Мінекономіки запросило профспілки до обговорення.

Обговорення з профспілками проекту Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2012 рік та основних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2013 і 2014 роки,що відбулося, за наполяганням  СПО у Міністерстві економіки України 3 червня поточного року, вже вкотре показало не тільки неспроможність виконавчого органу влади що-небудь прогнозувати, але й відверте дилетантство в роботі того ж таки Міністерства економіки у напрямку соціально-економічного прогнозування, а відповідно, й розвитку. 

З представниками профспілкових організацій (їх налічувалося близько 30) зустрілася директор департаменту макроекономіки Наталя Горшкова. Пожалілася, що прогнози складати цьогоріч було важко. Кількісні і якісні принципи, що закладалися в основу прогнозів, змінювалися чи не щодватижні. В першу чергу – кількісні. Однак, на цілком логічне зауваження представників профспілкових організацій: Чому ми не отримали останніх показників?, – знайшлася дещо, якщо висловлюватися м’яко, нелогічна відповідь: Ви отримали їх іще в квітні. Втім…

Усе в нас добре», - потішила всіх Наталя Горшкова і… почала розповідати, не побоїмося тут перебільшити, такі собі «казки Шехерезади»…

Словом, можна не сумніватися – економіка у нас видужує. Уже в наступному році ВВП зросте на 5 %. Уповільниться динаміка цін на 7-9 %. Зменшиться рівень безробіття на 7, 2 %. А загалом –  економічні показники, за умови, якщо на світових ринках не буде ніяких потрясінь, зростуть на 7 %, - запевнила Наталя Горшкова.

Жаль тільки, аргументувати ці показники вона так і не змогла.

Єдиний («залізний») аргумент знайшовся для сфери послуг (тут у Мінекономіки передбачають зростання на 7-8 %) – це ЄВРО-2012 (!).

Втім, прогнозам Міністерства економіки, як виявляється, аргументи не потрібні, адже, як каже, Наталя Горшкова – це тільки прогнози. Тут не враховується ані баланс трудових ресурсів, ані можливість зростання цін на електроенергію… та і взагалі, здається, нічого. Так… цифри «висмоктані з пальця».

Втім, очікується іще і прийняття Програми соціально-економічного розвитку. Уже на поточній сесії ВР України, - «заспокоїла» всіх Наталя Горшкова, - Там буде враховано все. Програма на стадії розробки.

Схоже, на дуже глибокій. Здається, Програми іще ніхто не бачив. У профспілковому середовищі – точно.

Те, що ця Програма не буде прийнята на поточній сесії ВР України – можу сказати з певністю, - говорить голова Федерації профспілок малого і середнього підприємництва України Вячеслав Рой, - Діюча процедура прийняття триваліша за тривалість поточної сесії.

Загалом же, із зустрічі (обговорення, як такого, не відбулося) з представниками урядового органу, представники профспілок винесли для себе одне: ані Уряд, ані Міністерство економіки не здатне сьогодні що-небудь прогнозувати. Влада має намір рухатися вперед «в сліпу». Керуючись принципом «що буде, те буде». Дозволити цього ніяк не можна.