21 ВЕРЕСНЯ ВІДБУЛАСЯ ОНЛАЙН ЗУСТРІЧ-ДИСКУСІЯ «ХРОНІКА ВІЙНИ РОСІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ: ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ НА РИНКУ ПРАЦІ В СЕКТОРІ МСБ»

21 ВЕРЕСНЯ ВІДБУЛАСЯ ОНЛАЙН ЗУСТРІЧ-ДИСКУСІЯ «ХРОНІКА ВІЙНИ РОСІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ: ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ НА РИНКУ ПРАЦІ В СЕКТОРІ МСБ»

 

Нинішня криза на ринку праці найпотужніша за останні 10 років. За оцінками фахівців, найбільше ринок праці сектору МСБ. Опитування серед найманих працівників та самозайнятих свідчать, що війна вже знищила приблизно половину ринку праці в Україні. Абсолютна більшість даного показника припадає саме на сектор МСБ. Перспективи перекваліфікації наразі непевні, а збільшення робочих місць очікується лише в кількох галузях. Спроможність МСБ – це запорука забезпечення робочими місцями значної кількості працівників та зменшення рівня безробіття. Аналіз впливу війни на ринок праці в секторі МСБ дозволить об’єктивно оцінити ситуацію та потенціал мікро, малого та середнього бізнесу в Україні та розробити рекомендації щодо алгоритму дій для їхньої стабілізації та збереження робочих місць.


В рамках реалізації ініціативи «Хроніка війни Росії проти України: що відбувається на ринку праці в секторі МСБ» відбулася онлайн зустріч-дискусія за участі авторів та інших стейкхолдерів в ході якої обговорили питання головних тенденцій на ринку праці в секторі МСБ та необхідності розробки рекомендацій щодо розробки дорожньої карти для стабілізації економіки країни та збереження робочих місць в секторі.
До участі в заході долучилися представники регіональних центрів зайнятості: заступник директора-начальник відділу статистики та прогнозування Харківського обласного центру занятості Толстих Анатолій Іванович, Голова постійної комісії Кам'янської міської ради з питань законності, правової, регуляторної та антикорупційної політики, розвитку підприємництва, депутатської діяльності та етики Саусь Костянтин Вікторович, члени РГ5 УНП ФГС СхП, автори аналітичного документу та інші незалежні експерти.
Захід проведено в рамках проєкту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП в 2021-2023 роках», що фінансується Європейським Союзом та виконується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій