Профспілки Іспанії страйкують

Уряд Іспанії в п'ятницю схвалив зміни в пенсійному законодавстві, які передбачають збільшення пенсійного віку до 67 з 65 років.

Раніше профспілки Іспанії провели кілька акцій протесту проти пенсійної реформи. Однак у четвер влада повідомляла, що їм вдалося попередньо домовитися з трудовими організаціями, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Іспанці все ще зможуть йти на пенсію в 65 років в деяких випадках, зокрема, при трудовому стажі в 38,5 року.

Збільшення пенсійного віку є одним з антикризових заходів соціалістичного уряду прем'єр-міністра країни Хосе Луїса Сапатеро, покликана пожвавити економіку Іспанії.

Нове пенсійне законодавство набуде чинності в січні 2013 року.
Дефіцит бюджету Іспанії за підсумками 2010 року склав 9% ВВП. Безробіття в країні в четвертому кварталі минулого року становила 20,3%, що є максимальним показником за 13 років.