У регіонах половина підприємців вже не веде офіційну діяльність - експерт
Малі підприємці "відчули на своїй шкурі" Податковий кодекс тільки з 1 квітня цього року, проте деякі зміни відчувалися ще раніше.
Таку думку висловив голова Київської організації Всеукраїнської профспілки «Столиця-Регіони» Святослав Швецов під час прес-конференції в інформаційному агентстві «ГолосUA».
"Податковий кодекс як такий на мале підприємництво почав впливати лише після 1 квітня, і то далеко не на всіх. Але вже починаючи з січня, і навіть з кінця грудня Кабінет Міністрів України та Державна податкова адміністрація України почали масово видавати укази і розпорядження, що регламентують діяльність підприємців», - зазначив він, додавши, що ці документи, в першу чергу, стосувалися ведення звітності та правильності її заповнення.
Ведення звітності, за словами С. Швецова, для представників малого бізнесу завжди було справою нелегкою, оскільки «він не може бути і бухгалтером і одночасно вести бізнес».
Спрощена система була на те й спрощеною, що мінімум документів треба було вести, мінімум витрат і часу, і грошей. Плюс - влада почала напускати на ринки Товариство захисту прав споживачів та інші служби, фактично почавши пресинг», - зазначив він.
На думку голови київської організації Всеукраїнської профспілки «Столиця-Регіони», це все створило досить специфічну обстановку в сфері малого бізнесу, і «людей фактично примушують закривати свій бізнес». При цьому, за його словами, ці підприємці не ліквідують свої підприємства, а просто зупинили роботу, будучи не в силах впоратися з новою системою. «У регіонах вже близько половини підприємців офіційної діяльності не ведуть, а в Києві - відсотків 30 просто припиняють свою діяльність. А ті, хто залишаються, часто просто йдуть у тінь ... Державою були створені такі закони, за якими свою діяльність можна здійснювати з великими труднощами», - зазначив С. Швецов, додавши, що ситуацію ще більше погіршує зниження купівельної спроможності споживача і підвищення орендних ставок.
ДЖЕРЕЛО: ГолосUA