19 вересня об 11.00 в Укрінформ відбудеться прес-конференція на тему: "Соціальні гарантії громадян України під загрозою: тристороння угода між урядом, роботодавцями та профспілками нелегітимна".

 19 вересня об 11.00 в Укрінформ відбудеться прес-конференція на тему: "Соціальні гарантії громадян України під загрозою: тристороння угода між урядом, роботодавцями та профспілками нелегітимна". (Зала 1)

23 серпня 2016 року було підписано трьохсторонню Генеральну угоду про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні.

Це була перша соціальна угода, де було чітко розділені обов’язки та відповідальність держави в особі виконавчої влади, роботодавців та профспілок. Але спільний представницький орган об’єднань профспілок не мав повноважень на повноцінне представництво профспілкової сторони.

Тобто, в супереч думки Володимира Гройсмана, що Україна в решті отримала дієвий соціальний діалог, на який давно чекала міжнародна спільнота, наразі документ не гарантує реального захисту соціально-економічних прав та інтересів громадян України.

Задля відновлення реального соціального діалогу в країні Федерація профспілок працівників малого та середнього підприємництва України подає позов до суду.

 

Організатор: Федерація професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України.

Учасники: Вячеслав Рой,
голова Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України, делегат від профспілок в Платформі громадянського суспільства Україна-ЄС, координатор робочої групи 5 "Соціально-трудова політика та соціальний діалог" Української Національної Платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства;

Олег Верник,
голова Всеукраїнської незалежної профспілки "Захист праці";

Анатолій В'язовченко,
голова Національної профспілки арбітражних керуючих України.