МОП: Провідні світові експерти закликають включити охорону праці до основоположних прав людини

Провідні світові експерти в галузі охорони праці закликали Міжнародну організацію праці (МОП) визначити охорону праці одним із основоположних прав напередодні обговорення цього питання в Адміністративній раді МОП.

Профспілки закликають учасників Конференції МОП, що відбудеться у червні 2021 року, підвищити статус охорони праці до найвищого рівня міжнародних трудових стандартів, тим самим посиливши відповідальність урядів та роботодавців за порятунок життів на виробництві та сприяючи більшій кількості ратифікацій життєво важливих конвенцій з охорони праці.

Це відповідало б зобов’язанням у Декларації століття МОП 2019 року, яку одноголосно прийняли уряди, працівники та роботодавці, щодо забезпечення охорони праці всіх працівників.

Колегіум Рамацціні, провідний незалежний міжнародний орган експертів з питань медицини праці та навколишнього середовища, закликав МОП терміново виконати рішення Міжнародної конференції праці 2019 року, в ідеалі на Конференції 2021 року.

Колегіум Рамацціні зазначив: “Щороку сотні мільйонів людей зазнають шкоди через свою роботу. Мільйони вмирають. Цим смертям можна запобігти, але лише в тому випадку, якщо захисту працівників від виробничих ризиків надається найвищий пріоритет, а здоров’я та безпека працівника визнані основним правом людини. МОП повинна діяти за найпершої нагоди, щоб визнати охорону праці основоположним правом у світі праці».

Джерело: www.ituc-csi.org/experts-call-for-occupational-health-and-safety