Відбулися публічні консультації щодо окремих аспектів здійснення соціального діалогу в Україні

22 червня 2023 року при Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбулися публічні консультації щодо окремих аспектів здійснення соціального діалогу в Україні.

Під час заходу було обговорено, зокрема, проблемні питання розвитку соціального діалогу в Україні, перспективи перезавантаження чинної моделі соціального діалогу в Україні (у тому числі шляхом залучення представників громадянського суспільства) та зміну підходів до визначення критеріїв репрезентативності його сторін.

У заході взяли участь народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, Національної служби посередництва і примирення, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, об’єднань профспілок та організацій роботодавців, наукових установ, громадських організацій, а також Міжнародної організації праці.

Голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України Вячеслав Рой зауважив, що, незважаючи на те, що законодавство про соціальний діалог сформовано, а сам соціальний діалог функціонує, його дієвість залишається під питанням. Першочергова проблема - довіра соціальних партнерів одне до одного та всередині кожної зі сторін. На сьогодні рівень довіри до профспілок у суспільстві є низьким, при цьому великі організації домінують, а представники малого та середнього бізнесу не можуть долучитися на належному рівні. Вячеслав Рой проти об’єднання соціального діалогу з громадським, оскільки це значно розширить спектр питань, які покладені на соціальних партнерів, і пропонує розробляти ці питання окремо.