19 та 26 листопада 2021 року відбувся вебінар "Влада та громадянське суспільство: взаємодія в рамках громадського та соціального діалогу."

19 та 26 листопада 2021 року  відбувся вебінар "Влада та громадянське суспільство: взаємодія в рамках громадського та соціального діалогу." Захід проводився в межах проєкту «Підтримка діяльності УНП ФГС СхП в 2021-2023 роках», що фінансується Європейським Союзом, Форумом громадянського суспільства Східного партнерства і виконується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій.


Учасники представляли різні сектори публічної політики: центральну та місцеву владу, органи місцевого самоврядування, громадські організації та громадянські ініціативи.
Організація вебінару була викликана необхідністю формування спільного поля знань задля розробки концепції громадянського діалогу в Україні. Адже від того залежить її реалізація на практиці.


В перший день діалог розглядався не тільки як форма комунікації, але й як спосіб управління конфліктами у публічній політиці. Результатом була дискусія стосовно співвідношення понять «суспільний діалог», «громадянський діалог» та «соціальний діалог». Другий день було присвячено ситуативно зумовленим формам взаємодії інституцій громадянського суспільства та влади. В результаті учасники розробили спільні проєктні нариси розбудови, цінність яких полягає в фокусуванні уваги не на формальних ознаках, а на сутності діалогу ОГС.  Головним результатом стало виявлення базових проблем: декларативність діалогів, що часом провокує невідповідність реальним запитам на управління конфліктами; інерція влади, що сприймається як опір.

Подолання цих проблем лежить в площині формування діалогічної компетентності усіх діючих та потенційних учасників, що передбачає постійне взаємне консультування та навчання.

 

Це розгладається як грунт для створення систем діалогової взаємодії.

 

Професійний характер роботи учасників, питання, які вони ставили, вмотивованість на спільну діяльність у подальшому – все це ставить нові задачі. Які можна вирішити лише разом.
Організатори вебінару вдячні усім учасникам та сподіваються на плідну співпрацю у подальшому.