе з 1 січня 2013 року.

"До цього часу ми зможемо вивчити всі проблеми, і якщо на початку квітня поточного року у нас вийде прийняти відповідний закон, то вже з цього ж місяця ми повинні почати серйозний аналіз чинного законодавства і того, що ми повинні прийняти", - сказав він. За словами Тігіпка, це обумовлено необхідністю врахувати всі помилки, оскільки на сьогоднішній день другий рівень пенсійної системи в більшості країн, де він введений, демонструє суттєві недоліки.

"Зараз нам потрібна краща практика, яку ми можемо знайти в досвіді інших країн - Польщі, Естонії, Словаччини, Казахстану", - констатував віце-прем'єр.

Як відомо, меморандум української влади МВФ, направлений 10 грудня 2010 року, передбачав ухвалення закону про пенсійну реформу до кінця 2010 року і підвищення цін на природний газ на 50% для населення і теплокомуненерго з 15 квітня 2011 року.

Згідно з меморандумом, пенсійна реформа передбачає підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років шляхом його збільшення на 6 місяців щороку, щоб до 2020 року зрівняти його з пенсійним віком для чоловіків.

 

ДЖЕРЕЛО: УКРАЇНСЬКА ПРАВДА