Вячеслав Рой, голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України, взяв участь у засіданні Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС , яке відбулося 11 лютого 2016 року в м. Брюссель.

Вячеслав Рой,  голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України, взяв участь у засіданні Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС , яке відбулося 11 лютого 2016 року в м. Брюссель.
До складу Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС входять представники від профспілок, роботодавців та громадянського суспільства, всього 15 осіб.
Профспілки в цьому органі представляють такі всеукраїнські профоб’єднання як Федерація профспілок працівників малого та середнього підприємництва, Федерація профспілок України та Конфедерація вільних профспілок України.
Окрім організаційних питань та обговорення звітів експертів Платформи щодо оцінки енергетичної та антикорупційної політики України, були озвучені основні позиції щодо посилення економічної співпраці між інституціями обох сторін Угоди:


1) перспектива Зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, окрім суто торговельних аспектів, лобіювання розширення експортної спроможності вітчизняних виробників розглядається як механізм залучення інвестицій в українську економіку, пошук додаткового капіталу для модернізації національного виробництва через, зокрема, створення Фонду для підтримки зазначених ініціатив;
2) необхідність посилення секторального співробітництва та вибудовування прямих та дієвих комунікацій між підприємцями України та ЄС;
 3) важливість моніторингу ефективності та активної участі громадянського суспільств під час реалізації програм та проектів фінансової та технічної підтримки малого та середнього бізнесу ( таких як COSME, HORIZON 2020 та ін.).
З боку європейської сторони були озвучені основні виклики для ефективного виконання вищезазначених питань:
    відсутність гарантій в Україні для захисту майнових прав потенційного інвестора;
    неефективна реформа правоохоронної та судової системи;
    питання відкритості та вільного доступу до реєстрів майнових прав;
    сталість законодавчої бази;
    стабільність фінансової та банківської системи.
На завершення ухвалили Спільну Декларацію, щодо обговорення з європейською стороною можливості розширення торгівельних квот по певним найменуванням продукції, зважаючи на високий відсоток фактичного використання цих квот вітчизняними виробниками.