16 листопада

Підприємці зібрались під Радою і кричать «Ганьба!»
Близько двох тисяч представників малого та середнього бізнесу пікетують Верховну Раду проти прийняття нового Податкового кодексу.
Як передає кореспондент УНІАН, підприємці стоять навколо центрального входу до Верховної Ради, вони з’їхалися з усіх регіонів України, у тому числі з Одеси, Криму, Дніпропетровська, Львова, Полтави, Донецька тощо.
Крім прапорів і плакатів, з назвами населених пунктів України, вони тримають плакати з написами: «Зупинимо податковий терор», «Оплата соціального внеску – по доходах», «Азаров, Хомутинник, Тігіпко, Бродський – на базар зі своїм Податковим кодексом!» тощо.
Також учасники мітингу б’ють у відра або стукають по огорожі пластиковими пляшками і вигукують: «Ганьба! Ганьба!».
Водночас, у Маріїнському парку, біля Верховної Ради, зосереджено понад 20 автобусів з тонованими вікнами, у яких перебувають бійці спецпідрозділу МВС «Беркут» і бійці Державної служби охорони при МВС України.
10 тисяч протестувальників заполонили вулицю Грушевського
 
У центрі Києва в напрямку до Верховної Ради рухається колона протестувальників проти ухвалення Податкового кодексу, проект якого в другому читанні сьогодні розглядатиме парламент.
Як передає кореспондент УНІАН, у колоні – близько 10 тисяч людей. Вони несуть плакати з назвами своїх регіонів і скандують: «Ганьба!». Учасники акції заповнили всю вулицю Грушевського. Рух цією вулицею перекрито.
 
Під Верховною Радою - вже 30 тисяч людей
В акції протесту проти ухвалення Податкового кодексу біля Верховної Ради бере участь понад 30 тис. осіб.
Як передає кореспондент УНІАН, такі дані через гучномовці учасникам акції проголосили її організатори.
Вони зауважили, що, за останніми даними, на даний час офіційно зареєструвалося понад 30 тис. учасників мітингу, але люди підходять і, таким чином, як зазначають організатори, пікетувальників буде не менше 50 тис.
 

Податковий бунт по-хмельницьки: підприємці зламали двері ОДА
У Хмельницькому в акції протесту проти прийняття Податкового кодексу беруть участь близько 10 тисяч підприємців.  
Як повідомляє кореспондент УНІАН, пікетувальники ще з 9 ранку зайняли майдан біля облдержадміністрації. Підприємці тримають траснпоранти з гаслами “Податковий кодекс Тігіпка-Азарова — геноцид підприємців”, “Ні — податковому рабству”. Також вони скандують прізвище губернатора Ядухи та вимагають залишити високий кабінет і вийти до народу. Голос їхній не був почутий, тож підприємці вдалися до крайнощів.
Спочатку делегували кількох людей, щоб передати звернення голові облдержадміністрації. Однак міліція, яка сховалася  у приміщенні облдержадміністрації, їх не пропустила. Тоді розбурханий тисячний натовп ринув до дверей ОДА. Із застосуванням сили вони зламали вхідні двері облдержадміністрації. Далі їх не пустила міліція.
З початку акції губернатора Василя Ядуху та ще деяких чиновників було виведено через чорний хід Будинку Рад і ті, за інформацію поінформованих джерел, залишили приміщення.
За словами голови профспілки “Захисту підприємців Хмельницького” Надії Кнець, підприємці обласного центру не будуть виконувати Податковий кодекс, якщо його ухвалить Верховна Рада. “Ми не будемо виконувати такий ганебний Податковий кодекс до тих пір, поки влада не сяде за стіл переговорів з підприємцями й не врахує наших пропозицій. Я впевнена, що у Президента Януковича є здоровий глузд, щоб заветувати цей документ”, - наголосила вона. Пані Кнець додала, що керівництву ОДА недовго залишилося керувати областю. Маса підприємців підтримала її скандуванням “Владу — геть!”
 

Учасники мітингу в Ізюмі зайшли до будинку міськради
Сьогодні в місті Ізюмі на Харківщині не працювали ринки: представники малого бізнесу таким чином протестували проти ухвалення нового Податкового кодексу України.
Як повідомили джерела УНІАН в Ізюмі, вдень у місті відбувся мітинг, у якому взяли участь близько тисячі місцевих підприємців. Його учасники ухвалили резолюцію щодо неприйняття Податкового кодексу і скасування платежів до Пенсійного фонду.
Багато учасників акції увійшли до зали засідань Ізюмської міської ради і вимагали скликати позачергову сесію міськради, щоб депутати побачили її та надіслали на адресу Президента Віктора ЯНУКОВИЧА, Верховної Ради і Кабінету міністрів України звернення на підтримку резолюції мітингу.
Міський голова Олександр БОЖКОВ пообіцяв розглянути це питання на черговій сесії міськради, повідомив співрозмовник агентства.