Відбулася публічна дискусія «Хроніка війни Росії проти України: що відбувається на ринку праці в секторі МСБ».

26 грудня 2022  відбулася публічна дискусія «Хроніка війни Росії проти України: що відбувається на ринку праці в секторі МСБ».
Війна перевернула з ніг на голову життя українців та українського бізнесу. І люди, і бізнес спочатку були шоковані цими жахливими подіями, але згодом почали оговтуватися та пристосовуватися до нових умов. Попит на роботу — величезний. Середня кількість відгуків на вакансію зросла у декілька разів. Серед проблем, з якими зіткнулися при пошуку роботи українські спеціалісти, найчастіше зазначаються зменшення кількості вакансій у потрібній професії, а також неможливість знайти роботу з гідним розміром оплати через те, що зарплати у професії та загалом на ринку праці відчутно знизилися. Крім того, роботодавці стали більш вимогливими до кандидатів. Ринок праці перетворився на «ринок роботодавця».
Стабілізація ринку праці у післявоєнний період є вкрай важливим завданням. Незважаючи на те, що показники ринку праці змінюються шаленими темпами як в регіональному так і в галузевому аспекті, вже сьогодні потрібно працювати над цим питання та на державному рівні розробляти програми, які будуть направлені на стабілізацію ситуації в післявоєнний період.


Метою цього публічного заходу було обговорення особливостей функціонування ринку праці в Україні в секторі МСБ, інструментів аналізу ситуації та розробки системи управління ринком праці.
Під час заходу презентовано результати аналізу ринку праці в секторі МСБ в умовах військової агресії проведених групою авторів в рамках виконання ініціативи «Хроніка війни Росії проти України: що відбувається на ринку праці в секторі МСБ».

До обговорення документу долучилися представники регіональних центрів зайнятості: заступник директора-начальник відділу статистики та прогнозування Харківського обласного центру занятості Толстих Анатолій Іванович, представники Громадської ради при Головному управлінні ДПС у Харківській області, члени РГ5 УНП ФГС СхП, автори аналітичного документу та інші незалежні експерти.

Захід проведено за ініціативою Харківської Обласної організації професійної спілки підприємців в рамках проєкту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП в 2021-2023 роках», що фінансується Європейським Союзом та виконується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій.
З повним текстом документу можна ознайомитись за посиланням: federation.org.ua/podiitafakti/analitichna-zapiska-khronika-viini-rosii-proti-ukraini-shcho-vidbuvaetsya-na-rinku-prat