Кліматичний саміт ООН у Глазго: справедливий перехід – це шлях до кліматичних амбіцій

Профспілки попереджають світових лідерів, які беруть участь у COP26 у Глазго в неділю 31 жовтня, що відсутність дій зі скорочення глобальних викидів за допомогою заходів Справедливого переходу ставить під загрозу економічну та політичну стабільність.

 

«Ми беремо участь у гонках з часом, щоб стабілізувати стан планети, і КС26 є важливою складовою. Усі галузі промисловості повинні перейти на новий рівень розвитку, щоб дати нам сподівання на позитивне майбутнє, проте багато державних лідерів прибудуть на кліматичний самміт ООН з амбіціями, які не відповідають життєво важливим обмеженням щодо підвищення температури на 2 градуси, не кажучи вже про те, щоб триматися в межах 1,5 градуса», — заявила генеральний секретар МКП Шаран Барроу.


Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш назвав останню доповідь IPPC про клімат «красним кодом для людства», однак урядові плани реалізації, NDC (Національно визначені внески), не витримають випробування кліматичними амбіціями, соціальним діалогом і справедливим переходом.
191 країна-участниця представила в ООН плани по скороченню випуску, тим не менше разом вони показують зростання на 16% у 2030 році відповідно до 2010 року, відповідно до звіту РКИК ООН про НДД на 2021 рік. У той час як 49 країн посилаються на «справедливий перехід» у своїх НДД, майже 9 із 10 країн відмовляють працівникам та спільнотам у справі голосу щодо власного майбутнього, не використовують соціальний діалог, згідно з дослідженням МКП.
... Працюючим сім'ям потрібні робочі місця - кліматично безпечні робочі місця зі справедливим переходом. Відповідно до аналізу досліджень у всьому світі, проведених WRI, ITUC та NCE, інвестицій, дружніх до клімату, створюють більше робочих місць у найближчій перспективі, чим нестійкі інвестиції. Робочі місця є в кожній галузі, якщо уряд, інвестори та корпорації визнають, що їм необхідно залучати працівників у соціальний діалог і мати прозорі плани для майбутнього з чистою енергією та чистими технологіями», - сказала Шаран Барроу. .. Згідно з оцінкою Міжнародного агентства з відновлюваним джерелом енергії (IRENA), до 2050 року відновлювані джерела енергії можуть забезпечити роботу понад 40 мільйонів людей, а загальна зайнятість в енергетичному секторі до 2050 року може досягти 100 мільйонів людей та приблизно 58 мільйонів людей сьогодні, якщо відновлювальні джерела енергії будуть використовуватися в повному обсязі. За даними звіту МОТ «Відновлювальна енергетика і робочі місця: Річний огляд 2021». «Кліматичні дружні робочі місця при справедливому переході, промислова політика та інвестиційні плани повинні бути підкріплені кліматичним фінансуванням для декарбонізації кожної країни. Виконання зобов'язань перед кліматичним фондом у розмірі 100 мільярдів доларів США має важливе значення для низьковуглецевого майбутнього. Надання адекватної фінансової допомоги для оплати збитків які вже мають місце на Глобальному Півдні, вирішить успіх кліматичної конференції ООН в Глазго», - підкреслила Шаран Барроу.

 

Джерело: https://www.ituc-csi.org/un-climate-summit-glasgow?lang=en