Свавілля на Святошинському ринку м. Києва

Переговори підприємців Святошинського ринку та організаторів попереджувального страйку 01.02.2011 р. з адміністрацією ринку закінчилися безрезультатно.

Керівництво ринку не пішла навіть на ті мінімальні поступки підприємцям, про які йшлося на переговорах, і які могли б врятувати більшість підприємців від фактичного руйнування. Більш того, бажаючи «помститися» тим підприємцям, які взяли участь у попереджувальному страйку, сьогодні 03.02.2011 р. адміністрація ринку повністю закрила ринок, не пускаючи підприємців на свої робочі місця. Керівництво ринку вимагає з підприємців оплату за два тижні вперед, порушуючи пункти укладених з підприємцями договорів, у яких не передбачений подібний графік розрахунків. На ринок не пускають навіть тих підприємців, які пішли назустріч по незаконним вимогам адміністрації і вже виробили оплату за оренду своїх торгових місць. Причому, проводячи страйк 01.02.2011 р. підприємці ринку, Всеукраїнська профспілка "Столиця-Регіони" і Центральний штаб порятунку українського підприємництва всього лише вимагали від адміністрації ринку дотримання їх же власних договорів, де передбачена можливість оплати підприємцями орендної плати щодня.

Керівництво ринку веде себе неадекватно по відношенню до підприємців. Так, наприклад, адміністрація ринку повісила свої замки на торгове місце підприємця, яку госпіталізували з "швидкої допомоги" 30.01.2011 р. в лікарню, за те, що до 02.02.2011 р. "вона не сплатила оренду". Мабуть, договору, законодавчі та нормативні акти України не мають юридичної сили на території Святошинського ринку міста Києва. Як було неодноразово озвучено організаторам акції та підприємцям керівництвом ринку - "Ринок - це приватна власність і ми самі визначаємо, що нам тут робити". Хочемо зазначити, на те, що, по-перше - земля під територією ринку є не приватною власністю, а орендованій у міста на певний термін, а по-друге - закони України діють на всій території країни і територія ринку ТОВ "Торговий дім "Святошин" не є винятком.

Підприємці Святошинського ринку звертаються за підтримкою до Президента В. Януковичу, голові КМДА О. Попову, народним депутатам України з проханням про допомогу у захисті їх конституційних прав. Організатори протесту підприємців заявляють, що у випадку продовження тиску на підприємців, цинічного ігнорування їхніх прав, неприйняття основних вимог підприємців керівництвом ринку, організатори протесту вдадуться до більш радикальних форм і методів протесту:
- Страйк підприємців ринку придбає безстроковий характер (про дату початку акції повідомимо додатково), - До страйку приєднаються інші ринки зі схожими проблемами, як у Києві, так і в регіонах,
- Будуть зроблені дії юридичного характеру, аж до ініціації розриву орендного договору між ТОВ "Торговий дім "Святошин" і міською адміністрацією, повернення території ринку в комунальну власність і укладанні договорів оренди між підприємцями ринку і містом безпосередньо.

 

Прес-служба організаторів акції - 066-737-27-97