ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗА ГІДНУ ПРАЦЮ

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗА ГІДНУ ПРАЦЮ


У 2008 році Установчий конгрес Міжнародної конфедерації профспілок прийняв рішення про необхідність проведення всесвітнього дня дій, організованого міжнародним профспілковим рухом.
Таким чином, Всесвітнім днем дій гідної праці було вибрано 7 жовтня.
У цей день профспілки усього світу спільно виступають за забезпечення усіх трудящих гідною працею. Вони вимагають, щоб концепція гідної праці лягла в основу урядових програм, оскільки тільки таким чином можна забезпечити економічне зростання та побудувати нову економіку, в якій людина, а не бізнес, перебуватиме на першому місті.
Гідна праця передбачає справедливу оплату праці, безпеку на робочому місці, соціальний захист сім'ї, дотриманням рівності та відсутністю дискримінації.
Всесвітній день дій за гідну працю - це день, коли трудящі, профспілки та їх прихильники в усьому світі мобілізують свої зусилля заради забезпечення усіх гідною працею та дотримання прав трудящих. Кожна людина заслуговує на гідне життя, яке не можливо забезпечити без достойної роботи і належної матеріальної винагороди за неї. Мільйони людей, які шукають роботу, мають нагальну потребу в тому, щоб забезпечувався їх соціальний захист та закріплення прав працівників у законодавстві.