Як визначити відсоток обов’язкового платежу

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 р. №1156 (зі змінами, внесеними постановою Кабінету міністрів України від 14.07.2010 р. №621), якщо у складі зареєстрованих і таких, що проживають у житловому приміщенні (будинку), осіб є діти, інваліди першої або другої групи і середньомісячний сукупний дохід на одного зареєстрованого у житловому приміщенні (будинку) громадянина не перевищує 50% прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць та якщо у житловому приміщенні (будинку) зареєстровані і проживають тільки непрацездатні громадяни, розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах норми володіння чи користування загальною площею житла та нормативів користування зазначеними послугами за умови призначення житлової субсидії становить 10% середньомісячного сукупного доходу, а за придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива — 10% річного сукупного доходу.

Звертаємо увагу, що при визначенні відсотка обов’язкового платежу враховуються особи, які зареєстровані і проживають у житловому приміщенні (тобто ті, які враховуються при визначенні розміру субсидії).

Приклад 1. У будинку зареєстровано 3 особи: двоє пенсіонерів і їхній син працездатного віку. Син перебуває в місцях позбавлення волі. Надавачі житлово-комунальних послуг підтверджують, що плата за послуги нараховується на двох осіб. Враховуючи, що в будинку зареєстровані і проживають лише двоє непрацездатних осіб, субсидія призначається, виходячи з 10% середньомісячного сукупного доходу. Важливо знати, що 50% прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць із 1 січня 2011 року становить 447 грн.

Приклад 2. У житловому приміщенні зареєстровані й проживають мати, інвалід ІІ групи, і повнолітня дочка — студентка денної форми навчання, яка не отримує стипендії. Єдиний дохід родини — пенсія матері в розмірі 850 грн. Враховуючи, що мати є інвалідом ІІ групи, а середньомісячний сукупний дохід на одного зареєстрованого у житловому приміщенні (425 грн.) не перевищує 50% прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (447 грн.), субсидія призначається, виходячи з 10% середньомісячного сукупного доходу.

У випадку, коли середньомісячний сукупний дохід на одного зареєстрованого в житловому приміщенні перевищить 50% прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, субсидія може бути призначена, тільки виходячи з 15% середньомісячного сукупного доходу.
Для призначення субсидій до категорії непрацездатних громадян потрібно відносити інвалідів, дітей, а також пенсіонерів, які досягли встановленого законами України пенсійного віку, в тому числі на пільгових умовах і за вислугою років.

Приклад 3. У житловому приміщенні зареєстровані та проживають двоє осіб: чоловік, інвалід ІІІ групи, та його дружина, віком 52 роки — колишній медичний працівник, яка отримує пенсію за вислугу років. Враховуючи, що в житловому приміщенні зареєстровані та проживають тільки непрацездатні громадяни, субсидія призначається, виходячи з 10% середньомісячного сукупного доходу.

Нормативними актами з питань надання населенню житлових субсидій не обмежується право непрацездатних громадян на призначення субсидії, виходячи із 10% середньомісячного сукупного доходу в разі їх працевлаштування.

Приклад 4. У житловому приміщенні зареєстровані та проживають двоє пенсіонерів (пенсії — 900 та 970 грн.), один з яких працює (заробітна плата — 1000 грн.). Враховуючи, що в житловому приміщенні зареєстровані та проживають тільки непрацездатні громадяни (пенсіонери), субсидія призначається, виходячи з 10% середньомісячного сукупного доходу. Обов’язкова плата за житлово-комунальні послуги в цьому разі становить 287 гривень.

 

ДЖЕРЕЛО: ZZ.TE.UA