В Грузії відбувся шостий Форум громадянського суспільства Східного партнерства
Більш як 250 представників країн Східного партнерства та ЄС взяли участь у щорічній роботі Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Зустріч відбулась 20-21 листопада в Батумі – головному туристичному центрі сучасної Грузії.
Представники громадянського суспільства, посадові особи та експерти зібралися, аби обговорити питання європейської інтеграції та загальної безпеки, окреслити шляхи їх втілення. Участь у роботі Форуму взяв голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України Вячеслав Рой, який був обраний членом Координаційного комітету Нацплатформи.
Протягом двох днів Форуму були представлені три групи експертів, організовані тематичні семінари та ряд відповідних заходів, присвячених актуальним питанням Східного партнерства. По закінченню Форуму було отримано ряд важливих результатів та прийнято резолюції, спрямовані на вирішення відповідних подій в регіоні.
Зокрема, учасниками конференції була затверджена резолюція про медіа-війну Російської Федерації, яка відображає стурбованість Форуму з приводу постійної присутності російської пропаганди на українських телеканалах, в друкованих та онлайн-медіа; резолюція з приводу дій Росії в країнах Східного партнерства (документ закликає Російську Федерацію поважати незалежність, суверенітет і територіальну цілісність Грузії, Молдови та України). Була також прийнята резолюція Молодіжної конференції Східного партнерства щодо вирішення конфліктів і політичних репресій в країнах Східного партнерства. Резолюція засуджує російську агресію по відношенню до України і висловлює свою солідарність з українським народом, в той же час закликаючи міжнародне співтовариство до активного втручання у вирішення конфлікту.
Важливою подією стала заява Форуму громадянського суспільства Східного партнерства про спільні принципи започаткування платформ громадянського суспільства між ЄС та Україною, Республікою Молдова та Грузією. В основу заяви лягли головні принципи, на яких базуватиметься заснування двосторонніх платформ громадянського суспільства відповідно до Угод про асоціацію між ЄС, з однієї сторони, та Україною, Республікою Молдова і Грузією, з іншої сторони.